Молба за подкрепа за първите ни стъпки в кърменето

  • 1 290
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 132
Имам много да ви черпя !  cook

Хедра  , Hug

Качили сме 90 грама от вчера и сме вече с 10 грама над рожденното тегло!

Разбрах си грешката при поставянето на зърното. Значи сега правя така Ако я слагам на лявата гърда и я държа с дясната, с лявата подавам гърдата и с дясната поставям главата. В 90% от случаите ни се получава перфектно ! Работим за 100% резултат!

Имам само един въпрос. Според вас трябва ли да изцеждам кърма, освен в случаите, в които искам да замразя?
Браво. Продължавайте в същият дух Grinning
Аз не съм изцеждала за да може кърмата да се ригулира сама според нуждите на детето.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво на вас - страхотни сте Hug
Кърма изцеждаш само ако гърдите ти се напрегнат болезнено, а бебето твърдо откаже да суче и да те облекчи (което не се случва почти никога Mr. Green успееш ли да го събудиш, ще суче - и не се колебай да го правиш, кърменето може да е по поискване и на майката, когато се налага Wink) или ако искаш да цедиш за замразяване или оставяне на мляко, ако ще излизаш някой път. Иначе няма нужда, ако се чувстваш комфортно и нещата вървят все така добре Grinning

# 17
  • Мнения: 412
поздравления за сладката бебка и от нас!!
справяш се чудесно!!
не знам в коя болница си но ако е вазможно помоли бебка да спи при теб - така наистина ще контролираш дали и дават таиничко добавка - звучи тъпо но при нас във 2ра градска го правеха...
когато разбрах трябваше да стигна до шефа на отделението за да ми разрешат да е при мен защото бях секцио и по тази логика много съм се уморявала и съм имала нужда от почивка от бебчо Laughing Laughing
но иначе лекарите бяха читави и като се изкл2чи този факт нямам други оплаквания - даже препорачвам болницата на всички!!!

# 18
  • Мнения: 3 869
Честита девойка и поздравления за настойчивостта в болницата!!
Включвам се само, за да кажа за твое успокоени, че и ние в началото бяхме така (а и сега  Wink) на 4 часа, на 3 на 2 или маратони през 20-40 мин. Преди няколко дни го претоплих, горкия, и тогава откара 5 часа през половин час на гърда - направо не знаех какво намира там още! Периодите при нас се редуват относително точно през денонощието. Сега вече (на 3 седмици) минаваме и на по-дълги нощни паузи от по 5 часа и сукане в спящо състояние. В началото се налагаше всеки път много внимателно да го поставям на гърда, за да съм сигурна че засмуква както трябва, но след втората седмица, вече сам се справя със задачата; даже от вчера успешно се кърмим и в легнало положение. Сега остава да се науча и да го уригвам без да го вдигам и ще си откарваме дълги, дълги спящи нощи  Mr. Green
Според експертите, най-трудно е първите 5-6 седмици, докато свикнете, после ставало 6-то чувство  Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 2 806
Britt, възхищавам се на желанието и волята ти да кърмиш и те поздравявам за това! Имаш пълната ми подкрепа!  Hug
Аз също кърмя вече една година, но се учех сама от грешките си и по- късно от форума, не бях достатъчно информирана относно кърменето, за което съжалявам и имах доста затруднения в началото.  Ти се справяш чудесно!  Grinning

# 20
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Britt, евала за желанието Hug Аз като теб бях твърдо решена да кърмя и благодарение на Кърмаческия вече имам кърмаче на 19 месеца Mr. Green Успех и на теб

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Успех ти желая Hug

# 22
  • Мнения: 2 376
Благодаря на всички за реакцията. съветите и подкрепата!
Ние сме вече вкъщи Simple Smile Първата ни нощ мина в свързано положение Simple Smile Едвам гледам и като гледам как бебчо блаженно си хърка очаквам да не спим отново Simple Smile
Единствено остана проблема със захапката, толкова ни е малка устичката, че няма как да захапе ареолата..  Sad и мама я боли. Но при новата поза, която вече оттренирахме суче доста по-мощно. Днес дойде педиатърката, която май ще избираме и изглеждаше много щастлива, като и казах , че много искам да се кърмим. Е даде ни името на някаква добавка за всеки случай , но съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт