Септември на вратите чука!Трeтокласници,желаем,Ви сполука3!

  • 23 798
  • 280
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Честито на порасналите. Дано са получили и да получат още мно-о-ого подаръци от мама, тати, т.н роднини, както и житейски такива!
Незито, моят син също не е от бързите и организираните. Никога не съм ползвала занималня, писала съм в други теми защо лично аз въобще не одобрявам стоенето там, да не утежнявам темата сега. С много усилия от наша и негова страна за две години обаче му се наложи да влезе в час и да започне трудният път на самоконтрола /Много възрастни и като такива кривваме често от него, нали?/.
Понеже залегнахме на езиците това лято и математиката, както и на игрите, естествено, та сме прочели: четири книжки "Лили Чудото" /миналата година не ги искаше/, двата сборника с приказки на А. Каралийчев и "Мери Попинз" /от задължителния списък само нея не беше чел, но определено не му хареса, на мен някога- също/. Колкото- толкова!
Да попитам мамите- какво набавихте за предстоящата учебна година, освен тетрадки, бележник с лична карта и облекла и разните там бои, блокчета и други рисувални приспособления?

# 31
  • Мнения: 1 492

Камке, какво прави принцесата?Да я нацелуваш по дупето от мен Heart Eyes Hug
Ми, вземи да минеш да ни видиш Wink

# 32
  • Мнения: 121
Да попитам мамите- какво набавихте за предстоящата учебна година, освен тетрадки, бележник с лична карта и облекла и разните там бои, блокчета и други рисувални приспособления?
  Вие почнахте ли с пазаренето на тетрадки, аз значи съм много назад. Купила съм раниците и дрехите за първия учебен ден.
  Споделете кой какво е купил, че взаимно да се подсещаме за нещата!

# 33
  • Мнения: 620
[  Споделете кой какво е купил, че взаимно да се подсещаме за нещата!
Ох, аз още нищо не съм купувала  newsm78...Дъщеря ми се върна от гостито при баба си с раница, така че поне това е отметнато.
Освен за канцеларските принадлежности, се сещам за екип за физическо (не че в нашето училище има истинско такова   Close)

# 34
  • Мнения: 673
  И аз съм купила само раницата.  Смятам да купя десетина тетрадки с широки редове и пет с квадратчета, моливи,химикалки. За екипа за физическо , обикновено купувам по- хубави долнища на анцузи / за да може да си ходи спокойно с тях на училище без да мъкне допълнително багаж/ и гуменки. За сега не бързам. Има още много време. На дневен ред ми е малкия дзвер, щото след броени дни тръгва за първи път на детска градина , та сега оборудвам първо него.
 
Цитат
екип за физическо (не че в нашето училище има истинско такова   Mad
  Защо? Какъв е проблема?

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 09:38 от radivdani

# 35
  • София
  • Мнения: 1 508
Нищо не съм купувала още, и с ужас чакам този момент, особено търсенето на дрехи  Sad

Пожелавам на всички приятни остатъци от ваканцията, и успешно начало на учебната година  Simple Smile

# 36
  • България, София
  • Мнения: 638
Цитат
Споделете кой какво е купил, че взаимно да се подсещаме за нещата!

Сетих се, че трябва да ги снимаме - за бележник, лична карта.... Всяка година забравям...

# 37
  • Мнения: 1 937
Добре дошли на новите майки на третокласници   bouquet

Все още не сме пазарували, но към снимката за бележник и лична карта добавям и задължителната бележка от личния лекар.
Вземете я колкото може по-рано, поне при нас с наближаването на 15-ти септември се извиват огромни опашки пред кабинетите.

На патеричка честит рожден ден на Трифето на Моли Уизли! Да е здрав му пожелавам, друго - каквото си пожелае той Simple Smile

# 38
  • Мнения: 24 467
Аз съм взела тетрадки от по 60 л. 10 бр., от по 40 л.- 5 бр. и тетрадки с малки квадратчета 5 бр., бележник и ЛК, цветни картони за обличане на учебниците, че така по- има шанс да се запазят. Като ни ги раздадат, в едно с учебните тетрадки, ще им купя и допълнително найлонови облекла по мярка. Всичко, що е учебник, ще връщаме и не ми се иска да предаваме баници. Купих и нов анцунг. Иначе раницата е от І клас, нищо й няма, а и не съм купувала бебешки с картинки. Спокойно може да я ползва, ако е здрава, и в прогимназиалните класове. Не иска нова.
Говорих вчера с класната и много се радвам, че са успели за предстоящата учебна година да се преборят за учебни материали само на "Просвета", без "Булвест" /второто го преследвам от миналата година/. Надяваме се за СИП математика, но зависи от бюджета, разбира се. Изрично ни предупреди да не купуваме каквито и да било учебни помагала. Всичко щяло да е от училището, а по ЗИП ще ни събират пари, както до сега и класната ще ги раздаде, като ги купи от книжарницата. Да си носят на 15-ти само раницата и един бележник /обикновен/ за записване на съобщения. Другата седмица ми каза да се обадя отново да видим за род. среща или нещо допълнително.
С пазаруването общо взето съм готова. Винаги го правя по- рано, понеже много мразя да вися по опашки, а на 15.09 това е редовен начин за прекарване на времето. Не ща така.
Verdad, до момента не са ни искали бележка, сега също не са ни споменавали такова нещо. При вас кой каза, че е нужна и защо?

# 39
  • София
  • Мнения: 1 508
При нас поне няма проблеми с опашките при доктора - той е общопрактикуващ лекар, а не педиатър, така че началото на учебната година не оказва влияние върху опашките при него.

Judy, на нас всяка година ни искат медицински картон (не амбулаторна карта, а просто едно картонче), където са нанесени резултатите от профилактичния преглед.

# 40
  • Мнения: 1 937
Verdad, до момента не са ни искали бележка, сега също не са ни споменавали такова нещо. При вас кой каза, че е нужна и защо?
Judy, и при нас е така, както обясни Jarrita.

# 41
  • Мнения: 24 467
А, разбрах, нашите профилактични прегледи, включително и на зъбите, ги правят в училище. Имам предвид- мерене, теглене, общ преглед /имаме лекар и стоматолог/. Може би затова никой не ни е искал. Иначе на педиатърката пускаме само кръв и урина, но не ни търсят резултати.

# 42
  • България, София
  • Мнения: 638
Цитат
Добре дошли на новите майки на третокласници   bouquet

Ако букета е за мен, много благодаря bowuu. Всъщност аз съм една много "стара" майка, но не ме познавате. Чета форумите от около 4 години, но рядко пиша.

# 43
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не давайте стоматологични прегледи в училище, отидете си на личния зъболекар и му поискайте преглед и им дайте бележка, ако е постоянно там зъболекара да, ама с едни инструменти с някакви разтворители почистени, правят прегледи на едно училище примерно с 20 инструмента.

Картон трябва, такъв който се купува от книжарниците а в някои училища и дават фотокопие да се попълва.

За тетрадките, нашата учителка каза - малки квадратчета и широки редове.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 508
Ето списък на тетрадките, които ни трябват на нас:
1.   Български език:
-   работа в клас – 1бр. – 60л. – широки редове
-   домашна работа – 1бр. – 40л. – широки редоде
-   самостоятелна работа – 1бр. – 40л. – широки редове
2.   Четене – 1бр. – 40л. – широки редове
3.   Английски език:
-   работа в клас – 1бр. – 60л. - широки редове
-   тетрадка-речник – 1бр. – 40л. – широки редове
4.   Математика:
-   работа в клас – 1бр. – 60л. – малки квадратчета
-   домашна работа – 1бр. – 40л. – малки квадратчета
-   самостоятелна работа – 1бр. – 40л. – малки квадратчета
5.   Човекът и обществото – 1бр. – 40л. – широки редове
6.   Човекът и природата – 1бр. – 40л. – широки редове

Само не разбирам, защо ги искат с различен брой листа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт