Как ме убеждаваха да не кърмя ?

  • 2 163
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...щото съдържат незаменими витамини и микроелементи!!  Twisted Evil,

И минерали, и минерали  Laughing

# 16
  • Мнения: 8 463
Здравей!Искам и аз да те подкрепя в твоето начинание и да ти кажа,че не е необходимо да слушаш подобни глупости,оше по-малко да спориш с хората,които ги изричат.Напоследък вече спрях да се дразня от такива дървени философи-наминавай към форума и ще видиш,колко хора ще те подкрепят.
В тая връзка-да ви кажа поредния бисер за захранването/за съжаление не е виц/Онзи ден срещам майка с бебче ,малко по-голямо от моето-родено на 26 декември.Заговорихме се със сестра и,която е медицинска сестра и тя разпалено ни обясняваше,как бебето вече яде всичко и как била разрешила на сестра си да му дава вече хляб,сирене и домати.Като обяснихме,че ние ядем само кърма,бяхме погледнати със съжаление.
Да не мислиш,че съм се впечатлила от всичко това?Просто ми стана жал за това (нещастно детенце,което явно не е случило на родители.

Последна редакция: ср, 29 юни 2005, 10:41 от Emia

# 17
  • Мнения: 2 596
Не грешиш никъде. Grinning Кърми бебето си и ще бъдеш красива и щастлива мама!
newsm10    202uu  точно така, тук е пълно с примери на красиви, кърмещи мами  Embarassed

# 18
  • Мнения: 980
Най-естественото и приятно нещо е да кърмиш. Иначе заместители - всякакви. Като сложиш бебо на гърдата и ще почувстваш отговора  Hug

# 19
  • Мнения: 790
Няма смисъл от такива диалози. Няма да промениш собственото си решение, няма да промениш и схващанията на другия човек. Остава ти само усещането, че си водил безсмислен и силно дразнещ разговор.

Много точно казано!
А и както  също е казано в Чичовци -  " Ти това возприимаш ли? Аз не возприимам!!!! Laughing Laughing

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Сигурна ли си, че нямаш някакъв сериозен вътрешен конфликт, свързан с кърменето (или пък с нещо друго)?
Аз, разбира се, не съм психотерапевт, но съм чувала, че в подобни случаи е най-добре да се опитаме да го назовем и разрешим. 

Да, Деметра, сигурна съм, че ИМАМ вътрешен конфликт, свързан с кърменето! Wink И какво от това? Не ми си отразява на качеството на кърмата, не се притеснявай!  Mr. Green Проблемът съм го назовавала не веднъж, така че не смятам да го обяснявам отново. Така или иначе кърмя детето си вече 4 месеца. Сигурно се питаш защо... ами ей така, от екстравагантност, да видя какво е...  Crazy Laughing Да изуча тактиката на врага, дето се вика!  hahaha 
Просто считам за тъпо да се нарича някоя майка "патица" и заблудена душа, защото не кърми!  Naughty

# 21
  • Мнения: 1 278
Сигурно се питаш защо... ами ей така, от екстравагантност, да видя какво е...   Да изуча тактиката на врага, дето се вика! 

А, ти си гледай, няма проблеми. Но се чудех, дали пък няма някакъв по-мълчалив начин за изучаване ...  Thinking

# 22
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не знам какво ти преча на кърмаческия ентусиазъм, но ако питаш дали бих могла заради теб да престана да пиша във форума, съжалявам, че ще те разочаровам!  Grinning Дано това не ти се отрази сериозно на лактацията!  Praynig

# 23
  • Мнения: 1 278
Ама, разбира се. Няма проблеми. Ти можеш да демонстрираш липса на елементарно възпитание и неуважение към другия колкото си искаш. Това си е твое право. Нали ти казвам, аз просто се чудех...

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не ме карайте да мета темата. ooooh!
Спрете се и бъдете добри другарчета докато е време! Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Просто считам за тъпо да се нарича някоя майка "патица" и заблудена душа, защото не кърми!  Naughty

Права си, тъпо е.За времето, от което се "познаваме" тук във форумите би трябвало да ти е ясно, че няма никога да квалифицирам когото и да било на основание кърми ли или не.Мисля, че ясно съм се изразила - не гледам в на хората деколтетата, нито в термосите за шишета.Но  - струва ми се, че трябва да си доста голяма патица, за да избереш да не кърмиш САМО, за да не ти увисне бюста ShockedПо изключително простата причина, че той може да си увисне и без това, както и да не мръдне след 2 години кърмене.И по още по-простата причина, че и да има връзка - к'во от т'ва ShockedТака или иначе ще си ги препасваме след някоя и друга година, нека поне да са послужили по предназначение hahahaТова последното в кръга на шегата.А сега предлагам   friendship

# 26
  • Мнения: 1 343
Извинения .. не исках да провокирам с тая тема по никакъв начин и никой. Явно Зъхи се е обидила от обращението ми към девойката... Хмм все пак си емоя позната Simple Smile
Що се отнася до нитратите от вишистка работеща с агро материли смея да твърдя че в плодовете никога няма нитрати. Нитратите са изцяло в зелените зеленчуци. А и едва ли има повече химия в кърмата отколкото в адаптираното мляко / колкото и качествено да е /.
Споделих не търсих конфликт... ако продължат скандалите моля Бу с метлата да изчисти причината за спора.

И последно познавам много майки които не кърмят заради проблеми или по лични съображения, но никоя не си е позволила да ме обеждава аз да не го правя и то с такива доводи. За това ми беше възмущението особенно с отговора на въпроса : Ако не е трябвало да кърмим защо имаме млечни жлези тогава и кърма ...? Ами кърменето навремето не е било толкова опасно и е нямало толкова вредни храни които да му се отразяват !
Те за това.

# 27
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Белинда, изобщо пък не съм имала теб предвид!  Heart Eyes

Womanitka, не се притеснявай от реакцията ми, аз просто "играя" другата гледна точка във форума.  Wink Повечето го разбират, а други нямат времето и нервите да се задълбочат достатъчно!   Wink
Peace

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Незнам за вашите бюстове, но моя попровисна ......не че това ще ме откаже от кърменето, но да отбележа....бюста провисва, но никога не бих заменила усещането, което ми носи кърменето с това да имам стегнат бюст

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Незнам за вашите бюстове, но моя попровисна ......
Това за съжаление е необратим процес...със или без кърмене Laughing

Общи условия

Активация на акаунт