Общо събрание на СНБМ 2008

  • 12 514
  • 227
  •   1
Отговори
# 45
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 516
Аз също имам предложение.

Гледам, че в пощата още седи моя списък с имена за гласуване по длъжности. Моля всички да допълват, за да може 1 седмица преди срещата да има яснота - от една страна кой за какво е предложен и от друга членовете да имат време да помислят за кого и как ще гласуват. Това е много важно и от гледна точка на онези, които няма да присъстват физически, но ще упълномощават други за гласуването.

Моля ви направете го, защото вероятността и мен да ме няма на 28-ми клони към 90%

Не се отваря списъкът дори след като го изтеглих. Не е ли по-добре да се копне тук. Тр само да се добавя, ако има нови предложения, различни от дадените /знам ги от лятото/, нали? Или идеята е всеки да предлага?

# 46
  • Мнения: 1 828
Ани, от тези членове само anii_ta и nadiaeuro влизат при нас, предполагам си ги виждала. С nadiaeuro се познаваме лично, а с tini-mini сме се засичали из другите форуми. Мога да питам тези 3 мацки на ЛС дали имат възможност да поемат работата. Но те счетоводители ли са или икономисти?

За известието по мейла става страшно - автоматично от БД само Влади може да го направи. Дали да не я помолиш за една последна услуга?
Момичета, ние имаме счетоводител  Peace Това е Пенка Балджиева. Тя не влиза във форума, но осчетоводява всичко и ни готви годишните отчети.
Точката избор на главен счетводител стои, защото искахме да я изберем за главен и да й дам пълномощно за банката, за да може и тя да си взима поща и т.н.  Peace

Това щях да пиша и аз. Още на миналото ОС се взе решение да се даде палномощно на Пенка да ходи да взима извлеченията от банката и да прави разплащанията, когато това се изисква, но Таня така и не успя да й направи пълномощното.

За наемането на протоколчик - стенограф съм по-скоро против. Продъжавам да съм с разбирането, че не е редно да харчим от парите на сдружението за неща, които можем ние да свършим. Все пак тези пари ги събираме, за да вършим дейности в полза на деца и родители. Също така ми се ще да подчертая разликата между протокол и стенограма. Първото описва само разискваните въпроси и взетите решения, а второто води подробни записки от изказванията. Мисля, че Саня има предвид по-скоро стенограма да се направи. И пак в тази връзка - още от самото начало, когато се създаде сдружението, бе решено да правим по този начин протоколите, маркирайки основните решения, за да бъдат по-достъпни и лисно читаеми протоколите и затова да този момент се пишат по този начин. Сега, ако има предложение да се пишат по друг начин трябва да се обсъди и да се вземе решение. Аз лично не виждам смисъл да се променя.

Ани, за свързването с членовете за сайта бях писала в основната тема, че мога аз да го направя (тук все пак е само за ОС).

# 47
  • Мнения: 4 970
ДОли, не коментираме тук  общи неща, а все пак става дума за изпращане на покани  до членовете за въпросното ОС.Оказа се че само един човек може да го  направи(Влади),  и това е последно от нея.Та- във връзка с това писах тук   Peace

# 48
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 516
[  Още на миналото ОС се взе решение да се даде палномощно на Пенка да ходи да взима извлеченията от банката и да прави разплащанията, когато това се изисква, но Таня така и не успя да й направи пълномощното.

Коя е Пенка? Идвала ли е на последните 2-3 срещи или на Пролетния или Летния празник. Аз лично не познавам жената. Мисля, че е нормално да има повече от едно предложение за гл.счети на СНБМ. Вероятно обаче именно тя е най-подходяща. Добре е да присъства.

За наемането на протоколчик - стенограф съм по-скоро против. Продъжавам да съм с разбирането, че не е редно да харчим от парите на сдружението за неща, които можем ние да свършим. Все пак тези пари ги събираме, за да вършим дейности в полза на деца и родители. Също така ми се ще да подчертая разликата между протокол и стенограма. Първото описва само разискваните въпроси и взетите решения, а второто води подробни записки от изказванията. Мисля, че Саня има предвид по-скоро стенограма да се направи. И пак в тази връзка - още от самото начало, когато се създаде сдружението, бе решено да правим по този начин протоколите, маркирайки основните решения, за да бъдат по-достъпни и лисно читаеми протоколите и затова да този момент се пишат по този начин. Сега, ако има предложение да се пишат по друг начин трябва да се обсъди и да се вземе решение. Аз лично не виждам смисъл да се променя.

Държа на предложението си, най-вече с оглед на това, че от последните"срещи" протокол НЯМА. Ако проблемът опира Само до "не е редно да харчим от парите на сдружението..." се наемам да осигуря финансирането. Държа също някои друг да предложи изпълнителя.

# 49
  • Мнения: 1 828
[  Още на миналото ОС се взе решение да се даде палномощно на Пенка да ходи да взима извлеченията от банката и да прави разплащанията, когато това се изисква, но Таня така и не успя да й направи пълномощното.

Коя е Пенка? Идвала ли е на последните 2-3 срещи или на Пролетния или Летния празник. Аз лично не познавам жената. Мисля, че е нормално да има повече от едно предложение за гл.счети на СНБМ. Вероятно обаче именно тя е най-подходяща. Добре е да присъства.

Пепи доста често присъства на срещи. По време на детския празник бяха на касата заедн с Анита. Иначе не съм против да има повече от едно предложения. Преди когат избирахме бяха само Пепи и Ива (която отговаря да преслудява плащането на членския внос).

# 50
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 516
Ива? За мен още едно неизвестно. Проследява ли наистина чл.внос?

Въпросите, свързани с "финансите" са важни. Май не за първи път го казвам.

На протокола/стенограмата държа. Елементарно е. Общоприето е. Невъзможно е да навреди.

# 51
  • Мнения: 4 970
Ива? За мен още едно неизвестно. Проследява ли наистина чл.внос?
Погледни организационната структура Peace( има я в пощата).Не ми е работа да отговарям , но - да кажа:проследява чл. внос.Последна актуална информация  беше подадена от нея за справка, и това бе един от критериите, по които започнах да селектирам  наличния ресурс от хора, с които реално разполага сдружението.

# 52
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 516
Колко от членовете на СНБМ не са платили дължимия членски внос.

# 53
  • Мнения: 3 336
За стенограма и аз не виждам смисъл, имайки предвид какъв е стила на нашите събрания. На мен този стил ми харесва и мисля, че не е зле да го запазим. Свободен, всеки може да се изкаже когато реши, без покана и посочване от председателя и зам-а. Не виждам как един стенограф, ако ще и най-добрия да е, би могъл  да запише всички изказваня, а и смятам, че е излишно. Важното са взетите решения според мен. Heart Eyes

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 516
Именно част от взетите решения не се реализират на практика.
Ако предложението ми се отхвърли - кой се ангажира да води протокола?

И др ? - налични ли са персонални предложения за говорител/ПР?

# 55
  • Мнения: 4 181
Момичета, има 2 предложения от срещата днес, които ще трябва да обсъдим на ОС:

1) да се направи онлайн банкиране за банковата ни сметка, но само за проверяване на движение по сметката без извършване на преводи.

2) да се качи пощата ни от abv.bg на друг сървър, на който може да се прави back up, тоест ако нещо поради някаква причина се изтрие да го има запазено на друго място  Peace

По отношение на протокола, подкпрепям мнението на mishlentze  Peace

Elea, ти ще можеш ли да поемеш да водиш протокола?

# 56
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 516
Как е възможно да гласуваме предложението ми, отнасящо се до протокол/стенограма, за да бъдем точни - писмен документ, отнасящ се до обсъжданията и взетите решения.

Има и други предложения, освен тези 2 / и аз ги възприемам като важни за обсъждане/, които също трябва да се обсъдят.



# 57
  • Мнения: 4 181
Саня протокол ще бъде изготвен.
Ако искаш да гласуваме предложение за стенограма това е друг въпрос.

По време на ОС всеки член е свободен да изкаже всякакви предложения.

# 58
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 516
Саня протокол ще бъде изготвен.
Ако искаш да гласуваме предложение за стенограма това е друг въпрос.

Практиката не показва, че протоколи се изготвят и са налични и достъпни за членовете на СНБМ.
Предложението ми ЗА Н  път явно се налага да го повторя, щом и на живо е НЕЧУВАЕМО
предложението ми, отнасящо се до протокол/стенограма, за да бъдем точни - писмен документ, отнасящ се до обсъжданията и взетите решения.
 

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 516
Искрено се надявам този път протоколът да е точен и изчерпателен, вкл. изказванията на всеки отделен член. Така ще са ясни аргументите на хората и мотивите за приемане или отхвърляне на всяко предложение, както и решенията, подлежащи на изпълнение, лицата поели отговорност за това и т.н.

Понеже при настоящата ситуация се съмнявам, че сред нас ще се намери доброволец, к би се нагърбил с тази нелека задача, предлагам да "наемем" протоколчик. От Летния празник останаха пари, с част от които може да заплатим тази услуга.

Общи условия

Активация на акаунт