Muzikata polezna za deteto!

  • 1 519
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите само да чуят музика и започват да танцуват Mr. Green Синът ми припява,а дъщеря ми крещи и пляска с ръце Hug

# 16
  • Мнения: 25 633
Сийке, не си права. Музиката  както може да подскаже характера, темперамента, умствения багаж, така може да бъде и могъщо средство за въздействие.

Съгласна съм наполовина. Възпитателното и терапевтично въздействие на музиката е открито още от древността. Няма нужда да преоткриваме топлата вода, писано е с километри по въпроса. На когото му е интересно, да търси и да чете.  Hug
Категорично не съм съгласна, че за характера на човек може да се съди за това, на какъв музикален фон му е дошла музата да тръсне за първи път дупе на впечатляващата няколкомесечна възраст. Да не се задълбочаваме в методиката на музикалното възпитание, само да вметна, че в ранната си възраст децата реагират първо на ритъма, по-късно и на мелодията. Слуховото възприятие съзрява и подлежи на целенасочено развитие, в рамките на природните дадености на индивида, разбира се.
Научни теории и изследвания по въпроса има много, няма нужда от шарлатании.  Peace

ПП Да попитам Красьо, как ще разбере човек какво ще е детето му, ако вкъщи се слуша само това, което харесват родителите - чалга, рап или рок, например? М?
Може отвътре да му идва да реагира на Вагнер, ама пусто, майка му слуша само Азис и Преслава, какво да прави горкото, като няма кой да му го пусне? Mr. Green

Красьо едва ли е имал предвид точно бебетата..

Напротив! Става дума за възрастта от 6 месеца до 2 години, което си е точно бебешкият период, нали?  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 471
Ния се усмихва, подскача и припява на всякаква музика. Почти всички деца го правят. Само не разбрах, защо е пусната темата. И ние ли сме подложени на експеримент?

# 18
Всички деца обичат музиката. Няма нужда да се открива топлата вода.
Но да съдиш за бъдещето на детето по това, в какво настроение е в момента, когато му пуснеш определен жанр музика, е силно непрофесионално. Явно затова и въпросните психолози са толкова "известни".  Whistling
Ако ще става въпрос за шарлатании, предпочитам старото добро гледане на ръка.  Mr. Green

Сийке, невежеството не е добродетел. Всички тези изследвания са описани в дебелите книги, а не в гугъл и пр. Истинските неща се съдаржат в книгите!

# 19
  • Мнения: 2 471
Но защо е пусната темата?
Всички деца обичат музиката. Няма нужда да се открива топлата вода.
Но да съдиш за бъдещето на детето по това, в какво настроение е в момента, когато му пуснеш определен жанр музика, е силно непрофесионално. Явно затова и въпросните психолози са толкова "известни".  Whistling
Ако ще става въпрос за шарлатании, предпочитам старото добро гледане на ръка.  Mr. Green

Сийке, невежеството не е добродетел. Всички тези изследвания са описани в дебелите книги, а не в гугъл и пр. Истинските неща се съдаржат в книгите!

Но защо е пусната темата?

А Как' Сийка (Сийке) трябва да се засрамиш от своето невежество book smile3529 hit

# 20
  • Мнения: 25 633
Сийке, невежеството не е добродетел. Всички тези изследвания са описани в дебелите книги, а не в гугъл и пр. Истинските неща се съдаржат в книгите!

И заглавията на въпросните дебели книги са...?  Thinking
Нали няма да ме посъветваш да си пусна Канал 2001newsm78
Щото разните врачове се вихрят там, ако не се лъжа...

# 21
  • София
  • Мнения: 39 771
Алекс не се интересува от никаква музика. Дияна харесва почти всякаква. У нас поп фолк не се слуша.
Ще я видя каква ще стане като порасне. За сега се е насочила към изобр. изкуство.

Общи условия

Активация на акаунт