Септември на вратите чука!Трeтокласници,желаем,Ви сполука3!

  • 23 794
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 951
Много хубаво заглавие за новата тема.Записвам се.Ще ви следя.Не съм писала тук скоро,но и нас ни чака трети клас.

# 16
  • Мнения: 4 447
Прекрасен ден от мен!  bouquet
Гледам среща уговаряте. Принципно съм много навита, но нашето море започва този петък. И се чувствам малко прецакана, ама вярвам, че ще има повторение!
Иначе, тази седмица ходих на едни понтони на един язовир и вирих глава пътьом да видя щъркелите, ама ...късно е. Вердад,  Hug
На 15.09 много се надявам откриването на уч.година в двете у-ща на децата да е по различно време, че да присъствам и на двете! На баткото е ново у-ще - няма как, а пък на Ени са му разформировали класа - има нова класна и нови съученици! Как да огрея навсякъде?

# 17
  • Мнения: 24 467
Ах, Енита, значи ти ще ме разбереш- слизане през Казаните /не по другата пътека/ и то с маратонки, дето се пързалят. Божкей, все едно, че Балкан не сме виждали и Вихрен не сме качвали! Големи сме патове, ей! Поне да се бяхме върнали по пътеката, по която се качихме от юг... Освен това объркахме и пътя- имаше една метална табелка към скалите с червена маркировка /за х. Вихрен/. Де да знам, че била за алпинисти. На места сме се влачили по корем и сме се държали за камъни от по 10 см., а надолу- урва и камънак 300 метра, че и горница /до пътя няма какво да те спре/! Размазваш се като плюнка направо! Добре, че се освестихме овреме и видяхме в далечината под нас нормалната пътека за хижата, та се върнахме. Преди не е имало такава метална табелка и никога не сме се обърквали така, ама не бяхме стъпвали по Пирин от 10 години. Та слизането ни отне с всичкото гащотреперене 5 часа, маратонките ми се скъсаха, та ходех по камъчета, пръстите ми се подбиха и ноктите ми сега са посинели, чакам ги да паднат. Пък най- не ми се мисли какъв страх бра хлапето над урвищата! Иде ми да си изям главата, ама не го правя, понеже е празна, вътре няма нищо.

Каква ти умора, щом гащите ти треперят като националното знаме на 3-ти март по Шипка! Болките ги усетихме чак като хванахме баш- пътеката и като слязохме.

Банско е ужасно на фона на това, което беше преди 10 години. Никога не бих почивала вече там.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 724
Judy, лелеее какви преживелици. Геройски сте слезли, това е важното, дано у децата да не остане страх от катеренето, тоест слизането...не се сещам за какъв маршрут говориш, ама аз май съм по-зле от детето с катеренето, та не съм от баш алпинистите... За Банско си права, са направили са го втори Люлин, но ние ходим заради джаз феста, пробвам се да не обръщам внимание на бетона наоколо...
Вердад, приятна почивка!
Моли, ако идвам на срещата май ще мъкна и малкия бяс, баща ни не е много склонен на жертви...

# 19
  • Мнения: 121
Здравейте и аз имам третокласник и много ще ми е приятно да има с кого да обсъждам проблемите на нашите малки пораснали деца!

# 20
  • България, София
  • Мнения: 638
урва и камънак 300 метра

Ей това го качвах, като пълен лаик - ходихме до Кончето и я, какво да видим - Вихрен ... и тръгнахме към него.
Чак в София на една карта видях, че северната страна е обект за алпинизъм и разбрах защо ми беше страшничко на моменти. Е, това беше миналия век - преди 15-20 г., затова и акъла ни бил такъв.

Още не съм водила децата си в Пирин - любим ми е!
Много искам да ги науча да обичат планината...

# 21
  • Мнения: 1 492
Как ви завиждам за срещата, но аз ще се включа в някоя соф. среща, че няма на кого да оставя дребната.
Добре дошли на Силвия и Незито Hug

# 22
  • Мнения: 620
И аз да се натрапя в темичката  Flutter
Имам си почтитретокласничка Ксения от 133-то СОУ "Пушкин" в София.

# 23
  • Мнения: 1 030
Добри дошли при нас,Силвия,Незито,Nastasja! Hug  bouquet
При нас е весело!
Ками следващият път на линия при среща!  bouquet

# 24
  • Мнения: 10 758
Я да се запиша, че може и тая тема да пропусна ooooh!

Уф, да ви се оплача....моята мързелана не е прочела и една книга Close ooooh!
Баси, писна ми от това пуберче Crossing Arms

Камке, какво прави принцесата?Да я нацелуваш по дупето от мен Heart Eyes Hug

# 25
  • Мнения: 121
В момента дилемата ми е дали да я запиша на занималня.В първи и втори клас аз се занимавах с нея,но ми се струва,че ако ходи на занималня ще бъде малко по-самостоятелна.Ще се радвам ако споделите и вашия опит по тоя въпрос.
Според мен ако имат възможност родителите е по-добре да се занимават с детето вкъщи, защото съм начален учител и знам какво е в занималните. Има деца от два класа /най-малко/, които имат различни домашни и винаги нещо остава не написано или не научено. Пробвала съм и двата варианта и за мен удачния е вкъщи под мой контрол и така резултатите са подобри.
За самостоятелността си мисля, че е до самото дете. Ти сама вкъщи също можеш да развиеш тези негови качества. Пиши си само домашните, ако са трудни предварително обясняваш, а после само проверяваш.
 Но стига съм ти давала съвети, защото всеки сам си преценява кое е недобре за детето му!
 Каквото и да решиш ще бъде за добро!

# 26
  • Мнения: 1 671
Добър вечер, дами   cheers

Днес навърши девет моят хубавец.
Беше красиво и весело.

Почерпка няма да ви давам, щот я изпукахме всичката, хихи  Laughing
Ама да знаете, че ви пращам прегръдки от сърце   Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 673

    Честито на рожденика! Да е жив и здрав! Желая му много шестички през новата учебна година. Grinning

# 28
  • Мнения: 998
Моли Уизли, да ти е честит рожденика! Да не се отърве от здраве, игри и похвали Wink

Последно се очертава срещата да е уикенда около 6-ти септември, нали? Записвам се с цялата челяд - 4 човека значи (аз, третокласника, малкия на 3г и таткото). На нас проблемът ни е кучето. Дано да намерим, кой да го гледа.

# 29
  • Мнения: 6 488
silviacv ,благодаря ти за съвета.  bouquetЗнам,че заниманието в къщи е най-добро за детето ,но....проблема е че мойта щерка е малко бавна,неорганизирана,мислех,че това с времето ще се оправи,обаче -не.А и това ,че е с мен в къщи съвсем довършва картинката-глези се,чака да я подсещам за всичко,понякога по няколко пъти и затова си мисля,че една занималня,ще свърши работа,защото там няма как и ще се съобразява с другите,с обстановката,с госпожата.....абе и аз не знам ooooh! Сега например вече почти седмица се пазарим да започнем малко да преговаряме математика,български и всеки път е от утре Wink Що се отнася до книгите,не мога да кажа ,че не е чела,но пак с упоритост от моя страна-хем казва ,че и е интересно,хем ако не я накарам да чете ,тя не се сеща.Цял август месец например чете Роня дъщерята на разбойника-едва вчера я свърши-и казва ,че и е много  интереснна Mr. GreenТом Сойер категорично отказа да го чете след третата глава,не и харесва и това е. Sick  Честит рожденник на патирица на Моли Уизли! Да е жив и здрав ,умен и палав! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт