Искат да пристрояват нов етаж към детската градина, а нямат право

  • 2 834
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Работа в ТВ Европа, като репортер.
Обърни се към мен на лични, ако искаш да направим репортаж.

# 16
  • Мнения: 804
Не се паникьосвайте предварително. Това не е кошара нито частна сграда и никой няма да си сложи главата в торбата с незаконен строеж. Както и никой няма да одобри проект за преустройство и да даде разрешение за строителство, без съответните проекти за укрепване на сградата. Има технология по която се правят допълнителни носещи колони.
При тази нужда от места в детските градини е нормално хората да търсят някакво решение.

# 17
  • Мнения: 3 211
Понеже аз искам сина ми да ходи в тази детска градина можеш ли да ми кажеш от кога до кога се планира ремонта?
от 1 септември
прием на нови деца няма да има, докато не свърши ремонта.
по-добре се ориентирай към друга ДГ, защото ще изтървете 1 година.
При тази нужда от места в детските градини е нормално хората да търсят някакво решение.
всички гледате нещата от към идеалния вариант. не искам да коментирам публично какви са интересите от този ремонт.
исках помощ за контакт с медии и я получих.
само те могат да проверят дали е законно да се строи 3 етаж, при наредба с изисквания за ДГ до 2 етажа, в началото на учебната година, да остават 100деца без места, защото аз не виждам къде ще им намерят места при този недостиг и да не се приемат други, които са записани. първоначално обещаха да разпределят децата по близките централни градини, но сега казват Аспарухово/Владиславово.
като гражданин и родител не мога да се добера до инфо в Общината и не мога да се свържа с кмета или замът му.
опитват се други родители да го направят още от м.май
Честно казано, за първи път чувам, детска градина с гредоред. Не съм виждала такава никъде и никога ??!? newsm78
Мисля дори, че бъркаш че е на гредоред, но пък знае ли човек.........
сградата е на повече от 50 години

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако проблема ти е,че детето ти ще дойде на градина във Владиславово можеш да не се притесняваш.И тук места няма,стотици деца останаха неприети Tired

# 19
  • Мнения: 1 111
 Аз доколкото разбрах проблемът ти не е толкова дали строителството е незаконно и други такива, а това, че детето ти няма да посещава тази градина няколко месеца.В края на краищата това се прави в името на всеобщото благо, щом с този ремонт ще се осигурят места за още деца, респективно ще се улесни живота на много родители, защо да не направите една жертва в името на това.Да, ама всеки гледа само своето удобство и хич не му пука за другите.

# 20
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
И каква трябва да е жертвата?! Да напуснеш работа ,защото кмета е взел поредното странно решение,без да помислят за различни варианти,без да се съберат  с всички засегнати ,да го обсъдят .... Охххх, само се ядосвам с такива теми. В групата на сина ми са 38 деца,редовно на градина са 32-33. КЪде могат да сложат още ,това нормално ли е? В крайна сметка не е най важно да натъпчем децата някъде,пък как се чувстват децата,как се справя персонала,какви са условията няма значение.

# 21
  • Мнения: 247
И каква трябва да е жертвата?! Да напуснеш работа ,защото кмета е взел поредното странно решение,без да помислят за различни варианти,без да се съберат  с всички засегнати ,да го обсъдят .... Охххх, само се ядосвам с такива теми. В групата на сина ми са 38 деца,редовно на градина са 32-33. КЪде могат да сложат още ,това нормално ли е? В крайна сметка не е най важно да натъпчем децата някъде,пък как се чувстват децата,как се справя персонала,какви са условията няма значение.


Много добре казано. В нашата градина децата, които ще бъдат тази година 4 гр. са 45 .  Дали някой от управниците си мисли, че спокойно могат да станат 50?
Горко им на учителите и децата.

# 22
  • Мнения: 3 211
И каква трябва да е жертвата?! Да напуснеш работа ,защото кмета е взел поредното странно решение,без да помислят за различни варианти,без да се съберат  с всички засегнати ,да го обсъдят .... Охххх, само се ядосвам с такива теми. В групата на сина ми са 38 деца,редовно на градина са 32-33. КЪде могат да сложат още ,това нормално ли е? В крайна сметка не е най важно да натъпчем децата някъде,пък как се чувстват децата,как се справя персонала,какви са условията няма значение.


