Към бременните в 9 месец

  • 32 911
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 285
На мен от 8-ия месец всички ми говорят колко ми е ниско плода и как няма да изкарам 9-ия месец,ама...както виждате линийката си чакам още! Вече наистина ми тежи много,но и ние сме в ремонт и си се разправям с майстори всеки ден! Ще има още 1-2 идвания,но се надявам мен вече да ме няма  Laughing И мен ме е страх на моменти много,въпреки че ще ми е за втори път.Всеки ден установявам,че има още нещо,което съм забравила  от нещата за болницата и за бебо! Моля се на господ да е с всички нас!  Praynig У успех и леко раждане!  Hug

# 16
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Здравейте и от мен, термина ми е на 14.09 вече съм си приготвила всичко без някои дреболийки, но дрехи кошара, количка всичко е готово.При мен е втора бременност, но се шашкам много повече от колкото при първата.Особено вечер като си легна започват да ме върхлитат едни мисли /дали всичко ще мине нормално, дали бебето ще е добре и т.н./, единствено ме успокоява това ,че таткото ще е с мен по време на раждането.Каката я родих точно 2 седмици преди термина , но сега не бързам още да раждам,предпочитам да е близко до термина още като че ли ме е страх  Embarassed.Пожелавам на всички леко раждане и най- сладките бебета на света  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 960
Нямах търпение бебчето да се роди-и двата пъти бях приготвила и купила всичко необходимо за новия човек.
Peace

# 18
  • Мнения: 85
Ами аз съм почти в 9ти месец и вече нямам търпение да родя,подготвила съм всичко необходимо
и по цял ден само сериали и филми.Вече ми е доста скучно,но си чакам търпеливо.Като че ли не ме е страх
от болката и от самото раждане,а от това дали всичко с бебо ще е наред.Изчела съм всичко възможно за това какво
 представлява нормалното раждане и съм се подготвила че просто няма кой друг да го свърши вместо мен и място за
стрках няма за сега.Пожелавам на всички леко и безпроблемно раждане!!

# 19
  • Мнения: 3 268
Най-тежко е в 9 месец наистина.Вече нервите не ми издържаха,бях писала в една друга тема,че даже лекарката ми беше изписала по половинка Диазепам вечер,защото всичко започваше да ме сърби.Аз съм от тези,дето си изчакаха термина,че и малко отгоре.Ужас!Ама пък като родиш си като преродена.Става весело!Успех и леко раждане на всички момичета с коремчета! Grinning

# 20
  • Мнения: 4
Как се справяте с чакането? Имате ли подготвителни контракции? Приготвихте ли всичко за бебето - дрехи, легло, количка, шишета ... ? А нещата за родилното? Страх ли ви е от раждането?
Аз ще се побъркам вече ... Само вкъщи си стоя - много е горещо и навън ми става лошо, краката ми са подути целите и въобще не ми се излиза. Единственото ми разнообразие е когато ходя до някой магазин за бебешки неща, иначе само пред компютъра стоя.
Четох че при бъдещите майки имало симптом на "виенето на гнездо" - да чистиш и подреждаш за бебето, но на мен честно казано нищо не ми се прави. Искам вече бебето да се ражда и да се приключва с това чакане, но същевременно ме е страх много.

# 21
  • Мнения: 4
Как се справяте с чакането? Имате ли подготвителни контракции? Приготвихте ли всичко за бебето - дрехи, легло, количка, шишета ... ? А нещата за родилното? Страх ли ви е от раждането?
Аз ще се побъркам вече ... Само вкъщи си стоя - много е горещо и навън ми става лошо, краката ми са подути целите и въобще не ми се излиза. Единственото ми разнообразие е когато ходя до някой магазин за бебешки неща, иначе само пред компютъра стоя.
Четох че при бъдещите майки имало симптом на "виенето на гнездо" - да чистиш и подреждаш за бебето, но на мен честно казано нищо не ми се прави. Искам вече бебето да се ражда и да се приключва с това чакане, но същевременно ме е страх много.
Как се справяте с чакането? Имате ли подготвителни контракции? Приготвихте ли всичко за бебето - дрехи, легло, количка, шишета ... ? А нещата за родилното? Страх ли ви е от раждането?
Аз ще се побъркам вече ... Само вкъщи си стоя - много е горещо и навън ми става лошо, краката ми са подути целите и въобще не ми се излиза. Единственото ми разнообразие е когато ходя до някой магазин за бебешки неща, иначе само пред компютъра стоя.
Четох че при бъдещите майки имало симптом на "виенето на гнездо" - да чистиш и подреждаш за бебето, но на мен честно казано нищо не ми се прави. Искам вече бебето да се ражда и да се приключва с това чакане, но същевременно ме е страх много.
Aз имам още време,макар , че ми се иска да е по-скоро, но за второ не е нужно да се чака да се роди и тогава да се купува , каквото е нужно.Оставила съм на свеки да пазарува и тя смятам, че се справя доста добре.Е ако не ми хареса нещо , намирам начин да не го обличам , без да се правя  , че много ми харесва  ама нещо не го намирамкъде е.Споко, ако има кой да ти приготви всичко не е лошо.На мен майка ми е с ограничени възможности и няма м  нищо против свекърва ми да го направи .Естествено съм и благодрна.Все пак като знам какви съровища има , вместо да помогнат на "децата" си, се юрват по Турция, Гърция и не нам си къде да трошат пари.Е техни са си все пак.Хайде май се поовлякох доста с хвалбите и чакам да ме разбиете

# 22
  • Мнения: 91
Нека се присъединя и аз!
И аз понавлизам вече в чакащия периодМай че всичко ми е готово, не се притеснявам от раждането притеснява ме само проблема с окръжна болница. Бях решила там да раждам, а сега.....
Дрешки, торби-всичко е приготвено и изпрано, но не защото искам да родя по-рано, а защото си бях решила, че 8-ми месец трябва да съм абсолютно  готова.
И на мен нищо не ми се прави newsm78 обаче трябва да се посвършат някой неща. Добре че има кой да ми помага последия месец, много бързо се изморявам.   sleepuu и все ми се спи.
Моята бебка не е поне толкова жестока от към риткане, много е нежна с мене, само сутрин за малко е по-активна.
Успех на всички и по-хладно време, тук във Варна се диша вече.

# 23
  • Мнения: 42
И аз чакам Tired всичко съм приготвила и за постъпване в болницата,а и за след изписването даже.По цял ден съм пред компа и ми е скучно, с обичайните оплаквания и желание за скоро раждане Praynig
Успешно и скоро раждане пожелавам на всички ни newsm20 newsm20 newsm20

# 24
  • Мнения: 822
И аз си чакам... Приготвила съм си всичко за болницата, за бебо - най-необходимото (дрешките и леглото) , а останалите неща си ги набелязах и майка ми ще ги купи като вляза да раждам.
Имам си подготвителни контракции, а напоследък и болки ниско долу.
За гнезденето - ми май го има при мен, все чистя и дочиствам, подреждам... Скоро ще е моментът!
Не ме е страх от раждането. Вече.   Grinning

# 25
  • Мнения: 1 336
Какво сте си приготвили за болницата? Аз вчера имах малко болки и си мислех сега ако трябва да тръгвам направо не знам какво да взема ..... Ще взема да си наглася и аз, защото като ми е назначено секцио трябва да отида веднага, не мога да чакам да ми зачестят контракциите.
Кажете какво сте си приготвили?
За бебето какво се носи също?

# 26
  • Мнения: 34
За бебето обикновено искат около 20-тина памперса в затворен пакет и мокри кърпи за почистване. Но е хубаво да си питаш в самата болница. За теб - халат или пеньоар, с който да се разхождаш спокойно. В някои болници дават нощници преди и след раждане, в други искат ти да си носиш. Някъде искат чаша, вилица и лъжица, другаде - не. За дрехи си вземи тънка блуза с дълъг ръкав и тениска, чорапи, еднократни гащи за бременни, сутиен за кърмене, ластик или шнола за коса. Тоалетни принадлежности - четка и паста за зъби, сапун, шампоан за коса и тяло (по-удобно отколкото по отделно), лосион за тяло и крем за лице (ако ползваш след баня), подплънки за гърди (ако ти тече кърмата), дамски превръзки от най-дебелите и задължително лигнин 1 пакет. Вземи си чехли като за баня, съветвам те да са някакви евтинийки , за да ги изхвърлиш след това. Пъхни малка бутилка с вода и няколко пакетчета с бисквити в багажа, защото болничната храна не е нещо кой знае какво. Приготви си и малко дребни пари, списание или книга, може и някакъв носител с музика, за разтуха. За дрехи за изписване за теб и бебе - приготви ги предварително вкъщи и нека някой ти ги донесе деня след раждането. За друго не се сещам, но горе долу това е моят багаж.  Grinning
А и много важно: лична карта, обменна карта и направление за хоспитализация.  Grinning
Леко раждане  Hug

# 27
  • Мнения: 1 336
Мерси, тъкмо навреме - вече ще глася багажа Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 388
Аз родих две седмици и половина по-рано (знаех си че ще е по-рано,но бебка пак успя да ме изненада). Всичко за бебето и за болницата бях приготвила още от седмия месец, въпреки възраженията на таткото. От раждането - толкова ме беше страх дали всичко с бебето ще бъде наред (изкарах доста проблемна бременност след два миседа), че изобщо не се притеснявах за себе си. До последно доста се разхождах, въпреки жегите и 22-те кила отгоре. Само последния ден не ми се излизаше- чувствах се ужасно тежка и тромава и ми беше жега и ... и през нощта родих!!!!!!!!!!

# 29
  • Мнения: 822
Яни, на мен др. Калейнски ми каза да си наглася следните неща (това е за В.Търново, но предполагам че в Горна няма да искат по-различни работи):
-лигнин и/или превръзки нощни (аз съм си взела и от двете)
-памперси един малък пакет + мокри кърпички за бебето
-бельо - някакви по-дълбоки и удобни бикини
-термометър
-2 нощници с копчета отпред (заради кърменето)
-чехли за баня и пантофи (по твое желание)
-хавлиена кърпа, сапун, четка и паста за зъби
-документи: направление за хоспитализация, амбулаторния картон и картона за следене на бременността, моята лична карта и копие от личната карта на бащата  (чудя се дали ще ни искат и удостоверението за брак?!)

Друго, ако нещо ти потрябва винаги можеш да звъннеш на близките ти да ти донесът...

Общи условия

Активация на акаунт