Четвъртокласници

  • 21 574
  • 326
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 24
re_ge , ето линк към темичката за дислексията.Тук има доста мнения.Може да ти са полезни thumbsup
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279378.msg8313293

# 286
  • Варна
  • Мнения: 24
Ето адреса на Логопедичен център -Варна.
http://www.logoped-varna.com/obuchitelni_trundnosti.php

# 287
  • Мнения: 13 915
Благодаря Ви много за всички отгвори.

Да кажа само подред какво имам в предвид. Четох в теста 9 който ме наведе на мисълта за проблема ) че дислексията не е свързана само с трудности при четенето както аз с милех преди.Дъщеря ми няма проблеми с четенето, чете от 4 годишна, но трудно помни повече от едно нещо наведнъж. Ако й задавам 2 или три задачи наведнъж запомня само първата , колкото и елементарни да са другите. Ако й четеш задача - примерно занимателна, докато стигнеш до края не помни началото, трябва да препрочиташ отново и отново дума по дума . Доста време с мислех че е от възрастта , но сега се боя че не е така. Продължава да съобщава на баба си че като има температура е 83 ( чети обратно ). Несръчността и е ужасяваща, сякаш ръцете не я слушат. Изтървава чанти помагала, учебници, химикали, всяко нещо до което се докосне,когат се храни все нещо се въргаля на земята ... Наистина ми трябва психолог с които да поговоря и да я заведа. Мисля си че трябва да имат тестове с които да детектират има ли проблем от такова естество.
Благодаря за линка ще прочета темата, защото много ме интересува. Знам че това не е точно болест, Айнщайн и Леонардо Да Винчи са били дислектици .. е не искам дъщеря ми да стане Айнщаин, но искам за нея доколкото е възможно пълноценен живот, и ако има проблем които може да с реши , защо да не го решим ...

# 288
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
_re_ge , при моя син горе-долу същото, но никога не съм се замисляла да сега, че има нужда от психолог. Той също има способност да казва думите наобратно, без да се замисля....дали е свързано с дислексията  newsm78. Моля те, сподели /може и на лични/ако си намерила подходящ психолог и има ли нужда да го водя? Благодаря предварително!

# 289
  • Мнения: 2 274
Момичета, когато аз се интересувах ми беше обяснено, че дислексията не е психологичен проблем, а логопедичен! Потърсете логопед, който работи именно в тази посока, именно с такива деца, за да не ви дадат погрешно мнение   bouquet!

# 290
  • Мнения: 13 915

Nadyk ние сме от Варна , ще търся психолог тук. Ако някой има нещо на ум нека ми пише, аз мисля да потърся в клиника "Марешки". Синът ти левичар ли е? Ние отдавахме тези "огледални" дефекти на левичарството, но никога не сме я засилвали да си сменя ръката..

benighted  в детската градина в която ходеше дъщеря ми имаше кабинет с логопед. когато бяха 6 годишни в предучилищна група на градината логопедката беше протествала всички деца и при нас откри логопедични проблеми с произнасянето на няколко букви. Повика ни на среща и каза че се наема да работи с дъщеря ни но ще трябва да правим упраженеия и в къщи, защото ако няма съдействие няма да има и резултат. За около 6 месеца се оправихме, но само дотолкова...

Как са четвъртокласниците ви? Моята хубавица си учи за час-два ако няма много свободно време, но в дните когато се мотка може да учи и по 5-6 часа ...

# 291
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, логопедът е по-подходящ. Ако няма логопед под ръка може да се направи консултация с психолог, който може да те насочи към логопед. Психолозите също са учили за дислексията, макар и не толкова задълбочено.

# 292
  • Варна
  • Мнения: 24
re_ge, тук има специалисти точно за това, което търсиш - от Варна.(Това в случай, че ти е убягнало)


# 293
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240

Nadyk ние сме от Варна , ще търся психолог тук. Ако някой има нещо на ум нека ми пише, аз мисля да потърся в клиника "Марешки". Синът ти левичар ли е? Ние отдавахме тези "огледални" дефекти на левичарството, но никога не сме я засилвали да си сменя ръката..

benighted  в детската градина в която ходеше дъщеря ми имаше кабинет с логопед. когато бяха 6 годишни в предучилищна група на градината логопедката беше протествала всички деца и при нас откри логопедични проблеми с произнасянето на няколко букви. Повика ни на среща и каза че се наема да работи с дъщеря ни но ще трябва да правим упраженеия и в къщи, защото ако няма съдействие няма да има и резултат. За около 6 месеца се оправихме, но само дотолкова...

Как са четвъртокласниците ви? Моята хубавица си учи за час-два ако няма много свободно време, но в дните когато се мотка може да учи и по 5-6 часа ...

Да, re_ge, левичар е. При него дори няма симптоми на дислексия, като трудно четене и затруднение с произнасяне на букви. Напротив дори, чете много бързо и то от ранна детска възраст- 5г. Но е много несръчен, хиперактивен и като разбрах, че може да казва думи огледално в първия момент ми беше много интересно и го приех като надареност. Но като прочетох за дислексията, малко се притеснявам да не би да е необходимо някакво специално внимание да се обръща... а, също ми прави впечатление, че уроците по ЧО и ЧП го затрудняват, т.е. трудно запомня.

# 294
  • Мнения: 2 274
Nadyk, уроците по ЧО и ЧП са написани ужасно! За да научи нещо, човек трябва да разбере за какво става въпрос, а в тия учебници, уроците са написани така: от тук хванато малко, от там хванато малко, почти никаква връзка между всяко едно от тях и накрая станало "манджа с грозде".  Децата трябва да ги учат на изуст като стихотворения, за да ги запомнят!
Пиши на лични на Оля и на Лого5ка. Ако искаш мога и аз да ти дам тел. и адреса на логопедката, която Оля ми препоръча. Мисля че кабинетът и беше някъде в Гео Милев. Консултирай се, за да премахнеш всякакви съмнения и да не се тревожиш излишно!

# 295
  • Мнения: 515
Моя дребчо вчера беше  newsm59рожденник и искам да почерпя всички виртуално  party023.Днес е купона  bigdance2 ,предпочетоха децат да е у нас ,че е по широко и става за игри.Всичко завърши само с една счупена чаша "за щастие".
Така де няма само да учат я,нека и да се позабавляват малко!!!!!! smile3533

# 296
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
pro77 да ти в жив и здрав малкият сладур!

# 297
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН pro77!

Да е здрав и да те радва много!  bouquet

# 298
  • Варна
  • Мнения: 24
Хей рожденико!
Имаш години живот,любов 24 часа на ден,7 дни в седмицата, любящи родители и един живот.Ако това не те прави щастлив,то за това идват рожденните дни и пожеланията към тях    bouquet

# 299
  • Мнения: 50
По бут  , че темичката ни е вече на втора страница .

Общи условия

Активация на акаунт