Няма причина, няма и бебе!

  • 4 740
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 302
Ами май и ние попадаме в групата на т.н. неизяснен стерилитет. Опитваме от 2,5 години. Мен много ме притеснява възрастта, скоро навърших 38. Аз правих още ТАТ, МАТ и скрининг-панел.  На мъжа - SDI-тест, но още чакаме резултата. До тук всичко е в норма. Явно стреса ни идва множко.... Да не се отчайваме, да си даваме кураж и дано скоро всяка от нас се похвали, че е сбъднала мечтата си.

# 16
здравейте момичета;и аз съм в тази група вече 4 години и три месеца;опити изследвания цветни снимки лапароскопия;билки отвари и резултат никакъв;всички казват психика успокой се а как като двете чертички винаги са една newsm45

# 17
  • Мнения: 98
Съжалявам мила наистина е много тежко това чакане, аз вече трета година ги чакам тези две чертички. Господ е голям, надявам се и се моля някой ден и ний да се похвалим с тези така дълго чакани две черти. Успех на всички в чакането, колкото и трудно да е то newsm51

# 18
  • Мнения: 98
Аз във вторник си пуснах имунологични иследвания, сега чакам да излязат резултатите пък тогава ще видим какво ще правим по нататък, то човек колкото и здрава психика да има туй ходене по лекари, иследвания е много стресиращо и като ти кажат няма проблем е то вече те довършва.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 238
И при нас полужението е същото-изследванията са наред,докторите казват че трябва да стане бебе,а то не идва!Вече 5 месеца и нищо baby_neutral

# 20
  • Мнения: 49
О-о-о-о, 5 месеца са нищо работа. Дано скоро да стане де!
Ние от близо две години, ама нищо. Уж има овулация, спермограма-в нормите, няма хламидии......, а само разочарования.

# 21
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хормони, проходимост на тръбите...

# 22
  • Мнения: 975
Пепи,5 месеца е много кратък период.Обичайте се ,правете любов а не бебета Winkи дано резултата не закъснее.Когато обаче бебето не дойде до 1г,се обърнете към специалист.

# 23
  • Мнения: 1 436
И ние сме общо взето в групата (имунологичните не сме ги минали, обаче). На моменти ми се струва, че се боря с вятърни мелници, а на моменти се успокоявам, че логично или има причина, или има бебе, така че рано или късно ще има яснота по въпроса   Tired

# 24
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен! Много рядко пиша, но редовно чета всичко от форумите. Имам един син на почти 2 год, роден в 35г.с., а преди него имам мисед в 7г.с. От 1 година правим опити за второ бебе и все не става. Тъй като имам проблеми с бъбреците и лекарите се съмняваха за запушени тръби, правихме и хидротубация с последва хормонална стимулация през февруари. И пак нищо!
Аз вътрешно знаех, че нещо не е наред. Но др-ите казваха, че всичко е в главата ми и затова не става.
И така след като се надявах дълго, реших да взема по-драстични мерки и да се прегледам при повече др-и , в т. ч. и при ендокринолог. Попаднах на др Катя Тодорова, която само като чу мисед, след това преждевременно раждане, а сега невъзможност за забременяване толкова дълго, веднага ми прегледа щитовидната жлеза и ме изпрати за TSH, TAT, MAT. И ето че причината се установи и от 2месеца съм на лечение. При нивата на TSH, които имах, нямаше шанс за зачеване.
Искам да дам кураж на тези, които не знаят причината, но са сигурни, че има такава. Знам, че здравната система не е най-добрата, но стискам палци да  попаднете на точния др и всички да се радват на мъници!

# 25
  • Мнения: 33
Здравейте явно и аз съм за тук.Казвам се Ива от Варна съм омъжена съм от 10г а от 3г вече сме само по изследвания наблюдения и нищо никакъв резултат. Всички изследвания хормонални,имунологични,хламидий,спермограма,проходими  тръби,генетични дори туморен маркер правих всичко е на ред. Овулация имам наистина не проумявам.Ходя в мед.ц-р Олимед . Ако някой се сеша за още някое изследване което може би пропускам а би било важно и евентуална причина за липсата на бебе моля да ми каже .Вече губя и надежда и търпение поне да има някаква причина а то.............не знам наистина,нямям обяснение и не мога да се примиря с това. Съжалявам за песимизма и успех на всички

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Момичета,не се отчайвайте.Както казва един голям специалист в книгата си-причина за незабременяване винаги има.Въпроса е да попаднеш на точния специалист.Убедена съм ,че и вие ще си имате дечица.Не спирайте да търсите причините и най-важното не спирайте да вярвате.Пожелавам на всички ви скоро да се похвалите с  EFP

# 27
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Вчера бях на лекар.Моя док каза,че ако преди в годината жената е овулирала 12 пъти (всеки месец), то те сега са сведени до 3 пъти.Което означава 6 подходящи дни в годината, когато може да се забременее.Затова каза,че най-важно е търпението.Много е хубаво,че имаш всички изследвания - за твое успокоение са.
Успех и дано скоро се похвалиш  Hug

# 28
  • Мнения: 1 334
Ако преди в годината жената е овулирала 12 пъти (всеки месец), то те сега са сведени до 3 пъти
Малко е преувеличил тоя лекар Whistling Ако овулираш 3 пъти в годината си е сериозен проблем.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Вчера бях на лекар.Моя док каза,че ако преди в годината жената е овулирала 12 пъти (всеки месец), то те сега са сведени до 3 пъти.Което означава 6 подходящи дни в годината, когато може да се забременее.Затова каза,че най-важно е търпението.
newsm78 това заключение по принцип за жените ли е ?

Общи условия

Активация на акаунт