Първи бебета се появяват, СЕПТЕМВРИйската ни тема озаряват!!!

  • 13 218
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 203
Вечерница много ти благодаря   bouquet..аз съм решила да си го къпя всеки ден...аз много обичам да се къпя и не искам да лишавам бебчо от това преживяване на освежаване и даже успокояване!!!
За шампоана в момента аз използвам бебешкия на Хип...от както съм бременна без балсам от време на време маска, косата ми е много хубава с него нищо че е до кръста..даже не е суха..в началото на бременността ме бяха наплашили че ще ми стане ужасно суха ще пада..ще загуби блясъка си..да ама не!!! - та смятам с него да мия косичката на бебчо но не от самото начало ами незнам поне може би след 2 седмици!

А това вече с къпането на бебетата на 1 седмица ми се вижда ужасно  ooooh!

Веч а каква е причината на запад да се къпят толкова рядко???

# 271
  • Мнения: 0
Addicted, ама как зла! Просто си си нормален човек. Аз направо бих се "отяла" - както казва мъжа ми, като злобея на такива коментари. #Cussing out #2gunfire
По-често обаче така млъквам че сами се усещат за отношението ми към нещата.
и майка ми и свекървата ми ме питат кога да си вземат отпуска дами помагат. А като се знам какво съм човече и хич не обичам да слушам да ми дават акъл, засега отхвърлям офертите. В крайна сметка ако наистина не мога да се справям и мъжа не може да помага - защото това за мен е по-добрия вариант, ще поискам тогава помощ (това значи наистина да съм много ама много зле).
Единствено с чистенето се притеснявам иначе аз така или иначе не готвя та остава само бебето. А то си е моя територия ако ще турско да стане.
За къпането - аз мисля да преценявам на момента, като по-скоро да го къпя всеки ден от колкото през два дена или повече. Искам да свикне с къпането и с водата по-бързо и да му стане приятно занимание. Таткото вече му  е взел играчка за ваничката дето е за от 6м. нагоре hahaha  
Веч, много мерси за съвета. Аз мисля даго мажа със зехтин в началото и после с олио на себамед - като стане по-студено времето. Взела съм и едни кърпички с олио на себамед - при регулярното подмиване през деня или ноща. За да не му се изсушава дупето.

# 272
  • Мнения: 2 658
Вики, Снежето е опасен агент и просто си я представям  Joy  То и седенето при нея в Софето ще е приключение Laughing
А в същност какво му се плашие толкоz на това къпане? И zащо някой трябва да помага. Ако сте в къщи двамата с таткото, повече помагачи zа каво служат  newsm78 ? А до седмица след това и сами можете, ще видите, не е страшно..
Иначе, раzбира се, къпала съм всеки ден преди, естествено, как може  Rolling Eyes ... Сега категорично няма да го правя, но като каzвам няма, имам предвид със сапун и коzметики, с водица няма лошо. Сапун и коса... не zнам, ще си преценя, но не повече от два пъти в седмицата, смятам да е.
А zа калабалъците след болницата  Sick . И това zнам какво е, не ми хареса  Wink Таzи работа е една от хубававите страни на това, че сме тук, далеч. Никой няма да идва след иzписване, няма как  Mr. Green
Вики, ми тя Веч е каzала zащо. Първо бебетата не са като големите, не се цапат и не се потят. И с каквито и препарати да се третира(дори бебешки сапуни и шампоани), кожичката им се пресушава. Прекалено е нежна, един вид, да понася всекидневно триене и миене с коzметични средства. И напълно съм съгласна това. Кожата на сина ми е суха и една такава груба от осмия месец. Не можах да я оправя с нищо до момента. Убедена съм, че поне малко и аz съм помогнала, zа което.С вода можеш да го миеш и по пет пъти ако искаш, zа освежаване или каквото и да било.. И наистина е достатъчно, е веднъж на седмица само, ако не със сапун, то два пъти според мен най много стигат. Никой няма предвид, според мен една седмица да не го докосва вода бебето,имат предвид веднъж седмично с препарат.Няма коzметика, която не е химия, това е положението.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 13:59 от ~:Деси:~

# 273
  • Мнения: 571
Аз съм намислила да си взема козметика на Себа Мед!!!И с нея ще се мазондрим!!И Бочко кремче!!
Къпането даже 20 нинути ми е много на мен!!Веч аз имам такава ръкавичка в комплект с едната хавлийка!!Много ти благодаря за информацията-ще си я ползвам значи!Щото мъжа ми вика-ми то бебето да няма кир та ще го търкаш с това чудо hahaha
Нищо не казахте за пъпчето на бебето как го пазите,пазите ли го изобщо какво правите след баня/преди да е паднало/и разбира се след като падне какво се случва?? Hug
И аз като Дианченце мисля,че изписването е един много семеен и личен момент!!Не съм привърженик на това-застани в тая поза,гушни сега ти бебето да снимам,наклони го по надолу и т.н!Снимки за спомен е ясно,че ще има ама така да се превъзнасят нещата NaughtyИскам да е спокойно детето.Водим го у нас не в някой цирк!!В къщи ми се ще да се почувства уютно,приятно!А не да е наобиколено от откачени роднини дето спорят"Носа е на моя род,кривите крака на твоя и т.н"И завий го,отвий го,ма защо плаче,кога го кърми за последно,изобщо кърмиш ли го,напикало се е...Ще се побъркам!А ако се почне от първия ден не ми се мисли!!

# 274
  • Мнения: 203
~:Деси:~ само ти може да ме разбереш какво ми е  newsm45 smile3511 smile3515...представяш ли си какво е казала на майка ми.."тя не иска да е при теб а при мен като роди!!!"...единствената причина поради която не мога да съм си при мои та мама е че имаме 2 кучета сетер и едно "бебе" на 7 месеца - 45 кила порода - между самбернар и немска овчарка..огромна и дива машина  smile3521 която сигурно е пораснала още от последния път като го видях!..а и Снежка нали припада като види куче..как ще вижда внука иначе  Crazy
Даже съм сигурна че сега като отидем в София..Жожо има сесия 1 седмица тя вече ще си е взела отпуска и ще си е по-цял ден вкъщи..та аз постоянно ще трябва да се шмиткам някъде навън докато милото не се прибере...затова все си мисля че като отида там и набързо ще родя  hahaha Joy...особено ако това не стане докато Жожо е там..със сигурност няколко дена след като си дойде тук!
Знам че ще е голямо изпитание за мен и бебо първите дни с нея, но това е по-добрия вариант от този ако раждам тук и тя дойде..затова съм казала на майка ми по цял ден с мен и Снежито след като ни изпишат щото аз ще лудна иначе!

# 275
  • Мнения: 79
За къпането, мразя да правя нещата "защото така е прието".
Бебетата са различни, едни се плюнчат много, а други хич, едни повръщат на всяко кърмене други не.
Не може да ми се оповръща бебето, гушката му да мирише и аз да чакам да дойде сряда защото съм решила да го къпя 2 пъти в седмицата... нито пък ще го събудя вечер в 7 защото "трябва" да се къпе.
Моето бебе трябва да е чисто, да мирише хубаво, да не бъде лепкаво или изпотено, кожата му да е пухкава и нежна.
Ще го къпя колкото е нужно за да постигна горното.
Ще го къпя с капка от пяната на Себа Мед за коса и тяло, после масаж с млякото на Себа Мед.
Не ми харесва да мажа със зехтин, не ми мирише хубаво и е прекалено мазно според мен, освен ако няма проблем със суха кожа, но до сега не съм имала такъв.
След банята гушкам бебето в хавлийка и масажирам под сешоар(не директно, по скоро нежно) за удоволствие на бебето(децата ми се разпльокваха от тази процедура).
Ще внимавам да не съм нервна и да не ми липсва време, бебето да не е гладно или току що преяло за да стане къпането удоволствие още от началото Peace
Преди пъпчето да е паднало демек в първите дни още в болницата хвашам бебето за гърдичките, водата е вече регулирана и тече от крана на мивката, цвъквам пяна на ръката си, намазвам главичката, гръбчето, гушката, гънките и т.н. по бързата процедура и поднасям бебето под струята вода за да го изплакна.
С ръка си помагам за гърдичките и тумбата. Всичко продължава 2 минутки.
В къщи когато пъпчето е паднало, когато бебето е в настроение за кеф го слагам да поплува във ваната с топла водичка, но не го правя всеки ден.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 14:09 от Мариям

# 276
  • София
  • Мнения: 3 124
Честити дечица на Муцито и Съншайн Гери! Да ви носят само радост, да си ги отгледате спокойно и с много любов! Hug

То било много хубаво, като почнат така да валят бебетата.  Laughing

Сидония, много се радвам, че така добре ви върви кърменето!  Peace

За обличането- до 6-7 месец съм обличала и двете деца в бебешорски дрешки- гащеризони, ританки, памучни или поларени блузки (в зависимост от сезона). Много по-удобно е.  Peace Иначе за по-"официални" случаи винаги можете да си имате някой комплект по-модерни дрешки, но за всекидневно излизане и особено за вкъщи не си струва, според мен.

