Къде поставихте газовия котел?

  • 19 089
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 555
И в нашата сграда сложиха инсталацията - радиатори, котли и т.н. преди месец-два. Уж скоро последни проби щяха да правят, уж бързали да пуснат газта, но като гледам няма да е скоро. И сега бойлер трябва да си купуваме.  #Cussing out И тая такса ... 510лв. Shocked Ние платихме 4000-5000 лв. на строителя за котли, раздиатори, монтаж, инсталация и т.н. и силно се надявам и тази такса да е била включена, че в момента само това ни остава да плащаме.  ooooh!

raja_nikol - значи да се подготвим за още два-три месеца чакане ..  Tired

dani78 - Дано все пак да имате късмет и всичко да излезе бързо.  Peace Аз не съм запозната в детайли, защото нашият строител оправя тези неща, за това само споделям колко сме чакали до сега.

# 31
  • Мнения: 161
Здравейте! Нашият котел сме го планирали в гаража . Живеем в къща и там ще ни е най-удобно.
Имам един въпрос, на който до сега никой не ми е отговорил . Знаете ли как се определя каква мощност на котела е необходима за загряване на бгв със серпентинен бойлер 80л, а не проточен, така че да загрява водата за около 10 мин примерно при околна температура 10 градуса. Извинявам се за неточния въпрос! Но ако може някой да ми помогне ще съм благодарна, тъй като изчислихме мощността за отоплението на къщата , но не знаем колко трябва да добавим за бгв, за да се избере най-подходящия котел . Моля , абстрахирайте се от факта, че на пазара се предлагат котли с мощност над 18 кВт! Благодаря!
Тука нещо не е май зададен въпроса коректно?! Shocked
Всеки бойлер се продава с определена серпентина, самата серпентина се характеризира с определено топлоотдаване, което характеризира и нейната мощност (така както е при радиаторите - мощността им варира според температурата на входящата и изходящата вода)- доколкото знам стандартно са с 2 до 3 квт. серпентини и трябва да погледнете спецификацията на избрания от вас модел бойлер.Така като сумирате мощността на всички радиатори и на серпентината монтирана в бойлера получавате приблизително нужната мощност на котела. Много обаче зависи от това как ви е изградена системата, не бих ви посъветвал сами да се занимавате с тези решения.... Ако бойлера е независимо свързан към колектор, и в къщата има програматор цялата работа ще се командва от това колко продължително работи котела според зададената температура в стаите и ще има периоди от време в които в бойлера няма да постъпва топла вода от отоплението.... и затова и 100 квт котел да вземете топла вода за 10 мин промеждутъци работа топла вода в бойлера само от серпентината няма как да стане...
Не знам как да ти го кажа ама при делта t 35 градуса за 10 мин няма как да стане в обемен бойлер. newsm78

А иначе - аз бях оторизирал монтажника с пълномощно той да се занимава с разрешителните, така че докато стане проекти, глупости, да дойде време да дойде бригада в къщи и пр. всичко беше готово. Май беше към 2-3 месеца цялата работа с разрешенията, но нищо не пречи да си изградят всичко преди да излезе, зависи просто колко нещо са изграждали досега и кой им е техническия надзор....

# 32
  • Мнения: 211
Всеки бойлер се продава с определена серпентина, самата серпентина се характеризира с определено топлоотдаване, което характеризира и нейната мощност (така както е при радиаторите - мощността им варира според температурата на входящата и изходящата вода)- доколкото знам стандартно са с 2 до 3 квт. серпентини и трябва да погледнете спецификацията на избрания от вас модел бойлер.Така като сумирате мощността на всички радиатори и на серпентината монтирана в бойлера получавате приблизително нужната мощност на котела. Много обаче зависи от това как ви е изградена системата, не бих ви посъветвал сами да се занимавате с тези решения.... Ако бойлера е независимо свързан към колектор, и в къщата има програматор цялата работа ще се командва от това колко продължително работи котела според зададената температура в стаите и ще има периоди от време в които в бойлера няма да постъпва топла вода от отоплението.... и затова и 100 квт котел да вземете топла вода за 10 мин промеждутъци работа топла вода в бойлера само от серпентината няма как да стане...
Не знам как да ти го кажа ама при делта t 35 градуса за 10 мин няма как да стане в обемен бойлер. newsm78

