Ей, любов голяма има между ОКТОМВРИЙЧЕТО и мама!

  • 12 021
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 95
аз да питам за козметиката за мама:

крем за зърна вече си купих - разбрах, че се ползва един месец преди и един месец след раждането.

крем за стрии и крем за бюст нужно ли е да си купувам, че ще ми свършат, т.е. за след раждането колко време след това е добре да се ползват.

крем за след раждане - нужен ли е и не се ли дублира с този за стрии или ... ?!

масажно олио - нужно ли е или мога да си карам с моето си сусамово такова?!

shivani, разби ме! Какъв е тоя крем за зърна, който се ползва преди? От мои приятелки знам за Лансинох, ама то е за разранени зърна...  newsm78 Не знаех, че се ползва преди. Може и пак нещо да съм дала фира де...

Крем за стрии и за бюст(аз и сега не ползвам специални такива), крем за след раждане - къде се маже и какво му е по-специалното?, масажно олио.... наистина искам да знам повече. За мен всичко това е мъгла.

# 271
  • София
  • Мнения: 285
крема за зърна е този http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=78&products_id=105
много е добър за подготовка на зърната за кърменето - поне няколко мами са много доволни от него (мои приятелки, на които мога да имам доверие) а ето тук още по-добре е обяснено http://beborani.com/product_info.php?cPath=43&products_id=16 … 930dff312d57d72cc

ОК, крем за стрии ще си купя още един, има логика да се продължи и след раждането, заради рязкото спадане на кг.
Крем за бюст след раждането едва ли ще ми трябва - не е нужно да отива химия в устичките на детенцето, колкото и да внимавам.

А масажното олио го видях в един списък за необходими продукти за мама, но си мисля, че едно бедемово масло или от макадамия или сусамовото ще свършат идеална работа. Масаж на прасците, ходилата и разни такива места по тялото на мама.

А за този крем за възстановяване след раждане, който също го има в списъка за мама, нужен ли е?! Или този за стрии го дублира, както си написах в по-горния постинг?!

# 272
  • Мнения: 42
Аз съм чувала за крема за зърна Гармастан или нещо подобно и също май може да се ползва преди и след раждане. Относно стриите, незнам дали ще си купя нещо специално, според моята козметичка и един хубав мазен крем за тяло би могъл да свърши работа. Разбира се това зависи и от разликата в килограмите която се получава както и от самата кожа. А на мен също ми е интересно какъв е тоя крем за след раждане?! Честно казано мен повече ме притеснява целулита с който ще трябва да се боря. Но ще видим...

# 273
  • Мнения: 42
Дали вече и аз съм в 8ми месец? Нещо не мога да разбера по тая моя линийка Thinking.

# 274
  • Мнения: 95
shikimiki, не споменавай тази лоша дума "целулит"  Confused В момента краката ми изглеждат ужасно. Наистина е нещо страшно, а като се има предвид, че от години си имам и разширени вени, нещата загрубяват много. От сега съм в ужас от момента, в който ще трябва да отида първо на съдов хирург, а после да мисля и за целулита. Че то не може и на всякакъв масаж да ходя, нито стандартните загряващи процедури да прилагам  ooooh!
За осмия месец - туморов, като гледам седмиците и дните ти и ги сравнявам с тези на Майлили и Пуканка.

# 275
  • Мнения: 42
barabina и аз се точа за масажи и се надявам новият ни начин на живот да е предразполагащ към целулитоунищожение Grinning, а той май наистина ще е ooooh!!

# 276
  • Мнения: 42
Ей, mimi_ic, ама вие сте страхотно семейство! Пък и красиви беееееееееее Hug пу, да не ви урочасам Laughing! Много яко бултериерче, аз съм им голям фен! А това на края мастифче ли е? И дали нямаш снимки и на джак ръсела, нали каза, че имаш? Аз съм влюбена в тази порода! Много красиви дъщерички имаш с огромни очи!  bouquet

# 277
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Добро утро. Аз четох из форума до 4 сутринта и сега едвам надигнах глава от леглото и то защото някой накъса всички телефони у дома. #Cussing out

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Гармастан е хубав крем за зърна, на мен поне ми е помогнал, но той е с отмиване и когато са разранени зърната не е много приятно.
Затова този път ще заложа на Лансинох или крема за зърна на Авент, но по-вероятно на Лансинох. И двата са без отмиване.
А целулита - ох какъв ужас, незнам какво ще го правя, до колената краката ми са #Crazy

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 723
Момичета изчезна ни албума за лятото.

# 280
  • Мнения: 817
Здравейте, мами! Аз станах днес в 12 ч. и сега докато прочета всичко дето се писали  ooooh!
Май всички пазаруваме от едно и също място  Mr. Green като "гледам", че сме с еднакви покупки.
За комплекта за изписване - аз също мисля да си направя свой, не е задължително да е купуван специално като такъв. Пък според времето навън ще съобразя как да облека бебето на изписване.
За козметиката за майката - крема против стрии ще ми е задължителен, мисля поне 1-2 месеца след раждането да го ползвам. Искаше ми се и стягащ крем за бюст да си взема, ама 90 % от тях не се препоръчват за кърмачки. Крем за зърна мисля да си взимам, ако ме болят зърната  Peace

Имам и аз един-два въпроса:
1. Правите ли упражнения за самото раждане? Моля, ако някой знае такива да сподели, най-вече ме интересува дишането, а също така и техниките на напъване.
2. Колко чифта бикини ще ни трябват за 4-дневен престой в болницата?

Днес се очертава хубав прохладен ден, дано и утре да е така.
Аз пък тази нощ, за разлика от повечето мами тук, спах много спокойно и сега се чувства добре отпочинала.

# 281
  • София
  • Мнения: 183
За крем след раждане - на Матерн програм имат такъв крем за възстановяване кожата след раждане. Нямам идея дали един обикновен крем ще покрие специфичните й нужди. Но със сигурност трябва да се подпомогне еластичността на кожата, за да се прибере както си е била преди.

За очите на бебоците и ние се бъзикаме. И двамата сме с кафеви очи, но баща ми е с пъстри и всичките ми баби и дядовци са със светло сини или сиви очи. По изчисления има 25% вероятност бебка да е със светли очи. Мъжа ми само се заканва да съм му мислела ако се пръкне синеока, а аз ми контрирам да се моли да не е руса, че такива нямаме и в двата рода  hahaha А не е вярно, че ако и двамата родители са синеоки детето няма как да е с други очи. Кафевите очи, както и тъмната коса са доминантни гени и е достатъчно някой баба или дядо да ги има за да се роди  детето с различни от родителите си очи и коса.

А тези комплекти за изписване направо незнам за какво ги продават. Одобрявам само най-малките (бельо, горна дрешка, шапка, ръкавички и пелена). Не мога да разбера какви са тези комплекти от 18 части примерно. Включват каквото се сетиш, а е ясно, че наведнъж не можеш да навлечеш детето с целия комплект. При нас свеки си е заплюла да осигури пелената и дрешките за изписване.

Неди, в кой квартал си в Бургас? Може да правим разходки с количките като сме там.  Simple Smile

Съни, къде баш на финалната права се нагърби и с работа на частно? Как върви апартамента?

Мими, признай си че и ти си скатала едно жълто поларено одеалце  Joy Това ще е форумското облекло на малчовците  - жирафски гащеризон с жълто поларено одеалце  hahaha

Сев, аз за всеки ден ще си взема по един чифт гащи, но за всеки случай ще приготвя в къщи още, че ако се наложи да ми донесат.

# 282
  • Мнения: 95
Сев, аз за всеки ден ще си взема по един чифт гащи, но за всеки случай ще приготвя в къщи още, че ако се наложи да ми донесат.
И на мен така ми изглежда да е логично.

За варненки, ако не сте си напазарували още подобни аксесоари като бабешки гащи и нощници, намерих магазин, където има памучни нощници на цена 11-12лв. Казаха ми че поддържат номерация, имат копчета до корема, стигат до под коляното и ги зареждат точно за родилки. Не са най-красивото нещо на тоя свят, но за една седмица носене мога да се прежаля. Имат и бабешки гащури, май бяха около 2.50/бр. Памучни на цветенца, до пъпа... романтика  Mr. Green

# 283
  • Мнения: 11 240
Цвети, Еличка - бързичко да ви опровергая за цвета на очите Sunglasses

Всъщност от двата гена се получават 16 алела, и 1/16 е вероятността за такива като мен Simple Smile - чернооки при майка със зелени и баща със сини,  както и други екзотични комбинации. Аз съм се наточила сега, че девойката ще е чернокоса като мен и синеока като татко си, ха да видим.

За козметиката - кремът за зърна сигурно е полезен, но аз още нямам. Иначе не смятам много да си променям козметичните навици - като човек със суха и чувствителна кожа се плескам с лосиони и масла и без да съм бременна. Кремът против стрии има логика да се използва и 2-3 месеца след раждането, по време на рязкото отслабване - но общо взето е плацебо тая работа, полза много-много не виждам по околните.
Целулитът се бори с пиене на много вода, намаляване на солта, масажи и плуване Simple Smile

# 284
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета изчезна ни албума за лятото.

Е как така ще изчезне?

Общи условия

Активация на акаунт