На 3 години е - още спи с биберон...много ли е лошо?

  • 9 919
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 830
скрий биберона,"хвърли го на кучето" ще реве вечер,две и ще го забрави

# 16
  • Мнения: 2 494
Изобщо не е рано. Детето на моя позната е на 3г 3м и от това, че си смуче пръста, когато заспива горните и зъбките се избутаха на пред. Сега хем захапката е крива, хем зъбките са напред и леко настрани Peace

крайно време е, мила, да се отучвате. А и е достатъчно голяма да разбере Hug
Това, което Дени казва ,съм го видяла с очите си, една съседка до 4 годинки била с бибка и после с години носеше шини  Whistling

# 17
  • Мнения: 58
Моят съвет е да се откажете от биберона,все пак е на 3 години. Ако имаш проблем пиши лс и ще ти кажа лекарство с което отказах детето си от биберон. Трудно е  2-3 дни после е по-лесно. Успех!

# 18
  • Мнения: 114
аз имам различно мнение от другите мами(с цялото ми уважение към тях)
като начало-биберона не е нужен на никого-всяко кърмено бебе го отгвърля(ако майка му не му го навира на сила и приучи,както направих аз и др мами).не прави тази грешка със слеващото си дете.
а каката просто ревнува и затова не иска да го махне(бебетата искат биба,внимание,грижа).вярно,свиканал е,но ревността и страха от пренебрегване е по-основателната причина зза нуждата от биберон.
махането му не е проблем-2-3 по-неспокойни нощи,но след това не се буди да го търси.преживява се.
другия метод е да се роди бебчо и да покажеш на каката как то няма нужда от биберон.
има и вариант да я изпратиш на градина(твояте брменост и ежедмевие ще са по-спокойни) и там бързо-бързо ще я отучат.
успех  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 312
смукала съм биберон също до 3 години и нищо ми няма на захапката-имам си перфектно прави зъби.Това си е ген.
И аз до три години съм смукала биба,но съм носила и шина 1 година.
Мисля,че генът няма общо.
Моят син е на 3 и половина и всяка вечер пие мляко от шише.
И няма признаци да го откаже.
Ако го скрия ще спре да пие мляко просто,пък незнам дали съм готова на това.

# 20
  • Мнения: 418
смукала съм биберон също до 3 години и нищо ми няма на захапката-имам си перфектно прави зъби.Това си е ген.
И аз до три години съм смукала биба,но съм носила и шина 1 година.
Мисля,че генът няма общо.
Моят син е на 3 и половина и всяка вечер пие мляко от шише.
И няма признаци да го откаже.
Ако го скрия ще спре да пие мляко просто,пък незнам дали съм готова на това.
Значи излиза,че твоето дете пие мляко заради биберона,а не защото харесва или му се пие мляко. newsm78

# 21
  • Варна
  • Мнения: 634
И аз да прибавя още нещо като минус на късното отучване - На мен пък логопедката ми се скара защо толкова късно го отказвам,  не знам си кои звуци му били нарушени в следствие на този рефлекс които си изграждат. Марти беше на 2 и 8 месеца май като го отказахме. Без проблем стана всичко - според мен майките драматизират излишно като стане въпрос за отказване
Ето за това най-много ме е яд мен, че толкова късно му махнах биберона на моя син,  има изоставане в говоренето и определено е затруднен . ooooh! На 2г.5м. го махнах аз, бях започнала да се притеснявам, защото се пристрастяваше все повече и повече към тъпата биба  Rolling Eyes
Моят съвет е махай колкото се може по-бързо биберона  Naughty

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малкото ми дете се отказа(почти само) малко преди да навърши три. Просто дебнех и чаках момент, в който ще разбере, че може да се спи и заспива без залъгалка. Веднъж се направих на забравила, веднъж майка ми каза, че не може да я намери, веднъж я беше взело кучето, докато накрая свикна без драми и ревове и я остави сама. Съзнателно удължих периода на отказване за да няма стрес.

А не е вярно, че залъгалката служи само за запушване на устата на ревящо бебе. Така си мислех и аз с първото си дете и бях много възмутена от лекотата и лекомислието на другите майки, които бутаха биберон на бебетата си още в родилното. Но, когато второто ми дете към 3-4 месец започна доста настървено да си смуче пръстите, предпочетох биберона и положих доста усилия да я науча да смуче него, а не пръстите си. Защото след време залъгалката успях да я махна, но пръстчето едва ли щях да успея да откажа.

# 23
  • Мнения: 2 755
...Но, когато второто ми дете към 3-4 месец започна доста настървено да си смуче пръстите, предпочетох биберона и положих доста усилия да я науча да смуче него, а не пръстите си. Защото след време залъгалката успях да я махна, но пръстчето едва ли щях да успея да откажа.
Абсолютно същото беше и при нас, с малката разлика, че стана 1 месец по-рано. Махнахме го на 1,3 г. За мое учудване стана сравнително лесно. Отидохме на почивка, малкият явно беше впечатлен от новата обстановка, не се спираше по цял ден и вечер заспиваше от раз. Дори не се сещаше за биберона. Веднага се възползвах от това. Е, 2-3 нощи промрънкваше, явно усетил, че нещо му липсва, но бързо я забрави. Laughing

Към онези, които си мислят, че късното отучване от биберона не създава проблеми, нека поговорят с ортодонт. Може и да има някой "минал метър", но това е по-скоро изключение. Аз имам приятелка, която е детски стоматолог и доста сме говорили с нея по този и други въпроси, касаещи детските зъбки.  А, това за гена..... всъщност, няма нужда от коментар.
И още нещо, при деформация на захапката се появяват и логопедични проблеми, но това вече са го споменали преди няколко поста.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Дъщеря ми се отказа от биберона малко преди да навърши 3 години. През деня никога не го търсеше, но заспиваше само и единствено с него. Разболя се с лоша кашлица и много се давеше от бибата. Баща й я хвърли и каза, че Торбалан го е взел. Никога повече не се отвори дума за биберона.
Само веднъж преди това пробвах да не й го дам и реших, че не си заслужава да тормозя себе си и детето с подобни истерии  Stop На мнение съм, че всяко нещо е с времето си.

 
Малкото ми дете се отказа(почти само) малко преди да навърши три. Просто дебнех и чаках момент, в който ще разбере, че може да се спи и заспива без залъгалка. Веднъж се направих на забравила, веднъж майка ми каза, че не може да я намери, веднъж я беше взело кучето, докато накрая свикна без драми и ревове и я остави сама. Съзнателно удължих периода на отказване за да няма стрес.

А не е вярно, че залъгалката служи само за запушване на устата на ревящо бебе. Така си мислех и аз с първото си дете и бях много възмутена от лекотата и лекомислието на другите майки, които бутаха биберон на бебетата си още в родилното. Но, когато второто ми дете към 3-4 месец започна доста настървено да си смуче пръстите, предпочетох биберона и положих доста усилия да я науча да смуче него, а не пръстите си. Защото след време залъгалката успях да я махна, но пръстчето едва ли щях да успея да откажа.

Съгласна съм както с метода, който си приложила, така и за причината, заради която изобщо си го запознала с този "порок"  Laughing  Peace Зълва ми сигурно още си смуче пръста, а е на 20 и кусур години  Stop

# 25
  • Мнения: 817
Честно- не мога да си представя дете на 3 години с биберон newsm78
Според мен, правиш всичко само да не се подложиш два, три вечера на рева на детето...
Махай залъгалката, голямо е достатъчно детето! Peace

# 26
  • Мнения: 1 312
смукала съм биберон също до 3 години и нищо ми няма на захапката-имам си перфектно прави зъби.Това си е ген.
И аз до три години съм смукала биба,но съм носила и шина 1 година.
Мисля,че генът няма общо.
Моят син е на 3 и половина и всяка вечер пие мляко от шише.
И няма признаци да го откаже.
Ако го скрия ще спре да пие мляко просто,пък незнам дали съм готова на това.
Значи излиза,че твоето дете пие мляко заради биберона,а не защото харесва или му се пие мляко. newsm78
Моето дете е такава консерва,че ти е бедна фантазията.
Обича мляко,но определено смятам,че ще го откаже/поне за дълъг приод от време/ако му взема шишето.
Освен това го пие само вечер и през нощта/по 2 шишета обикновено/,та не му се става сънен да се държи на краката си и да надига чашата.
С шишето си дреме и цока едновременно.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Дъщеря ми пиеше промишлени количества мляко с биберон до 3 години и 1 месец. Биберонът на шишето се скъса и казах, че нов няма да купувам. Е, оттогава мляко не вкусва изобщо  Whistling Яде само кисело  Wink

# 28
  • Мнения: 2 757
Много са ми наивни някои смятайки, че всичко зависи от тях. Махнете биберона, по-малкото зло и ако после детето ви захапе пръста си, по-голямото зло ще се чудите как да процедирaте. Моят син на 3 год никога не е искал биба, въпреки че доста се мъчих да му я пробутам, щото си смуче пръста. Не стана, още си го смуче и забелязвам изкривяване на захапката. Но колкото и да се мъча да го отуча няма как - като си легне и си лапа пръста. Много ме е яд, но това е положението. Самата аз до 1 клас си смучех пръста и ми е деформирана захапката. Някои деца може да са по-лесни за отказване, ама моето за сега е невъзможно.
Иначе познавам 3 год дете с деформирана захапка защото все още ползва биба. Чудя се да отучвам ли бебоците от биба или да изчакам, че и те имат навика да си вкарват пръстите в устата.

# 29
  • Мнения: 1 447
Мисля,че е крайно време да махнеш биберона.Не вярвам да реве по-вече от една ,две вечери.

Общи условия

Активация на акаунт