Общо събрание на СНБМ 2008

  • 12 540
  • 227
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 517
Мога да поема протокола за ОС, но не мога да изготвя стенограма, нямам много спомени за стенографията.
За ОС няма прблем, но не мога да се нагърбя за постоянно с тази задача, а и не пиша особено бързо Simple Smile

За предложението на мама Саня нямам мнение - както решите, но може би наистина няма нужда да отразяваме всяко мнение, така ще се получи огромно писание, в което важните моменти ще се поразмият и много малко хора ще имат желание и време да четат. Ако се наема някой, по-добре да е протоколчик, а не стенограф.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 524
привет момичета Peace
тъй като все още не е взето решение относно воденето на протокола, иска да изкажа и своето скромно мнение.
предложението на саня не е неразумно от гледна точка на идеята външен човек да го води, което евентуално би допринесло за безпристрастността на водещия протокола по отношение на неговото съдържание.
що се отнася до воденето на записки относно изказванията на всеки отделен член, считам че това ще бъде прецедент по отношение на сдружение от нашият ранг.
ще поясня какво имам предвид- записването на отделните мнения е на практика водене на стенограма, което не се налага нито съгласно относимото към нашето сдружение действащо законодателство, нито съгласно нашият устав. целта на протокола е обобщаване и писмено закрепване на дневния ред, информация относно участието на членовете (присъствали, гласували, пълномощни) и решенията които са взети от ОС.
в този смисъл, моето мнение е че наемане на стенограф е ненужно (откъм смисъл и средства), а воденето на протокола на практика може да се извърши (при желание ) от член на СНБМ или от външен човек, ако това е толкова наложително. Peace

# 62
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 532
Поредното ми настоятелно питане:


Ще Е наличен ли протокол на 28.09. - формата според установеното.
 

# 63
  • Мнения: 2 388
Ели, предвид на това, че от последната среща въобще няма протокол месеци наред, а от предишните се бавеше поне 3-4 седмици, въпросът по-скоро е кой ще го прави този протокол, в рамките на 2-3 дни след събирането. Ясно е, че Силвето не може. За това трябва друг да се нагърби, нали така?!?

# 64
  • Мнения: 5 401
Ели, предвид на това, че от последната среща въобще няма протокол месеци наред, а от предишните се бавеше поне 3-4 седмици, въпросът по-скоро е кой ще го прави този протокол, в рамките на 2-3 дни след събирането. Ясно е, че Силвето не може. За това трябва друг да се нагърби, нали така?!?

Отхвърля ли се предложението за стенограф?  Sad

Не ми е проблем да препиша протокола (пиша десетопръсната) и да го пусна в рамките на няколко дни, стига да успея да разчета ръкописа. Ако някой има възможност да си донесе лаптопа, ще стане още по-лесно и бързо.  Peace

А пък десетопръсната е една от причините, заради които пиша по-бързо отколкото мога да мисля. И после всички страдаме, както казва колегата.  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 2 388
Нищо не се отхвърля, бе жено  Heart Eyes
За сега само коментираме и всички си казват мнението. Имаме още малко време.

Между другото не виждам в пощата нито едно предложение за гласуване. Няма да гласуваме ли, що ли?!?

Ако чакате мен да пусна първа - като си инсталирам офиса веднага ще положа първата копка.

# 66
  • Мнения: 1 517
Изи, на БДС или на фонетична пишеш?
Мога да си донеса таблета, малко са му дребни клавишите, а и няма булгарска азбука, така че ако пишеш на БДС, няма да ги виждаш, но пък може и с писалка да се пише  newsm78

# 67
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 532
Аз мога да донеса лаптоп, но нали ще сме в офис, стори ми се, че там има компютри newsm78
Ще качим после файла на магнитен носител /ох, винаги съм мразела това словосъчетание/

# 68
  • Мнения: 2 388
Аз мога да донеса лаптоп, но нали ще сме в офис, стори ми се, че там има компютри newsm78
Ще качим после файла на магнитен носител /ох, винаги съм мразела това словосъчетание/

Саня, може да не е удобно да ровим в чужди компютри. Не сме питали. Донеси твоя, ако не те затруднява Peace

# 69
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 532
Аз мога да донеса лаптоп, но нали ще сме в офис, стори ми се, че там има компютри newsm78
Ще качим после файла на магнитен носител /ох, винаги съм мразела това словосъчетание/

Саня, може да не е удобно да ровим в чужди компютри. Не сме питали. Донеси твоя, ако не те затруднява Peace

Да, разбирам, затова и не го предлагам за кръглата маса. Но за протокола, ако ще го води Изи съм ОК.

# 70
  • Мнения: 5 401
Ами не знам дали ще го направя като хората..  Blush Протокол съм водила преди цели 10 години и съвсем ми е излязло от тиквата. Ако може някой да пише успоредно с мен, поне за тренировка този път, ще ми е по-спокойно, че няма да пропусна нещо. А и да ми дадете жокер какво точно да пиша - всички предложения, всички изказвания, само решенията или какво?

Ще си донеса USB-то да го прехвърля после на моя компютър, така че не го мислете.

# 71
  • Мнения: 4 181
Ами не знам дали ще го направя като хората..  Blush Протокол съм водила преди цели 10 години и съвсем ми е излязло от тиквата. Ако може някой да пише успоредно с мен, поне за тренировка този път, ще ми е по-спокойно, че няма да пропусна нещо. А и да ми дадете жокер какво точно да пиша - всички предложения, всички изказвания, само решенията или какво?

Ще си донеса USB-то да го прехвърля после на моя компютър, така че не го мислете.
Изи, не е толкова сложно.  Peace За броенето и описването на гласовете ще ти помогнем  Peace Записват се взетите решения като по принцип се описват гласовете по точките , които изискват гласуване като избора на управителните органи или счетоводителя.

# 72
  • Мнения: 5 401
Изи, не е толкова сложно.  Peace За броенето и описването на гласовете ще ти помогнем  Peace Записват се взетите решения като по принцип се описват гласовете по точките , които изискват гласуване като избора на управителните органи или счетоводителя.

ОК, щом ще помагате.. Но пак ви моля да помислите за успоредни записки..  Embarassed

# 73
  • София
  • Мнения: 6 263
Изи, не е толкова сложно.  Peace За броенето и описването на гласовете ще ти помогнем  Peace Записват се взетите решения като по принцип се описват гласовете по точките , които изискват гласуване като избора на управителните органи или счетоводителя.

ОК, щом ще помагате.. Но пак ви моля да помислите за успоредни записки..  Embarassed

Аз ще пиша заедно с тебе - не всичко, основните неща.  Peace После, ако има нужда, ще сверяваме твоите записки с моите.  Hug

# 74
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 532
Изи, не е толкова сложно.  Peace За броенето и описването на гласовете ще ти помогнем  Peace Записват се взетите решения като по принцип се описват гласовете по точките , които изискват гласуване като избора на управителните органи или счетоводителя.

ОК, щом ще помагате.. Но пак ви моля да помислите за успоредни записки..  Embarassed

Аз ще пиша заедно с тебе - не всичко, основните неща.  Peace После, ако има нужда, ще сверяваме твоите записки с моите.  Hug

А аз като един Търтей в случая после ше тр да черпя Laughing!

Иначе сериозно - изключитерно много се радвам, че се обединяваме около някакво решение!






Остават и др некоментирани тук въпроси - говорител/ПР?
От членовете или външен? Предлагам първо това да обсъдим. Ако се спрем на външен е добре да има повече от едно предложение.

Общи условия

Активация на акаунт