за вагиналния преглед

  • 2 397
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Едва ли има бременна жена, която в тази фаза на бременността да няма бяло течение.
Биляна , аз не съм имала - през нито една от трите ми бременности (а и преди тях).
Познавам и още две като мен  Wink

И аз не съм имала  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
До сега не са ме преглеждали вагинално и незнам как протича този преглед.Притеснявам се много защото имам обилно бяло течение.Знам,че е нормално ,но все пак ме е много срам Embarassed

Изобщо никога ли не са те преглеждали!?
Ти не каза ли на гинеколога си през време на бременността, че имаш бяло течение?
МБ не са ли ти правили по случая?
Може и нормално да е, но може и да не е хубаво бебето да преминава през тази среда... НЕПРЕМЕННО му обърни внимание върху това течение! (Е, той би следвало да забележи, да, но пък и би следвало да се е поинтересувал по време на бременността как си, така че...  newsm78 Малко с 1 на ум ).

Иначе прегледа е като обикновен преглед - ако си била преглеждана, ако не - събуваш се, накатерват те (разбирай - сама се качваш) на нещо като маса, на която си частично легнала и има подпирачки за краката, бъркат във вагината с ръка и опипват шийката на матката, а освен това бъркат със... ми не му знам името на туй чудо, ама нещо като широки метални обратни щипки - целта е да разгледат "обстановката".
Това е...


# 17
  • Мнения: 2 471
НЕ ,никога не съм ходила на вагинален преглед.Не сум имала проблеми-нито течение,нито каквото и да било друго.Казвала съм му за течението и той ми изписа свещички, от който нямаше никакъв ефект

Ама ти бременна ли си!? Извинявай, просто се чудех. Как е възможно да не си имала такъв преглед до сега. В коя болница ти водят женската консултация?

# 18
  • Мнения: 2 960
Едва ли има бременна жена, която в тази фаза на бременността да няма бяло течение.
Биляна , аз не съм имала - през нито една от трите ми бременности (а и преди тях).
Познавам и още две като мен  Wink

[/quote]

Е станахме четири - и аз при двете си бременности не съм имала такъв проблем ,преди и след това също!!!!А има доста такива жени.Според моя доки ,няма такова животно като "нормално течение" bowuu

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Тъй, последния ти пост е бил докато съм писала.
Най - добре помисли за друг лекар.
АБСУРДНО Е ДА ЛЕКУВАШ НЕЩО, КОЕТО НИТО СИ ВИДЯЛ, НИТО ИЗСЛЕДВАЛ! ПРИ ТОВА НА БРЕМЕННА! И като няма диагноза как се назначава лечение - първия попаднал пред погледа препарат ли? Ми нищо чудно, че не е имало ефект... Като до сега толкова се е бил загрижил за теб, как ще му повериш раждането?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 006
Не се шашкай от прегледа - те лекарите какво ли не са виждали. На мен ми стана странно как ще ти предпишат нещо без преглед. newsm78 Аз като се оплаках на моя лекар за течението ме прегледа, взе секрет и тогава предписа лекарства.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И аз имах много обилно бяло течение през бременността. Изследванията ми бяха добри, но ми изписаха някакви вагинални таблетки, за да намалее течението. По време на раждането е добре за бебето да нямаш течение, така че не се срамувай, а действай Wink

# 22
  • Мнения: 3 268
Започвам да се чудя на колко ли години е авторката на темата и как до сега не е била на преглед при гинеколог,а ще ражда всеки момент.Странни неща се пишат тук напоследък....

# 23
  • София
  • Мнения: 2 060
Е, не шашкайте момичето точно преди раждането де!
Но иначе наистина, иоскай да ти изследват течението за гъбични инфекции. Не че има време да се лекуват, но може да не е желателно бебето да излиза по естествен път, ако има инфекция във влагалището.
Иначе и аз съм с течение, въпреки че резултатите от микробиологията показват, че нямам гъби.

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

        Simple SmileДобре де, значи има такива жени Simple Smile

 
НЕ ,никога не съм ходила на вагинален преглед.Не сум имала проблеми-нито течение,нито каквото и да било друго.Казвала съм му за течението и той ми изписа свещички, от който нямаше никакъв ефект

 Е как не си имала течение, а пък си му казвала за течението newsm78

  stefani6 , аз си помислих същото.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Не е имала проблем (конкретен) преди да забременее, било я е страх от прегледа и не е ходила на профилактика. Забременява, казва за появилото се течение, лекарят си пита **** ****** и в резултат от консултацията й предписва първото нещо, за което се сеща. Тя го ползва, разбира се, без резултат и решава, че наличието на течение е нормално.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


          JoykatiABV , благодаря за превода Hug

 Спирам с коментарите за да не се развихри спор.

 Леко раждане на авторката.

# 27
  • Мнения: 3 268
Не е имала проблем (конкретен) преди да забременее, било я е страх от прегледа и не е ходила на профилактика. Забременява, казва за появилото се течение, лекарят си пита **** ****** и в резултат от консултацията й предписва първото нещо, за което се сеща. Тя го ползва, разбира се, без резултат и решава, че наличието на течение е нормално.
Ти лично ли я познаваш,че си толкова веща в превода?Извинявай,но нещо много несериозна ми се вижда тая работа Peace

# 28
  • Мнения: 27 524
Започвам да се чудя на колко ли години е авторката на темата

На 21  Peace

# 29
  • Мнения: 2 471
Аз не разбрах, от прегледа се притеснява, защото се срамува или се притеснява, прегледа да не навреди на детето? Продължавам да се чудя, каква женска коцултация е получавала?

Общи условия

Активация на акаунт