За къпането- и двете деца старателно съм къпала всяка вечер, защото си мислех, че така трябва, обаче с третото смятам да давам по-лежерно.  Grinning  Харесва ми мнението на Мариам- не смятам да се престаравам както преди да го къпя на всяка цена всеки ден, но и ще ми се иска да мирише на чистичко.  Wink

Вчера бях много капнала- явно от пътуването, защото тази нощ се наспах и днес съм много по-добре. Имам още доста пипкава работа из къщи- пренареждане на шкафовете с дрехи на децата, чистене, пък и не сме купили никакви дрешки за бебето.....та си мисля дано да имам още поне една седмица до раждането, да си оправя къщата.  Grinning Всеки път, като вляза в деветия месец, се нагласям, като че ли всеки момент може да тръгна за родилното, а от опит вече знам, че моите бебета се появяват горе-долу десетина дни преди термина, така че няма защо да се притеснявам, ама на.... ooooh!



# 277
  • Мнения: 262
Мирка, много добре си го казала: "А не да е наобиколено от откачени роднини дето спорят"Носа е на моя род, кривите крака на твоя и т.н" И завий го,отвий го,ма защо плаче,кога го кърми за последно, изобщо кърмиш ли го, напикало се е..."  Joy Joy Joy
При нас не знам как ще е! Родителите на мъжа ми са от Пловдив и 100% ще дойдат в Сф, само не знам как ще се оправим със спането, понеже ние сме в гарсониера и леговата ни база е силно ограничена! Иначе свеки ще помага първа, че тя има повече опит жената - племениика ни е на 2,2г. и тя скоро скоро е минала опреснителния курс Simple Smile, а майка ми милата не знам доколко се сеща кое как, пък и тя е доста ангажирана служебно, та двете ще се редуват в началото. Първо свеки за седмица и после майка! Дано всичко е наред и не се изпокараме, че и аз съм от мамите, дето не приемат да им се казва "направи това, а не онова!" Направо откачам!
Мариям, много ми допада тактиката ти за къпането! Мисля и аз живот и здраве така да процедирам!
И аз съм си взела "Себа Мед" и към хавлийката ми също има малка ръкавичка-кесийка, за която се чудех за какво ми е, но ето! Добре, че сте вие и отново ме просветихте!  Hug
Сид, браво на теб! Добре се справяте с Нона! Стискам палци по-скоро да се регулира кърмата ти и да не ти тежи! Целуни малката красавица от нас!  Heart Eyes

# 278
  • Мнения: 2 658
 Joy Joy Joy
Ама много ясно, бе, Мариамка.. естествено, че то си покzва как е най добре. Ама викам, че пък да госапунисваш като луд всяка божа вечер, пак щото пък така трябвало, че и косата(ако има), си е пресилване, zа мене. Ако не се е иzцапало става дума . А така се правеше преди. Тоест нека сме живи и zдрави с бебоците, пък ще видим какво ще правим, като му дойде времето.
И zабравих, Сид, браво на вас с Нона zа успешния старт Wink

# 279
  • Мнения: 21
Мариам  Hug допада ми твоята "теория" за къпането, аз също мисля да си действам както ми подсказва бебето

Шмат, доколкото ми е известо 4 по 2 табл магнерот, който е от 500 мг е макс за ден, така че ако искаш си ги сметни все пак  Hug дано нямаш проблеми с кръвното занапред

аз днес цяяяял ден се търкалям, брейййй ще стана 100 кила сигурно

отделих 3 бодинца, 2 ританки и едно цяло нещо, шапка, ръкавички и терлички за болницата за бебка
друго засега май не се сещам
 

# 280
  • Мнения: 262
Шейле, умраях от смях  Joy "Флучия, така ти се пада като се правиш на секс бомба и даваш на разни хора да ти бъркат по красотите - хи хи хи. Дръж си краката прибрани като Иринии и няма да имаш проблеми"    За жалост не съм никаква бомба, освен ако няма секси слончета, де Simple Smile Да чукам на дърво, вече всичко се успокои и гадното вагинално течение пак си е с обичайния цвят.
Ох, мамета, на мен днес ми е супер мързелив ден! От сутринта се помотвам още по нощница! Даже до магазина ме мързи да се дотътря! Преди малко с кански усилия успях да измия чиниите! А сега мисля да пусна пералнята с бебешките нещица Simple Smile и да ги простра. За щастие в този апартамент сме от 6 месеца и ме познават само съседите на етажа, та дано никой да не се раззвъни на родата и да честити ... Въпреки, че сме в село "Младост", де и никога не се знае...

# 281
  • Мнения: 79
Деска, честно да ти кажа аз къпането не го мисля, но се моля да има добър смукателен рефлекс, че първата ми щерка беше много ленива и една седмица въобще не и се сучеше направо си я мързеше.
Но дано да ни се родят здрави децата и да засучат добре, ето Сид се справя чудесно, дано и аз да имам много мляко.

Исках нещо да споделя за мамите, които очакват момиченца.
При раждането и на двете ми момичета бях шокирана от един синдром дето забравих как се казваше Blush и сега съм решила да ви предупредя та да не се шашнете ако ви се случи.
Знаещите мами ще кажат как беше точно, но аз му викам синдрома на силиконовите гърди hahaha.
Първото ми бебе се роди нормално, но при прибирането в къщи на втория ден го събличам за баня и виждам, че има огромни гърди... #Crazy, нито бях чувала, нито бях подготвена, колко бях шашната когато при гушване от гърдите пръсваше кърма на силни струи...
Отидохме на педиатър, който я изцеди като крава Close, тя плачеше и от тази процедура естествено гърдите се наляха двойно повече, предписаха ни антибиотици и ми я надупчиха милата още топличка, мъничка.
Последва седмица в която гърдите и бяха като на фолк певица... след това млякото пресъхна и всичко се оправи.
При втората вече бях информирана и не дадох да се цеди , направихме още в болницата компрес на гърдите с реванол и за няколко дни спаднаха, но беше много по лесно и избегнахме антибиотиците.
Та ако ви се случи да не се шашкате и да не цедите гърдите на бебето въпреки, че то се дразни понеже гърдите са много напращяли и напрегнати.

# 282
  • София
  • Мнения: 372
Първото ми бебе се роди нормално, но при прибирането в къщи на втория ден го събличам за баня и виждам, че има огромни гърди... #Crazy,
опитвам се да си представя какъв ужас си изпитала - не съм чувала такова нещо  Tired
 Hug Hug Hug

# 283
  • Мнения: 3 926
Само да кажа за къпането и пустия липиден баланс Crazy Точно, защото мастните жлези у бебешката кожа функционират слабо няма нужда бебето да бъде подлагано на изсушаващата процедура на къпане всеки ден Peace
Нужно ли е да отмиваме собствената мазнина на кожичката, за да я заменим с изкуствена от крем или каквото сме избрали?
Що се отнася до това колко на нас ни е приятна банята и колко на бебето... ми всяко бебе си е различно. Всъщност при нас банята действа по съвсем различен начин, освен това тя е съзнателно и желано действие. А бебетата биват съблечени и натопени... никой не ги пита искат ли или не... При това в определен час... както и да е Peace Всяко бебе си показва обича или не обича да го къпят Peace

Мариам, сега не ми се търси името на това, което описваш, но се дължи на прекаленото много естроген у майката (ако се лъжа, нека Съни да обясни) Peace Възможно е и от влагалището да изтича секрет, подобен на менструален цикъл Peace Това също не е ненормално.
А това, което ти се е случило с първото бебенце Shocked Нямам думи ... ако бях на твое място този доктор щях да го размажа... Мамка им - с една диплома си мислят, че могат да правят всичко и че знаят всичко #Cussing out

# 284
  • Мнения: 203
Мариям точно това обсъждахме снощи с Жожо..че момиченцата се раждат с гърдички..но за останалата част не бях чувала и се шашнах   Shocked сега като го каза това!
Флучия и мен ме мързи днес много..а днес е страшно задушно тук...лошото е че обещах на милото да му сготвя пълнени чушки та сега трябва да се пържа над котлона  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт