Rotarix

  • 6 907
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
И аз не сьм я слагала,а и не бих я сложила.Мен така ме е страх и от задьлбителните ваксини.

# 16
  • Мнения: 583
Не сме я слагали, нямам и намерение. След като не влиза в календара, все пак е изготвен от специалисти, които са запознати със заболяванията на дадена страна, в случая България, значи не е необходимо.

# 17
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не. За първи път я чувам тази ваксина  Embarassed Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 512
Не и въобще няма и да слагаме след като не е включена в имунизационният календар.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Засега не мисля да я слагам.

# 20
  • Мнения: 641
Не. И не бих я сложила.

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 07:45 от Рамбо Силек

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм ги ваксинирала

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ваксината е в календарите на доста страни, напр. в Австрия и Германия се слага рутинно. И тук ще правят сериозни опити да я вкарат в календара (гледала съм презентации за нея - която презентация беше много забавна, тъй като се установи, че в Европа напр. много по-рядко се открива точния причинител на диариите, отколкото в Африка Mr. Green - и попитах от любопитство).
Не съм я слагала и не смятам - ротавирусните инфекции са много чести, но обикновено не се разбира, че причината за диарията и повръщането е точно този тип вируси и в повечето случаи минават поносимо (разбирай - като наистина кофти тип гастровирус и при някои деца може да се стигне до хоспитализация заради обезводняване).

# 23
  • Мнения: 1 919
hedra   моля те разкажи за презентацията, интересно ми е. Wink

# 24
  • Мнения: 569
Ваксината е в календарите на доста страни, напр. в Австрия и Германия се слага рутинно. И тук ще правят сериозни опити да я вкарат в календара (гледала съм презентации за нея - която презентация беше много забавна, тъй като се установи, че в Европа напр. много по-рядко се открива точния причинител на диариите, отколкото в Африка Mr. Green - и попитах от любопитство).
Не съм я слагала и не смятам - ротавирусните инфекции са много чести, но обикновено не се разбира, че причината за диарията и повръщането е точно този тип вируси и в повечето случаи минават поносимо (разбирай - като наистина кофти тип гастровирус и при някои деца може да се стигне до хоспитализация заради обезводняване).
  Точно това ни сполетя и нас CryТук обаче при подобни симптоми се пуща задължително изследване за да се установи именно наличието на ротавирус.Обясниха ми , че не бива да се пренебрегва и да се "предполага, че е обикновен вирус" , понеже е много по- упорит , специфичен и задължително се налага интравенозно вливане на течности , понеже се губят и много важни минерали и други , които не могат да се възстановят в домашни условия...Наистина е отвратително #Cussing out
  За съжаление при нас се среща доста често- дано в България да не е така и да нямате нужда от тази ваксина!

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
Децата ми не са ваксинирани с тази ваксина.

# 26
  • Мнения: 41
Не сме я слагали. И аз много се чудех, но след консултация с гастроентеролог, ми препоръча да не я слагам. Доводите и бяха, че имунизационният календар е достатъчно натоварен, а и самата ваксина не била лека. Рота вирусът не бил така разпространен по нашите географски ширини, както в страните с по-горещ климат, за които по-скоро е направена ваксината.

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
hedra   моля те разкажи за презентацията, интересно ми е. Wink
Ами тя си беше стандартната презентация на фирмата-производител на ваксината с разни данни, насочени към лекарите (беше на конгреса по кърмене, затова съм присъствала и аз Mr. Green). Не си спомням бог знае какво, предвид че е било преди половин година - за съжаление наскоро изхвърлих брошурите, та няма как да проверя за нещо по-конкретно в тях. Но това ми беше направило впечатление - че за Африка се знаеше в значително по-голям брой от случаите какъв е причинителя на състоянието (съвсем не само ротавируси, разбира се), докато за Европа за много голям процент причинителят оставаше неизвестен. Явно тук гастроинфекциите не представляват чак такава опасност или пък минават често и без болничен престой и специфични изследвания, така че не се прави рутинно тест какво е причинило заболяването, а просто се лекува и минава... нямам представа, просто си спомням, че се чудех дали затова в толкова случаи причинителят е неизвестен.

# 28
  • Мнения: 191
Отдавна събирам информация за ротавируса и ваксините срещу него и съм решила, че ще ваксинирам дъщеря си в най-скоро време.
Тук наскоро имаше няколко случая малки дечица да починат след тежък гастроентерит, за който се предполагаше, че причинителят е Ротавирус. Някъде бях чела, че всяка година умират около 500 хиляди деца вследствие на зараза с Ротавирус.
Аз просто изчаквам някой друг месец, защото се говори, че в Испания здравната каса ще поеме тази ваксина и ще я включи в имунизационния календар.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт