Сокчета Ганчев за деца над 9 седмици

  • 2 394
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз sorry за off-а, ама не сте съвсем прави (според мен  Blush). Както вече отбелязах, много добре би било тези две неща да съвпадат, но това е много рядко срещано (всъщност може ли тук някой да се похвали, че педиатърът му е в детайли наясно с новите препоръки по отношение на храненето на бебетата и децата, и същевременно има ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМ ОПИТ, който да го прави кадърен лекар?). Хубаво е лекарят много да чете, да се интересува и да е отворен към новото, но само и единствено дългата практика и достатъчното количество сиво вещество в главата му могат да ме накарат да поверя здравето на детето си в ръцете на един лекар (дори бих му простила това, че не чете последните издания на медицинските списания и няма интернет  Wink). Всъщност ето, и ние много знаем за кърменето и захранването, ама това не ни прави добри педиатри, нали?!  Laughing

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И още веднъж се извинявам за off-а  Laughing Blush - днес съм в дидактично-заядливо  настроение, не ме съдете прекалено строго!  Wink

# 17
  • Мнения: 280
много добре би било тези две неща да съвпадат, но това е много рядко срещано (всъщност може ли тук някой да се похвали, че педиатърът му е в детайли наясно с новите препоръки по отношение на храненето на бебетата и децата, и същевременно има ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМ ОПИТ, който да го прави кадърен лекар?).

Има такива лекари, разбира се! Например нашият педиатър е добър лекар и като жена и майка приветства кърменето, продължителното кърмене. Никога не ми се е налагало да я убеждавам по тази тема.

# 18
  • София
  • Мнения: 887
Благодаря за мненията момичета!
Моят педиатър в никакъв случай не е против кърменето, напротив, когато се съмнявам, че на бебето не му достига кърмата, тя ме поощрява да продължавам да кърмя и да не включвам адаптирано мляко.
Само за сокчетата каза, че трябва да почвам да давам след 45 ден.
Е аз понеже се обучавам от форума, още не съм дала сок.

# 19
  • Мнения: 2 978
Объркала си 9 седмици с 9 месеца, нали така? newsm78
И тогава пак си ги прави вкъщи, мани тия мераци за готови сокове.

И аз днес гледах една кутийка от Ябълка...пише си 9 седмици-това са сокове.
Другите са след 3м-нектари и сините опаковки са след 1годинка.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Объркала си 9 седмици с 9 месеца, нали така? newsm78
И тогава пак си ги прави вкъщи, мани тия мераци за готови сокове.

И аз днес гледах една кутийка от Ябълка...пише си 9 седмици-това са сокове.
Другите са след 3м-нектари и сините опаковки са след 1годинка.


Мда...Поля просто се е пошегувала, защото това дето го пише по опаковките е начин да те накарт да си купиш продукта и не е свързано с никаква грижа за здравето на детето ти. Което е един много тъжен факт!

# 21
  • Мнения: 2 978
.......това дето го пише по опаковките е начин да те накарт да си купиш продукта и не е свързано с никаква грижа за здравето на детето ти. Което е един много тъжен факт!

И това е вярно....за съжаление Cry

# 22
  • Мнения: 3 161
Хубаво е лекарят много да чете, да се интересува и да е отворен към новото, но само и единствено дългата практика и достатъчното количество сиво вещество в главата му могат да ме накарат да поверя здравето на детето си в ръцете на един лекар (дори бих му простила това, че не чете последните издания на медицинските списания и няма интернет  Wink). Всъщност ето, и ние много знаем за кърменето и захранването, ама това не ни прави добри педиатри, нали?!  Laughing
За последното си права. Но ако има сиво вещество, то би му било достатъчно, за да се ориентира в информацията. Препоръките на СЗО не са нещо труднодостъпно - лекарите в голямата си част ги знаят, но не ги прилагат. А ако един лекар съвсем не чете, то сивото ще закърнее и мухляса, и кел файда от него.

Ако детето беше на годинка, то не бих дала съвет за смяна. Но на 1 месец здравето е тясно свързано с начина на хранене и затова си позволявам да повдигна темата - добре е поне да се прецени ситуацията.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
(всъщност може ли тук някой да се похвали, че педиатърът му е в детайли наясно с новите препоръки по отношение на храненето на бебетата и децата, и същевременно има ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМ ОПИТ, който да го прави кадърен лекар?).

Може - аз.Любимият ни чичо Макс Heart EyesЗа протокола - запознат е в детайли с препоръките на СЗО, но точно защото има сиво вещество в излишък, не ги поддържа слепешката.Счита, че това, което трябва да се гледа е детето, а не календара.Има деца, готови за захранване и на 5 месеца.Има и такива, дето на 7 не са готови.Така счита той, но никога не ми го е налагал.Най-харесвам в него това, че не се налага за нищо.Само с мек тон ти казва какво мисли, след което внимателно те СЛУША.Такава рядка птица Cry

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Най-харесвам в него това, че не се налага за нищо.Само с мек тон ти казва какво мисли, след което внимателно те СЛУША.Такава рядка птица Cry
Ей това спокойно мога да напиша и за моято педи  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 887
Този надпис - над 9 седмици- наистина е търговски трик като се замисля.
И да има някакви последици за храносмилателната система, никак не може да се докаже, че са от сокчето. А и над 9 седмици почти нищо не казва. Може да се приеме, че сока може да се пие и след 24 седмици.

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Този надпис - над 9 седмици- наистина е търговски трик като се замисля.
И да има някакви последици за храносмилателната система, никак не може да се докаже, че са от сокчето. А и над 9 седмици почти нищо не казва. Може да се приеме, че сока може да се пие и след 24 седмици.

А, шъ съ сетиш  ideauu

# 27
  • София
  • Мнения: 887
Днес в 2 часа сме на консултация. Дано да няма борба с педиатъра

# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Каква борба, така или иначе ти решаваш какво да даваш. Те препоръчват. Мисълта ми е, че можеш да обясниш, че искаш да поизчакаш, да минат коликите. Аз на моята педиатърка (тя препоръча като минат коликите да давам сок) й споделих, че мен ме дразни прясно изстискан сок, вкъщи всички сме с отвратителни стомаси, които не понасят различни храни или комбинации и не искам да давам, тя не настоя повече.
Ако се притесняваш, тогава по детски излъжи и кажи, че си дала, но са му докарали страшни колики и си спряла-което не е лъжа, ако му дадеш може да му раздразнят стомаха.

# 29
  • София
  • Мнения: 887
Върнах се от консултация. Пита ме дали давам сок, казах, че не, защото чета, че съвременните тенденции са да се започне със сок към 6 месец. И тя ми цитира някакви български светила, класици в детското хранене и дълго ме убеждава, че така лишавам детето от допълнителни витамини и минерали, както и преча на храносмилателната система да се развива. Според нея българската система за хранене е по-добра от западната.
На следващата консултация вече ще я излъжа, че съм дала сок.

Общи условия

Активация на акаунт