Много добре казано. В нашата градина децата, които ще бъдат тази година 4 гр. са 45 .  Дали някой от управниците си мисли, че спокойно могат да станат 50?
Горко им на учителите и децата.
Инспекторката е казала, че може да осигури места за минимален брой деца, а другите да ходят по селата да ги гледат баби, да ги дават на частни градини, да наемат гледачки, каквото искат да правят Shocked
Лошото е, че искат да започнат ремонта всеки момент до края на седмицата, а на нито едно дете не е намерено място, дори не е търсено Close
А няколко от майките, които са по майчински с второ дете въобще нямат право децата им да са на градина...
Сега трябва да търся връзки, да правя спонсорство, за да осигуря някъде място на детето ми, защото не мисля, че ще от Общината ще ми осигурят, а аз не мога да си позволя частна градина или гледачка.
И всичко това при положение, че започва строителство на нова градина в района и има и възможност за друга нова, какво ще й пристрояват на тази 60 годишна сграда, дето после при едно земетресение, недай си Боже, става толкова неустойчива.

# 23
  • Мнения: 804
Еееее, ти пък сега какво издребняваш? Какво толкова може да се случи в последствие? Най-много при земетресение да се срути сградата. Я не се кахъри. Ще обявят национален траур. Ще има съдебни дела и след десет години ще осъдят чистачката на три години условно. Или пък някое дете ще падне от третия етаж, защото решетките сложени за обезопасяване са само декоративни (по-евтино е). Тогава ще го съобщят в новините и всяко чудо за три дни.
Я не занимавай добрия чичко кмет с глупости, за него е важно при следващи избори да каже - отворих еди колко си нови места в градините.  ooooh!
А това, че ви казват да си гледате децата докато трае ремонта.... Проблем няма - ще напуснете работа, ще си спрете парното, тока и топлата вода, а какво ще ядете..? Миииии, ще си ядете ушите, защото без пари нищо няма да ви дадат в магазина.
Така, че моля не драматизираите излишно!

# 24
  • Мнения: 104
Историята много ми напомня на една друга, подобна, случи се в София, преди месец може би, не помня точно.
Загриженото ни гражданско общество, бабите от квартала замеряха с яйца лицата дошли да открият първата копка за нова детска градина. Основанието беше, че ще им се развали хубавата градинка.
Срам и позор! Нека майките се чудят къде да дянат децата, защото няколко баби няма да има къде да клюкарят!
Я бъдете с малко по високо вдигнат поглед.
Няма как да няма неудобства, не може да се реши проблема с вълшебна пръчка. Важното е да се работи по въпроса.
Съжалявам, че точно вие ще търпите неудобство, но мал шанс.
Не постъпвайте толкова лекомислено и тесногръдо, не пречете хората да си свършат навреме работата.
Аман от криворазбраната демокрация. Погледнете на нещата в перспектива. Ако всеки дърпа чергата към себе си до къде ще стигнем?!
Относно земетресенията - не се бой, вероятността да се срути блока в който живеете е с около 50% по голяма, защото изискванията за детски учебни заведения са много по строги. Или сградата е сейзмично осигурена за определена степен земетръс, или не е. Ако има разрешение и одобрени проекти няма как да не е!




# 25
  • Мнения: 804
Изисквания относно безопасността на децата винаги е имало и винаги са били високи, но това не попречи на детето от дом за сираци (не помня кой) да полети от прозореца заедно с наскоро монтираните решетки.  ooooh! Гледах за този случай в новините. Ако имаше логика всички градини щяха да са десет етажни примерно, но закона си го е казал - 2 етажа и това е.
И аз страдам от липса на места, но проблема няма да се реши като се правят простотии.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 421
Нашата детска градина е на 3 етажа. 

# 27
  • Мнения: 3 211
Нашата детска градина е на 3 етажа. 
наистина ли? не съм виждала ДГ на 3 етажа, ама тя вашата е по-специална Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 1 508
Всички съвременни градини са с 3 етажа.

# 29
  • Мнения: 1 111
 И в Бс скоро пристроиха трети етаж на една градина.И сега се води най-квалитетната.А иначе и от едно време има градини на три етажа.

Общи условия

Активация на акаунт