Докога преварена вода и стерилизация?

  • 2 947
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз най-редовно си ги изварявах всеки ден до към 10-11 месец. Никога не ми е пречило да ги напъхам в стерилизатора за 5 мин. Едва след това започнах да разреждам изваряването.
Мое мнение- между мръсотията на околната среща и изваряването на шишетата няма общо. В разтвореното с вода мляко много бързо се образуват бактерии, а сега при топло време още повече.

# 16
  • Мнения: 955
До 3-тия месец - след всяко, след това веднъж на ден и чак след 6-тия месец - веднъж дневно.

# 17
  • Мнения: 229
Лелееее аз ли сам най-баламата ooooh! Ми сега ако спра изведнъж дали няма да и стане нещо или постепенно да намалявам изваряването. То верно къв ли смисъл има като си слага в устата щяло и нещяло

Споко,аз изварявах до 8-я месец   Crazy

# 18
  • Мнения: 8 505
И аз до 8. месец #Crazy

# 19
  • Мнения: 1 547

Препоръчват да се стерилизира до 6тия месец ежедневно, след това до 8мия веднъж седмично. Не виждам защо да не го правим, като електрически стерилизатор е готов за 8 мин, а този за микровълнова  newsm78 май и той за толкова. Какъв е проблемът? Мързел?  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 287
Не ми се смейте Simple Smile, аз все още ги изварявам след всяко ядене или сокче. А моят бебо след няколко дни ще стане на годинка. не ми пречи, но едва сега се замислям за всичко което сте писали. Не че вчера не седна в калта и не си похапна обилно от ръката...Май вече трябва да спирам да ги изварявам, а??? Simple Smile

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз пък никога не съм изварявала.
само преди първата употреба на шишетата.

според мен ако всичко се измие хубаво веднага след употреба..е...може и да не е веднага, но да не е след 2-3 дена:)...няма нужда от изваряване. Все пак не живеем на космически кораб, а на Земята. Освен това след изваряване, тия шишета нали пак ги пипаме с ръце...имат съприкосновение с въздуха...и въобще не са стерилни вече.

А и....както видяхме от прекалена стерилност на човек може да му падне носа....така че...айде нема нужда:)

# 22
  • Мнения: 739
а с какво ги миете? само със сапун ли? може ли с препарат за чинии?  newsm78 аз ползвам Pur, но май е доста силен

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз ги мия с Palmolive, който май е по-силен и от Пур-а, после ги изплаквам много хубаво и туй то.
Със сапун много ми миришат после:(((

# 24
  • София
  • Мнения: 38 524
Аз спрях да изварявам преди около 2 месеца като почна да си пъха всичко в устата. Сега ги мия с препарат за миене на съдове и понякога  изварявам като съм ги оставила неизмити за по-дълго време Embarassed

# 25
  • София
  • Мнения: 625
Аз най-редовно си ги изварявах всеки ден до към 10-11 месец. Никога не ми е пречило да ги напъхам в стерилизатора за 5 мин. Едва след това започнах да разреждам изваряването.
Мое мнение- между мръсотията на околната среща и изваряването на шишетата няма общо. В разтвореното с вода мляко много бързо се образуват бактерии, а сега при топло време още повече.
newsm10 Напълно съм съгласна!Шишетата с мляко до към 7-8месец водата по-рано!
Мия ги с вряла вода и понякога с веро...........

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В разтвореното с вода мляко много бързо се образуват бактерии, а сега при топло време още повече.
Точно затова бебето поема много повече бактерии с млякото. В сравнение с това, останалите бактерии по стените на шишето след измиване със сапун (веро) са в нищожно количество. Ако шишето се измива веднага след хранене, ефектът от стерилизирането е нулев.

# 27
  • Мнения: 2 074
Момичета, докога се стерилизират шишетата и се преварява водата за адаптираното мляко. Вчера педито каза, че можело вече да й давам трапезната вода без да я преварявам - да не съм я изнежвала много. Струва ми се малко рано, какво мислите?

# 28
  • Мнения: 6 315
Аз все още преварявам  newsm78.

# 29
  • България-София
  • Мнения: 573
Стерилизирах до към 9-ти мес /препоръката на доктора беше до 6-ти/. А за водата каза до 1 годинка независимо трапезна или от чешмата - така и направих.

Общи условия

Активация на акаунт