Четвъртокласници

  • 21 563
  • 326
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 24
То сега едни контролни при нас... за форума няма време  ooooh!

# 301
  • София
  • Мнения: 62 595
При нас е затишие. На учителката й е хрумнало да размества децата. Много мразех отличниците да биват обзавеждани с тройкаджия на един чин. Не мога да разбера това опит за закопаване на единия и дърпане на другия ли е? Ще видим как ще вървят нещата, но може да направя рекламация.

# 302
  • София
  • Мнения: 3 121
Майчета, посъветвайте ме как да накарам сина ми да учи по ЧО и ЧП???? Shocked  ooooh!
С другите предмети се справя отлично, обаче към тези двата направо е развил "имунитет"- отбягва ги и всячески се изхитря да не си чете уроците и да не ги запомня!

# 303
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте!
Отдавна не съм писала тук, но иначе ви следя редовно.

Тази събота, която мина, синът ми беше на състезание по английски, а нас родителите ни събраха за презентация на спечелен проект по европейска програма. Накратко проектът е за извънкласно обучение по английски на деца по-напреднали от останалите, нещо подобно  на училища Европа. Накрая се полага изпит и получават сертификат от университета Кеймбридж, който важал в цял свят. И всичко това безплатно. Естествено удоволствието да посещават този курс ще имат само ученици, успешно преминали през входен тест. Засега все още обмисляме със синчето идеята, но ми се ще да ходи, понеже му се удава чуждият език.

sweetkids_mama, и моят син трудно се справя, но само с ЧО, ЧП долу-горе му е интересен предмет. По ЧО го карам първо да прочете урока 3 пъти и после да ми каже онова, което го е впечатлило най-много в текста. След това заедно нахвърляме последователността, като аз му разказвам разбираемо и сбито. После той повтаря след мен докато го усетя, че вързва разказ не наизуст, а като разказ, който той би разказал и в друг случай, не точно заради урока.

# 304
  • Мнения: 385
И при нас разказвателните са проблем, особено ЧО. На детето не му е интересно, първата част в нашия учебник е Географията, материалът е поднесен доста сухарски. Ники чака с нетърпение Историята била му по-интересна.
Как учим ние? Сядаме двамата и той чете първият абзац, разказва каквото е запомнил, ако мога нещо допълвам или обяснявам ако не му е ясно. После втория, третия и така до края на урока. Накрая разказва това което е запомнил от целия урок. Аз съм доволна от това, че слуша госпожата какво им разказва в час. Последният урок - Полезни изкопаеми, почти целия го беше запомнил в часа.

# 305
  • Мнения: 511
Аз се включвам да похваля моето детенце. До сега има само 6-тици. Даже вчера са им върнали тестовете п ЧП и само тя има 6-тица от целия клас. Госпожата я похвалила и казала че е "бетон". Дано така да се задържи...Тя ходи на Британика на уроци по английски, но сега ме врънка от седмица да я записвам да ходи на уроци и по немски..Направо незнам какво да я правя..Страх ме е защото е достатъчно натоварена...

Момичета хайде да си пуснем една тема за по-добрите училища в София..защото аз искам да я преместя след 4-ти клас и се интересувам живо (а знам че и други има като мен)..

# 306
  • Мнения: 50
На учителката й е хрумнало да размества децата. Много мразех отличниците да биват обзавеждани с тройкаджия на един чин. Не мога да разбера това опит за закопаване на единия и дърпане на другия ли е? Ще видим как ще вървят нещата, но може да направя рекламация.
Явно това е практика , защото и при нас е така . При синът ми все слагат някой тройкаджия , да му помагал по - бърже да влезел в час . Ама до кога ще им бъде учителка .Те нямат ли си надзор в къщи който да им виси на главата и да им обяснява .
 Има, че започнаха с контролните ,  утре ще имат по английски език . Другите  по българки и по човеците ги минаха имаме само 6 . В събута ще ходи на състезание по математика , желание има но мързела май му идва в повече  Joyпрекалено е самоуверен и се притеснявам това да не му изиграе лоша шега . Но каквото стане .

# 307
  • в семейството
  • Мнения: 404
Здравейте! то и аз не съм писала отдавна.
Снощи учихме до 22,00ч вкл. и по ЧО. Закъсняхме малко, че имаше допълнителен час в Британиката. Миналия вторник донесе 3  по ЧО  Shocked . Върнахме се 4 урока назад. Четене, преразказване и пак четене. Според мен учителите не преподават интересно. А и децата са така разсеяни   ooooh! , че трябва да си доста изобретателен, за да предизвикаш интереса им. Спомням си, че и на мен ми беше много неприятно първата година, когато въведоха разказвателните. Всичко е от разсеяност. Но пък си мисля кога, ако не сега ще изпитат вкуса на безгрижието  Heart Eyes . Не че аз съм я оставила без да има грижи  Mr. Green .

# 308
  • Мнения: 385
Искам да ви попитам по колко време на ден децата ви отделят за учене? И по-скоро тези които учат вкъщи, защото ако са на занималня няма как да знаете точно. Моят син учи не повече от 1 час, а на мен ми се струва крайно недостатъчно, да обаче до момента детето има само 6- ци. И се чудя дали това време е наистина достатъчно, а аз само му досаждам, че претупва домашните, или критериите на учителите са доста занижени.

# 309
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм засичала, а и зависи от програмата. Но мисля, че максимум 2 часа, освен ако няма нещо като допълнително домашно съчинение, преговор за тест по ЧО и ЧП. Моята учи бързо и ако не се разсейва й стига времето. Все пак има и за учене по допълнителния английски и други извънкласни ангажименти .
За мен критериите на учителите не са от особено значене, защото всъщност моите са по-важни. Ако детето пише почти без грешки или без груби грешки, ако същото е по математика, ако съчитенията са добре написани, а по човешките предмети е наясно с материала, учитеите могат да имат каквито си искат критерии. А, да, личи си и по резултатите от състезанията по български и математика. Ще се опитам да навия децата да се явят и на състезанието по ЧО или ЧП и английски да си премерят силите. Миналите години не искаха, защото се съмняваха дали ще се справят достатъчно добре. Но мисля, че сега добиха увереност, особено по английски и ще се престрашат.

# 310
  • Мнения: 2 700
Ами, дъщеря ми учи вкъщи, но пак не знам точно колко време отделя Embarassed. Тази година ме държи тотално настрана, което първоначално ме ядосваше, но започнах да свиквам. За "учене" по ЧО и ЧП категорично не знам колко време й отива. Предполагам по не повече от половин час на предмет - след като учи сама, се съмнявам да разказва след прочита. Иначе домашни пише около час и половина-два часа, но това е с моткането и разсейването.  Виж с тези картини, които продължават да рисуват, просто ми къса нервите. Тя обича да рисува и изпипва детайлите сякаш ще прави изложба Mr. Green. Заради пустите му картини отиват часове...

И аз се чудя как ще стават нещата с ЧО. Дъщеря ми знае колко държа този предмет и съвършено тенденциозно избягва всякакви коментари - ако я попитам до къде са стигнали напуска стаята без обяснения ooooh! По ЧП явно се справя и сама, защото има две или три шестици, но по ЧО има само едно 4 и 1/2. Срам не срам, съм я оставила да си троши главата, пък барем някой ден си признае, че има нужда от помощ.

# 311
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240

Момичета хайде да си пуснем една тема за по-добрите училища в София..защото аз искам да я преместя след 4-ти клас и се интересувам живо (а знам че и други има като мен)..

 Peace

# 312
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Има ли деца тук, които учат в Седмо СОУ "Найден Геров" във Варна? Ако да бихте ли споделили мнението си за госпожата, на лични?
Разговарях с Карчева, хареса ми, но дали първото впечатление не лъже?

# 313
# 314
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да похваля детето ми - има първо място и грамота от състезанието по английски, на което ходи в събота. За съжаление не можах да присъствам на събитието, понеже аз и децата сме с много гаден вирус и едва се движим. Синчето се позакрепи малко и вчера с баща му ходиха да си получи наградата.

Общи условия

Активация на акаунт