Искам нова работа

  • 17 811
  • 173
  •   1
Отговори
# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 482
Само с гледане на обявата в jobs.бг няма да стане, хубаво е да се отиде на интервюто...

Е, като не те канят на интервю?!

# 61
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само с гледане на обявата в jobs.бг няма да стане, хубаво е да се отиде на интервюто...

Е, като не те канят на интервю?!
(
В такъв случай проблемът е в СВ-то.

# 62
  • Мнения: 413
И аз търся - висше, английски, конпютър за 1200 лв миниум, с осигуровки на цяла заплата и ежемесечно индексиране спрямо инфлацията. Но усилията ми засега са напразни. Само мерждународни фирми предлагат това, а се искат връзки. Иначе обяви, СV-та, e-mailи и ще обиколя всички агенции за подбор.

# 63
  • Мнения: 6 998
Ежемесечно индексиране спрямо инфлацията  Shocked
Това едва ли някой го предлага.
Иначе при нас са почти толкова парите, на цяла заплата е осигуряването, ама индексиране трънки...
Ревем и ние, че трябва индексиране, ама никой не ни чува. Laughing

# 64
  • Мнения: 95
Много малко са свестните работодатели/или аз съм такъв карък ,че не попадам на такива /Май всичко си е на късмет.Успех ти желая.Колкото и да са гадни тези интервюта трябва да минем от там.И на всяко се чувсваш толкова гадно колкото и на предното и все очаквам да ми кажат"Покажи си зъбите да ги видим"Трябва да си доста силен човек да го издържиш това.От 3 години съм на едно работно място и заплатата ми се е качила със 100 лв.Не ме разбирайте погрешно обичам си работата ,но нещо не ми стига заплащането/че на кой му стига/.И като се сетя за интервютата и ми става лошо,а и великия глупав въпрос-"Имате ли деца?"Ами и да нямаш все някога ще имаш.Е и на мен като ми писне от мизерната заплата и аз ще съм по интервютата.И все пак когато човек е упорит и не прави компромиси със себеси в името на "новата работа " успява.Трябва да знаем какво искаме и да си го отстояваме.

# 65
  • Мнения: 6 998
Виждат, че съм омъжена по сивито, но никога не са ме питали имам ли деца, планирам ли деца...
Не знам късмет ли е било или съм им се струвала много малка за планиране на семейство newsm78

# 66
  • Мнения: 651
Къде в CV-то по европейския стандарт има графа семейно положение и деца  newsm78?
В моето CV никъде не съм посочвала такива данни. Какво ги късае  Naughty
А по интервюта, когато са ме питали дали имам деца интереса е бил - дали имам на кого да разчитам при отглеждането.
А при сегашната ми работа беше по-скоро плюс, че имам две големи деца.

Както по-горе беше казано си е голяма доза късмет да попаднеш на Твоята работа - да ти харесва това, което правиш, да си доволен от заплащането, да се сработиш с колектива и да ти е удобен транспорта и не на последно място - да те оставят да си ползваш свободното време и отпуската като хората, а не да се налага да прибягваш до трикове за да идеш на море или пък да те карат да работиш в коледната вечер.
Късмет   bouquet и търсене му е майката  Peace  bouquet   Peace

# 67
  • Мнения: 940
И аз търся - висше, английски, компютър за 1200 лв миниум, с осигуровки на цяла заплата и ежемесечно индексиране спрямо инфлацията. Но усилията ми засега са напразни. Само мерждународни фирми предлагат това, а се искат връзки. Иначе обяви, СV-та, e-mailи и ще обиколя всички агенции за подбор.

Това е пълна смешка. Връзки за международни фирми...
За международните фирми е най-важен Университета, който сте завършили.

Не използвайте европейската форма за CV, тя дразни хипер много, особено когато някой кандидати забравят да махнат текста, който е стандартен. На такива кандидати никой не се обажда.

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 482

А по интервюта, когато са ме питали дали имам деца интереса е бил - дали имам на кого да разчитам при отглеждането.
А при сегашната ми работа беше по-скоро плюс, че имам две големи деца.


Е, да де. Проблемът е, когато кажеш, че няма на кого да разчиташ в отглеждането. Със сигурност е плюс, че децата ти са големи, а не тригодишни, ходещи на градина и боледуващи.

