Висока температура след секцио

  • 7 175
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 032
Да отива веднага на друг лекар и да иска да и се направят пълни изследвания. Ако трябва и до Варна да отскочи. В Бургас д-р Калчева има добра апаратура, но не работи със Здравната каса. Аз лично съм доволна от Дорийска (при нея ми беше второто секцио), тя работи и с касата. Но и на мен не ми се струва безобидна ситуацията.

# 16
  • Мнения: 407
Д-р Калчева е в отпуск,както и половината лекари явно.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 280
Здравей, приятелката ти веднага трябва да си пусне ПКК за да се видят левкоцитите дали са в норма ако са повишени значи има инфекция! Аз 10-тина дни след секциото почнах да вдигам много високо температура към 40 градуса на третия ден ме приеха в болницата през ноща и падна голямо чудене какво ми е - левкоцитите ми бяха в норма, гърдите ми бяха спокойни, направиха ми ехографски преглед дали не е останала плацента и най-накрая при гинекологичния преглед се оказа че задържам лохии, матката не била контрахирала достатъчно предписаха ми лекарства и повече не вдигнах температура  Peace

# 18
  • Мнения: 428
Аз вдигнах точно такава температура - 38 градуса 2 дни след секциото. След като ми направиха изследване на лохийния секрет се оказа сериозна инфекция която лекуваха с много силен антибиотик.
Нека приятелката ти си направи пълни изследвания, ако е необходимо в болнични условия, защото последствията може да са доста сериозни.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Причините могат да бъдат най-разнообразни, както за Т така и за кръвоизлива - от най безобидните , до най-сериозните. Една от сериозните причини е примерно недобре отстраненена плацента. Гниенето на тази тъкан вътре в организма може да има сериозни последствия. Не си губи времето във форума, а кажи на приятелката си да отива на лекар. Тука можем само да гадаем и да объркаме нещата, което не е желателно в случая

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Задължително трябва да се направи преглед с ехограф на коремната кухина, за да се види дали няма задържани парченца от плацентата (или нещо друго, при операции всичко става). Ако междувременно няма кърма, ама хич, или се е появила съвсем за кратко и е спряла, това може да насочва точно към такъв проблем.
Секциото не означава автоматично изключване на задържана плацента, макар че в такъв случай лекарите по-рядко го мислят и затова може да отнеме по-дълго време, докато се погледне конкретно за това.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 809
Това е много сериозно и задължително трябва да се изследва кръвта. Аз имах такъв проблем 3 дни след секциото вдигнах висока темп. (39), направиха ми кръвни изслевания, 2 дена на силни антибиотици, 3 вида по няколко пъти на ден венозно, на 3-я ден не ми минаваше и ми направиха кюртаж. Резултатите - задържане на лохии, вследствие на това тежък ендометрит (едвам ми спасиха матката) и освен това стафилококова инфекция.  :bad-words:15 дена лечение в болницата, системи, после вкъщи антибиотици през устата още 2-3 седмици. Приятелката ти трябва да отиде на лекар спешно! Пожелавам бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт