Как да успокоим ревливо бебе

  • 51 999
  • 146
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 242
И аз мисля, че е по-скоро нещо като "кир", мръсотийка  newsm78
Ама като пробвам след няколко часа ще кажа Simple Smile

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
 Shocked
Аз мисля, че става въпрос за кир. Къпете и търкайте здраво Simple Smile
Явно не е случаен израза - Спи като къпан  Laughing

Моето също реве в последно време. Ще взема и аз да я изкъпя  hahaha

# 77
И аз мисля, че е по-скоро нещо като "кир", мръсотийка  newsm78
Ама като пробвам след няколко часа ще кажа Simple Smile

Не е точно кир, но е на същия принцип. Но като прочетох тук всичките небивалици, трънчета-мрънчета, та чак бабини нинамсиквиси, така не бях се смял скоро  Laughing Joy

# 78
  • Мнения: 8 242
Хм.. пробах го.. нищо не стана  newsm78
Масажирах, хлепах с олио, дребния лежа, лежа и му писна  Mr. Green
Или ми е много голямо бебето, или е много чисто  Joy

# 79
  • Мнения: 961
Много се смях в началото, но сега реших и да пробвам! Утре вечер ще разтрия моята ревла, нищо, че е голяма! Такова любопитство ме обхвана! Ако нещо излезе, ще снимам да показвам!
А защо никой не показа снимки досега?

# 80
  • Мнения: 376
предполагам че с времето се смаляват и изчезват. При нас бяха много много миниатиурни, дори не можех да ги задържа за да се направи каквато и снимка, веднага ги слагах в кърпа, за да не му ги втрия пак. Мисля че не е кир за6тото колкото и малки да бяха, се усеща6е края като на косъмче.

# 81
  • София
  • Мнения: 595
Аз не мисля, че е мръстотия...Къпя я всеки ден, едва ли е толкова мръсна, че чак да се "стеле" мръсотията... Казах вече, и че за мен не са "трънчета", а коренчета от подкожни косъмчета... Просто с олиото и масажчето, порите се разтварят и коренчетата (луковиците) на самите косъмчета излизат. Това е моето обяснение. Освен това, не мисля, че я боцкат и затова е неспокойна или ревлива...А че детето се успокоява след отстраняването им-съвпадение. По-скоро смятам, че се успокояват заради масажа.

# 82
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
По-скоро смятам, че се успокояват заради масажа.

И аз така си мисля! Масажа много ги отпуска.

# 83
  • Мнения: 2 751
Shocked
Аз мисля, че става въпрос за кир. Къпете и търкайте здраво Simple Smile
Явно не е случаен израза - Спи като къпан  Laughing

Моето също реве в последно време. Ще взема и аз да я изкъпя  hahaha
Не е кир, къпя си детето всяка вечер доста добре, каква ти кир, да не се въргалят в прахта  Shocked
Ако днес извадя нещо, ще го снимам.
При нас излизат нещо като много твърди косъмчета около 2-3 мм. Гледах го и под лупа, ама какво от това  Mr. Green
Ако мога, ще снимам  Wink

# 84
  • Варна
  • Мнения: 903
Аз не мисля, че е мръстотия...Къпя я всеки ден, едва ли е толкова мръсна, че чак да се "стеле" мръсотията... Казах вече, и че за мен не са "трънчета", а коренчета от подкожни косъмчета... Просто с олиото и масажчето, порите се разтварят и коренчетата (луковиците) на самите косъмчета излизат. Това е моето обяснение. Освен това, не мисля, че я боцкат и затова е неспокойна или ревлива...А че детето се успокоява след отстраняването им-съвпадение. По-скоро смятам, че се успокояват заради масажа.
Това е и моето мнение. Хайде сега и кир...това са си мъънички косъмчета. Да не съм на 10 години, че да не знам какво виждам. Но да допълня рапорта: Дребната отново си реве, но бих казала на 50% от това, което беше преди. Вчера нямаше косъмчета, но продължавам с масажа по тези места ( сутрин и вечер). Ако му е добре на детето защо да спирам?!

# 85
Аз не мисля, че е мръстотия...Къпя я всеки ден, едва ли е толкова мръсна, че чак да се "стеле" мръсотията... Казах вече, и че за мен не са "трънчета", а коренчета от подкожни косъмчета... Просто с олиото и масажчето, порите се разтварят и коренчетата (луковиците) на самите косъмчета излизат. Това е моето обяснение. Освен това, не мисля, че я боцкат и затова е неспокойна или ревлива...А че детето се успокоява след отстраняването им-съвпадение. По-скоро смятам, че се успокояват заради масажа.
Това е и моето мнение. Хайде сега и кир...това са си мъънички косъмчета. Да не съм на 10 години, че да не знам какво виждам. Но да допълня рапорта: Дребната отново си реве, но бих казала на 50% от това, което беше преди. Вчера нямаше косъмчета, но продължавам с масажа по тези места ( сутрин и вечер). Ако му е добре на детето защо да спирам?!

Естествено, че не е кир, каква кир, власинки от памперса и от мокрите кърпи са, косъмчетата на бебетата са мн меки и които ги имат се виждат. Няма как да излизат косми, това е бебе, не машинка за косми. Питайте си педиатрите. Няма как да са им толкова меки космите навсякъде, пък там да са твърди като брадата ми, хехех... Продължавате да ме зачавлявате много  Joy

# 86
  • Варна
  • Мнения: 903

Естествено, че не е кир, каква кир, власинки от памперса и от мокрите кърпи са, косъмчетата на бебетата са мн меки и които ги имат се виждат. Няма как да излизат косми, това е бебе, не машинка за косми. Питайте си педиатрите. Няма как да са им толкова меки космите навсякъде, пък там да са твърди като брадата ми, хехех... Продължавате да ме зачавлявате много  Joy

Кой е казал, че са твърди Thinking? Аз писах, че са мънички около мм... обикновено масажирам след баня, не използвам кърпички, а и не слагам памперси по гърба на детето. Мисълта ми е, че все пак банята е за къпане, а не за размазване на власинките от памперса.
Както стана ясно при не всички деца го има, а и при нас от вчера не виждам. Т.е. по твоята логика до сега не сме ги къпали както "трябва"?

# 87


Кой е казал, че са твърди Thinking? Аз писах, че са мънички около мм... обикновено масажирам след баня, не използвам кърпички, а и не слагам памперси по гърба на детето. Мисълта ми е, че все пак банята е за къпане, а не за размазване на власинките от памперса.
Както стана ясно при не всички деца го има, а и при нас от вчера не виждам. Т.е. по твоята логика до сега не сме ги къпали както "трябва"?



Не, естествено, че ги къпете хубаво. Мойта принцеса аз си я къпя лично. Но тия власинки много често част от тях остават и могат да се махнат само така - с масаж с нещо мазно. Те остават много малко след къпане. А по гръбчето се качват докато масажираш, те са мн фини и ги виждате като се съберат на масурчета, затова все едно излизат от гърба. Много зависи от самата кожа и от хигиената разбира се. А за твърдото някой друг беше писал.

# 88
  • Мнения: 1 376
Ми аз нали се заканих да пробвам... и го направих... масажирах, масажирах, но уви нищо не излезна. Но ако масажа действа и на бебоците им е добре - действайте   bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 137
В началото не ми се вярваше и наистина масажирах и нищо. После пак се зачетох тук и си викам, че може и да има нещо, пък аз да не виждам. Явно на по-добра светлина трябваше и повечко и леки кръгов движения  излезнаха newsm09. Та и ние сме в отбора с трънчовците в гащите hahaha

Общи условия

Активация на акаунт