Септември на вратите чука!Трeтокласници,желаем,Ви сполука3!

  • 23 799
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 501
Ние  сме купили само раницата и малко тетрадки с широки редове и подвързии за тях. Мисля другата седмица да купя каквото още трябва -тетрадки,моливи,боички,анцунг и т.н. Добре ,че подсетихте за снимки,бях изключила.  bouquetДнес ще ходя по друг повод до личната лекарка и ще я питам за бележката.

# 46
  • Мнения: 24 467
Дороти, нашите училищни зъболекари са двама и са си в училище. Дори две години поред съм подписвала съгласие за това, че са лекуващи стоматолози на сина и той ходи профилактично при тях /до сега не ни се е налагало по друг повод, свала Богу/. Носят си здравните книжки по прегледите в училище, а след прегледа дори подписвам амбулаторен лист от стоматолога. Иначе никой не ни насилва да ходим точно при тях, но те са си детски стоматолози и са ни удобни. Работят на смени, затова са двама, до колкото знам.

# 47
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
...Само не разбирам, защо ги искат с различен брой листа  newsm78

Ами за домашните е ясно - да не влачи госпожата, ако има навика да проверява вкъщи. Laughing

Judy, добре ме подсети за цветните картони, та да се запася по-отрано. Миналата година подвързвахме от днес за утре и се класирахме само за върло пембян цвят, всичко беше свършило, даже бялото.
Найлонови подвързии се отказах да купувам, направо си вземам една ролка PVC фолио (има и цветни), режа необходимия размер, подвързвам и лепя с левкопласт, ама не текстилен, а един, дето е като пластмасов.
Имаме от миналата година блокове, моливи, 10-на тетрадки с малки квадратчета, ще взема само от 40 и 60л. с широки редове, бележник и лична карта. Снимки, като никога, има - снима се по спешност за ЖП карта и проявихме далновидност да си поискаме 12 снимки.

Дрехите... ох, дрехите... Sick
 

# 48
  • Мнения: 184
Добре дошли на новите майки и от мен!
Профилактичните прегледи ги направихме, снимки имаме от миналата година, сдобихме се с нови раници, понакупих малко тетрадки (обаче не съм срещала тетрадки с малки квадратчета от 60 и 40 листа), бележници чакаме да заредят (щяло да има нови), канцеларските материали ги набавяме  всяка седмица, когато пазаруваме в някой от хипермаркетите - децата непрекъснато примъкват и хрърлят в количката все нещо, от което имат вопиюща нужда, та сме доста заредени откъм цветни моливи, гумички, тиксо, ножички и др. подобни. Като спомена, че вече имат нещо от сорта, малка щерка отговаря: "ми, да услужим на някое дете, ако си няма". Grinning
Но дрехите, по въпроса за дрехите и аз въздъхвам тежко, като Гаргамела. Все пак съм купила по един анцуг. Издирвам якета - шушлякови и тънки, есенни, а не дебели за зимата. Миналата година не успях да открия такива.
За занималнята - пред мен не стои подобна дилема, защото аз не работя.
Най-после, тази седмица  се отвориха сборниците - имаха за домашна през ваканцията, който каквото не си е попълнил в тях през учебната година, да си го попълни. Оказа се, че повечето неща са решени. Вчера правиха едни упражнения по български език и двамата възклинаха: "е, то било много лесно", "да дам някое упражнение" - казвам аз, а малката щерка: "много си мила, но не, няма нужда" Grinning

# 49
  • Мнения: 1 671
Хехе, какво приятно оживление цари в темата ни  Grinning Личи си, че наближава 15-ти.

Днес отметнахме профилактичния преглед и бележката за липса на въшки. Поне това правя по-рано.

Да ви кажа, тетрадки специално купувам от магазините по 1 лев. Само там намирам от рециклирана /вестникарска/ хартия.
Споменах, че моят човек държи на това, още повече че на офсетовите листи му е по-трудно да пише, по думите му "химикалът му се пързалял повече и много се замазвал листа, пък и листите са едни такива момичешки"  Joy

Тези дни ще му разпоредя пълна инвентаризация на наличните канцеларски материали. Бюрото му не е отваряно от края на учебната година, та сигурно има много неща за изхвърляне, но и доста неупотребени работи. После ще му дам парички сам да си купи каквото е необходимо. С раницата въпросът е решен. Дрехи специално няма да купувам, има доста от пролетното пазаруване.
Маратонки му подариха за рождения ден.
Така като се замисля, май няма нещо належащо, като изключим бельото и чорапите  Mr. Green

А, и снимки - благодаря, че подсетихте!

# 50
  • Мнения: 10 758
Честит празник на празнуващите Hug

Нищо не съм купувала още.Ще ходя до Джъмбо и от там ще й взема тетрадки, че претенциите й са огромни.Н2О, Уинкс, не знам си кво, принцеси, мринцеси, бабината й трънкина Close Crossing Arms
Раница няма да купувам, ще си кара с миналогодишната.
Ще я снимам като се прибере( на Цигов чарк е вече почти месец).
Бележка ще взема от свеки.Тя ни е личното Ох-боли.

# 51
  • Мнения: 998
Моли Уизли, как мина рождения ден? Къде, колко, подаръци? Laughing

А защо никой не говори за срещата? Thinking Ако ще ходим, крайно време е да се организираме.  NaughtyЧе то е следващия уикенд!!!

# 52
  • Мнения: 1 937
Учебната година още не е започнала, но от страницата на МОН вече можем да разберем кога са следващите ваканции и неучебни дни Simple Smile
Ето ги:

Ваканции, учебна 2008/2009 година:

за първи клас 06.11.2008 г. – 09.11.2008 г. вкл.
Коледна 24.12.2008 г. – 04.01.2009 г. вкл.
Срочна 29.01.2009 г. – 01.02.2009 г. вкл.
Пролетна за І – ХІ и за ХІІІ клас 01.04.2009 г. – 12.04.2009 г. вкл.
 
Пролетна за ХІІ клас
01.04.2009 г. – 05.04.2009 г. вкл


Неучебни дни:
01.11.2008 г. – Ден на народните будители
25.05.2009 г. – Неучебен ден по повод Деня на славянската писменост

# 53
  • Мнения: 121
  Благодаря за подсещането за снимките за лична карта и бележник. Бележникът го взимам в последния момент, че всяка година променят по една буква, но искат от новите. Трябва да минем и профилактичният преглед, че нашата е педиатър и последните дни е лудница.
  Gargamela това фолио откъде го взимаш, мисля да взема цветни картони и безцветно фолио, надявам се да стане добре.

# 54
  • Мнения: 1 523
Добре ще е да се добавят в първия пост на следващата тема ваканциите, които Verdad е написала.
В нашето у-ще идва фотограф,снима ги един по един и им дава бележник и ЛК .За подвързия ползвам опаковъчна подаръчна хартия - получава се добре.

# 55
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
...  Gargamela това фолио откъде го взимаш, мисля да взема цветни картони и безцветно фолио, надявам се да стане добре.

Случайно го набарах в една книжарница, където предлагат и печатни услуги.

Блещулка, провери за якета в магазините на Diamond - има в Гранд-а, на главната с/у домашните потреби до бившия "Детмаг" и в уличката, перпендикулярна на главната, която започва от пирожките до Халите. Ама обясних... Embarassed

Преди малко рових из дрехите - оказа се, че момата имала цели 3  Shocked нови панталона от предни периоди, неползвани, даже неподгънати. Ще изчакам още 2 седмици и ще ги подгъна, да си реша въпроса. Тениски и ватирани фанели има, най-много един суитчър да вземем.

# 56
  • Мнения: 10 758
Щерката ходила с една братовчедка на мъжа ми оня ден до Зара, в Пловдив.Имало страхотни намаления.Взела си е дънки за по 10-тина лева.А от друг магазин на Риплей си е взела за 5 лв.

# 57
  • Мнения: 1 671
Моли Уизли, как мина рождения ден? Къде, колко, подаръци? Laughing


Вълничке, рождения ден празнувахме у дома на двора. Събра се цялата махала деца, щуряха до нощите и никой не се притесняваше, че ще се изгубят в тъмното  Laughing Щото децата играеха на криеница, а родителите играеха на "напълни ми чашката"  Mr. Green

За срещата - поне засега трябва да бия отбой  Embarassed, за което много съжалявам.
Благоверният Уизли се връща на работа в понеделник и със сигурност ще му наблъскат съботно-неделни дежурства.
Пък да помъкна и двамата със себе си е равносилно на остър ларингит с чести пристъпи на истерия.

 

# 58
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
   . Бележникът го взимам в последния момент, че всяка година променят по една буква, но искат от новите.    

Тази година и цвета са сменили.

# 59
  • Мнения: 998
Вълничке, рождения ден празнувахме у дома на двора. Събра се цялата махала деца, щуряха до нощите и никой не се притесняваше, че ще се изгубят в тъмното  Laughing Щото децата играеха на криеница, а родителите играеха на "напълни ми чашката"  Mr. Green

За срещата - поне засега трябва да бия отбой  Embarassed, за което много съжалявам.
Благоверният Уизли се връща на работа в понеделник и със сигурност ще му наблъскат съботно-неделни дежурства.
Пък да помъкна и двамата със себе си е равносилно на остър ларингит с чести пристъпи на истерия.
 

Винаги съм мечтала за подобно празнуване, но все още си нямаме къща, камо ли пък двор:) Но.....работим по въпроса Wink

За децата те разбирам напълно, но ако все пак ти се сменя обстановката - има и варианти на хотели с детски клуб и детегледачки....заслужава си да се помисли Twisted Evil
Ние така и не сме решили още къде ще се ходи???
Аз понеже досега не съм от най-активните в темата си мисля, дали не се уговаряте на ЛС. Но забелязвам, че акцията по-скоро замира:( А бихме могли много добре да си прекараме и да се надивеят малчуганите като за последно и да намерят нови приятели Hug[/b][/size][/size]

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 20:45 от Вълничка (морска)

Общи условия

Активация на акаунт