Мерси! Ще погледна какво пише за серпентината. А иначе ми е ясно ,че няма да работи като проточен и  че трябва много добре да се обмисли как ще работи заедно с отоплителната инсталация и кое да е с предимство

# 33
  • Мнения: 18 007
Ивон, не мога да съм категорична, но добре че ние си купихме бойлер. Имахме съседи с бебе, които решили да икономисат, не знам как изтърпяха милите. Ние също платихме около 4000-4500 лв, но таксите не влизат там. Те се плащат на други места, нямат общо с монтажа, настрой се за още. Аз бях бясна, защото при нас дойдоха за проект след като всичко вече ни беше прекарано. Аз ли не разбирам или тези хора взеха парите за нищо, само за единия подпис. Въобще толкова пари за таксички наляхме, че не искам да си спомням.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 555
raja_nikol - Ние бойлер задължително ще купим, защото другата седмица се пренасяме. Просто и ден не бих стояла с детето без топла вода. Започва да ме притеснява отоплението обаче. Скоро и октомври ще дойде, ще стане студено и ще се чудим какво да правим. Да бяхме само двамата с мъжа ми нямаше да има проблем, но трябва да отопляваме навсякъде, защото сме с малко дете. Но така е... мързи ги да се помръднат значи и само пари взимат.  #Cussing out

Ще ви дам за пример Вестител (дъщерна компания на Овергаз), предлагат оптичен интернет, телефон и телевизия. Първо се обадих по телефона да ги питам дали могат да ни включат, казаха че ще проверят и ще ми се обадят. Минаха ден-два нищо. Отива мъжът ми офиса им - първо се оказа, че за да сложат абонатна станция във входа трябвало да има поне 6 абоната  Crazy #Crazy. Второ първо трябвало да направят проучване, обаче за сега приоритет им било местенето на офиса, а не клиентите#Crazy Чудя се тези хора дали имат клиенти въобще с тези приорите и условия? Ние си намерихме друг доставчик на оптичен интернет, които си сложи абонатната станция само за нас, без инсталационни такси, проучвания и увъртания. Да не говорим, че по погрешка , когато говорих по телефона с Вестител им казах номера на съседния блок, а не на нашия т.е. не са знаели, че мъжът ми е този, който е говорил с тях. Обаче не знам какво е това проучване, но две седмици минаха и никой не ми се обади по телефона.  ooooh!


Та така ... вижда се и на Овъргаз какви са им приоритетите, не клиентите, а спокойствието и мързелът!  #2gunfire #Cussing out

Съжалявам за спама, но сериозно започнах да им се ядосвам.  ooooh!

# 35
  • Мнения: 606
 Увеличава ли се разхода с отдалечеване от банята и мивката?
Колкото е по-далече от кухнята, толкова топла вода ще остава излишно стоплена по тръбите и ще изстива.

# 36
  • Мнения: 18 007
Увеличава се разхода, разбира се, но все едното от двете неща ще е по- далеч /кухнята или банята/. Няма да монтираме два котела сега. Свиква се, аз още не съм свикнала, ама започнах да му хващам цаката, стига сте ги плашили хората. Слагайте газ, ще се уверите ,че е голямо удобство. Аз съм живяла и домашно локално парно, и на ТЕЦ, но газта е най- добре- не поддържаш огъня денонощно, не чакаш всички да си платят и т.н.
Ивон- за отоплението и ние бая мръзнахме, сложихме само един обикновен, не инвенторен климатик уж само да охлажда лятото, добре че беше той, с него и с един радиатор изкарахме, ама гадно си беше.

Общи условия

Активация на акаунт