Бременна в училище

  • 15 648
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 254
Гледай и "Джуно"... и Оскар му дадоха...не е наказуемо вече...

# 16
  • Мнения: 6 417
Бях в 7-ми клас когато моя съученичка роди. Учехме в елитна гимназия и ситуацията си беше истински скандал. Съученичката се омъжи за бащата на сина си и вече 20 години са заедно.  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 710
Има един филм, казва се Джуно, ходеше си бременна в училище девойката. Много хубав филм. Детето умно, бебето го взеха свестни хора, тя си продължи по пътя.  Картинката много ми хареса, но ако се замисля май  съм против бременни в училище. В идеалния вариант едно бебе е свободен избор на личности, които са взели решение да имат дете. Под личност, разбирам човек, който може да се справя самостоятелно ( емоционално и материално) в живота.
Това е модела, който ми се струва нормален за възпитание. Животът е дълъг, шарен и пълен с възможности.
Не ми се иска на децата да им се налга нормална гледката на 14 годишна бременна. Тоест,  някаква нагласа, че това е нормално " Ами, ето, Иванка роди, детето го даде, какво толкова"... Не знам. По-скоро съм против.

# 18
  • Мнения: 2 534
И аз имах съученичка , която роди , когато бяхме на по 16 г. , друга си направи този подарък малко по-късно , на 17  Wink
Първата отдавна се разведе с таткото , втората завърши като частна ученичка с отличен , доколкото знам още е с арабеската  , чудя се как той не я спираше ... митове явно за арабите , знам ли

# 19
  • Мнения: 641

Дали има долна възръстова граница за поставяне ня спирала?
А татковците да зареждаме със Дурекс синовете си.

Като чуя "ми той не иска с презерватив, щото не му е хубаво" и направо  #Crazy
Не стига, че келеши ами и с претенции...

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Има един филм, казва се Джуно, ходеше си бременна в училище девойката. Много хубав филм. Детето умно, бебето го взеха свестни хора, тя си продължи по пътя.  Картинката много ми хареса, но ако се замисля май  съм против бременни в училище. В идеалния вариант едно бебе е свободен избор на личности, които са взели решение да имат дете. Под личност, разбирам човек, който може да се справя самостоятелно ( емоционално и материално) в живота.
Това е модела, който ми се струва нормален за възпитание. Животът е дълъг, шарен и пълен с възможности.
Не ми се иска на децата да им се налга нормална гледката на 14 годишна бременна. Тоест,  някаква нагласа, че това е нормално " Ами, ето, Иванка роди, детето го даде, какво толкова"... Не знам. По-скоро съм против.


И какво толкова страшно има? Звучиш ми така, както едно време говореха за децата на разведени родители или осиновените. Уж никой нищо, пък накрая било лош пример за останалите деца. Ако е твоята дъщеря бременна на 14 какво ще направиш, ще я хванеш под ръка и ще я заведеш в болницата да абортира ли? Или ще я изчакаш да роди и ще дадеш детето за осиновяване?
Като казваш емоционално и материално справяне, ще ти напомня, че в природата няма социално справяне. Щом може да забременее, значи е снабдена с достатъчно инстинкти да се справи емоционално. Просто сега социалното е отложено с доста години, защото едно време на 15 години вече са ги женели и са раждали, а сега завършват училище на 18-19. Това физиологията не я касае, ама хич. Тя си знае своето.

Преди години някъде в САЩ бяха започнали програма за сексуално ограмотяване на тойновете. Бяха накарали 15-годишни момичета и момчета да се грижат за една кукла-бебе, която има почти всички функции като нормалното бебе, в продължение на няколко седмици. Нещо като тамагочи в обвивката на бебе. Та да видят момичетата и момчетата какво е да се грижиш за дете на 15 години. Доколкото разбрах повечето момичета са си направили изводите и са се предпазвали.

Никакъв морал не може да ме убеди, че е срамно едно момиче да е бременно преди да завърши училище. Ама никой. Ако вече е станала белята по-добре да роди детето, ако го иска, отколкото да носи цял живот травмата от аборта или изоставянето на бебето или да се опита да се самоубие.

# 21
  • Мнения: 2 229
В моето училище и в училищата на познати е нямало такива изцепки. Thinking

чак пък изцепка  Tired
...

В днешно време си е баш изцепка. За бременната ученичка - тя вече е закъсняла с образоването, след като не знае как се прави безопасен секс. Tired Ама то и с нашата образователна система - тези неща да се учат в 8ми клас, трябва да смъкнат тази част от биологията за 5ти-6ти вече. ooooh!

Като чуя "ми той не иска с презерватив, щото не му е хубаво" и направо  #Crazy
Не стига, че келеши ами и с претенции...

Ако влезете в някой тийн форум ще ви се изправят косите - не стига, че правят секс на 12-13-14 масово, ами въпросите варират от "от свирка забременява ли се" до "правих 15 пъти секс без презерватив, може ли да съм бременна?"...

# 22
  • Мнения: 5 710
Радостина, ако дъщеря ми е бременна, ще й дам една година пауза от училище.
Не бих подложила детето си на допълнителен стрес, например в лекциите по полова култура в училище да се явява, като жив пример за никаква такава. После, според както аз и баща й сме решили ( защото в човешкото, за разлика от животинското царство властват и социални закони, сори) ще постъпим. По всяка вероятност нито ще решим аборт, нито осиновяване. Ще отгледаме детето тримата и ще подготвим дъщеря ни за момента, когато ще е пълнолетна с ' хляб в ръцете' да полага самостоятелна грижа, както всеки родител. На прима виста сценарият ми е такъв.

# 23
  • Мнения: 4 585

Значи е възможно една майка да обясни на шестокласничката си какво ще правят и да я
заведе на гинеколог, да и постави спирала.
Другия вяриант е да лежи на твърдението
"това на моята дъщеря не може да се случи! Никогаж, тя не е такава". Докато роди.

# 24
  • Мнения: 641
Не съм много компетентна, но май спирала не се препоръчва на не раждали жени.
Има други, подходящи предпазни средства.

# 25
  • Мнения: 5 710

е как ще й сложи спирала?

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
За да се сложи спирала най-малкото момичето вече трябва да е имало полови контакти. Не съм чувала да слагат спирали на девствени момичета. Мисля, че дори има някаква граница за спирала и не става за млади момичета на такава възраст. Презервативите са измислени вече.

Във всеки случай е по-добре да паднат табутата в семейството по сексуалните въпроси и тийновете да не се подлъгват.

# 27
  • Мнения: 2 381
Мнооого офф:

Преди години някъде в САЩ бяха започнали програма за сексуално ограмотяване на тойновете. ....

Подобно нещо гледах преди няколко седмици. Беше супер.

Накратко събраха 4 двойки гаджета (15-16 годишни) - дадоха им къщи. Все едно са женени вече.
Първи етап - сложиха по един изкуствен корем на  момичетата - с тежината на истински бременен такъв.
Втори етап - връчиха им бебета за 3 дена. Родителите гледаха как се справят тийновете чрез камери в съседни къщи. Тук почнаха първите пукнатини да се появяват.
Трети етап - дадоха им по- големи деца до 3 год. Пак за 3 дена. Още повече разногласия и противоречия се появиха.
Четвърти епап - до 7 годишни деца. Тук момичетата откачиха тотално. Появи се наченка на "развод" при една от двойките
Пети етап - връчиха им тийнейджъри - 12-13 годишни, подбрани така, че да им вдигнат кръвното стабилно. Една от двойките се раздели.
Шести етап - дадоха им да гледат по един възрастен човек. (над 80 годишни бяха).
След шоуто всички двойки се разделили.


В днешно време си е баш изцепка. За бременната ученичка - тя вече е закъсняла с образоването, след като не знае как се прави безопасен секс. Tired Ама то и с нашата образователна система - тези неща да се учат в 8ми клас, трябва да смъкнат тази част от биологията за 5ти-6ти вече. ooooh!


такива случи е имало винаги. И са се случвали и на много добре образовани момичета ("отличнички в класа')

# 28
  • Мнения: 2 229
Спирала не се слага на нераждали жени, камо ли на девствени момичета. Peace  А и не предпазва от болести, доколкото знам. Презервативи са му майката, но малките, че дори и по-големи момичета все още или не са запознати с това чудо и как действа, или се връзват на "тесни са ми, стягат ми" и клякат при ултиматума "или без, или късаме"...

Niki1 , разбира се, че винаги е имало такива неща, но в 99% от случаите не са били повод за радост, а напротив, затова се изразих така - изцепка.

# 29
  • Мнения: 1 616
Аз не бих чакала училището да ми образова сексуално детето - родителите затова са родители, а не лукови глави... И на една шестокласничка май е по-добре да й се обясни, че може да изчака със секса - преподавам на шестокласници и трябва да ви споделя, че са такива бебета (с най-добри чувства)... Ронят сълзи заради ниски оценки, клюкарят се, че някой им казал "лайно", тичат и се търкалят като мечки в междучасието - какъв секс?! ooooh! Но е възможно и аз да съм по-задръстена, отколкото си мисля...
Но по-важното, което исках да споделя, е че за сексуалната просвета на децата би трябвало да се погрижат първо родителите, а после часовете в училище...

Общи условия

Активация на акаунт