# 69
  • Мнения: 651
Не използвайте европейската форма за CV, тя дразни хипер много..
това пък защо  Shocked

# 70
  • Мнения: 6 998
Аз не я ползвам, защото мен ме дразни с безумните графи и графички, в които не знам какво да пиша. Embarassed
Имам си едно сиви, писано преди 3 години, което изглежда добре и само си го допълвам Sunglasses

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз търся - висше, английски, конпютър за 1200 лв миниум, с осигуровки на цяла заплата и ежемесечно индексиране спрямо инфлацията. Но усилията ми засега са напразни. Само мерждународни фирми предлагат това, а се искат връзки. Иначе обяви, СV-та, e-mailи и ще обиколя всички агенции за подбор.
То и аз съм така (висше, английски, компютър)... както и много, много други Laughing Зависи какво ти е висшето и какъв опит имаш. Ако е нещо като моето, с никакъв трудов стаж по специалността... надай се! Мах. 1000. А с това ежемесечно индексиране сигурно се бъзикаш, инфлацията не е с чак такива размери Joy
Хем осигуровки на цялата заплата, хем всеки месец нова заплата... Thinking

# 72
  • Мнения: 45
И аз търся - висше, английски, конпютър за 1200 лв миниум,

Но усилията ми засега са напразни.


 Joy дано това да е случайна грешка, а не обяснението на нещата.

А по темата, всеки говори за нещо, но не конкретно. Така само се прелива от пусто в празно и едва ли някой намира някаква полезна информация. Какво значи добре платена работа? За каква длъжност изобщо се говори и къде, не само като град, а и като работодател?

Както тези, които търсят трябва да кажат какъв опит и очаквания имат, така и тези, които заявяват задоволство, би трябвало да споменат за какво точно говорят като длъжност и заплащане. Само така пишещите и търсещи информация ще могат да се ориентират.

Доколкото за това, че жените са по-ниско платени от мъжете, това е така в много случаи и не само в България. Намирането на интересна и добре платена работа не е правилото, а по-скоро процес, свързан с много търсене, създаване на контакти, повишаване на квалификациите и осмисляне на кариерата. Всичко друго са случайности, които не могат да се сметнат за репрезентативни, базиращи най-вече на късмет или връзки.

# 73
  • Мнения: 413
Dona Bonbona, проверката за правопис я пропускам. Важно е в СВ-то да няма грешки. A за инфлацията е ясно, че го няма никъде.
Добра практика е да се съгласиш и на по-ниска заплата от начало /докато навлезнеш/, но да знаеш, че ще се развиваш и че заплатата ще се увеличава нагоре спрямо постигнатите резултати.
Имам горчивия опит на държавен служител с увеличение от 120 лв. за 3 години упорита и себедоказваща се работа и никакво израстване. А залудо вече не ми се работи. За  мен целта беше натрупване на стаж по специалността на добро място. А и мислих, че държавната служба е добро място за дете, ама не е съвсем така. А и имам увеличение на последната си държавна работа с 9 % на заплатата от 01.07.  и стана 370. cheers  Stop #2gunfire  bowuu bowuu bowuu
Тъй, че зависи кой какви цели си поставя.
И да, за мъжките професии предпочитат мъже. И се боря наравно с тях.
А колкото до връзките - без тях е доста трудно.
И CV-то ми е в европейски формат на английски /проверено за грешки/, a заедно с него пращам и на български със снимка в pdf формат. В някои фирми искат и мотивационно писмо.
Напоследък при прилагането на документите, в които ясно пише минимално заплащане, очаквано такова и пр. вмъквам и това, че ако не осигуряват на цяла заплата или тя е под очаквания миниум да не ми уреждат интервюта. Скоро ходих на едно такова. Не ми казаха заплащането по телефона. Чаках 30 минути, защото бяха си забравили и предлагана заплата 320 лв. за София и 0,8 коефициент за стаж. Shocked То продавачка взема 500-600 лв.

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 16:07 от izina

# 74
  • Мнения: 250
izina, и аз работя като държавен служител, но вече ми писна. То за слава и чест не се работи, въпреки че ми харесва работата, но заплащането е под всякаква критика. Изисквания много - език, комп. умения, вечно да си на ниво с новите европейски нормативи и работа колкото щеш и за какво, просто нямам мотивация.И като виждам какво текучество на кадри е , твърдо съм решила да си търся нова работа. Вече ме е срам да казвам къде и за колко работя / много е унизително/. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт