"Лятото си отминава, а МАРТенчето бързо наедрява"

  • 12 800
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
Честита ни нова тема.Дано имаме още много теми до март и всички да бъдем заедно,живи и здраве да сме ние и бебетата,заради които сме толкова близки тук.[/[/color]b][/color][/color]

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Слънце браво за новата тема, колко си играеш само за тези украси, браво.
Аз засега нямам никакви болки (да чукна на дърво), явно достатъчно съм се разтегнала от преди  Grinning

# 17
Обърках се, ако намериш по-подробно инфо какво точно трябва да се пише в уведомлението, моля те да споделиш.

не мога да пиша анонимно в счетоводната тема (Майчинството счетоводно) - имаш ли против да питаш там  Praynig

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
момичета вижте нещо интересно, което намерих, по надолу под статията има и клипче - вижте го!!! http://www.dnes.bg/article.php?id=56303

# 19
  • Мнения: 4
Честита нова темичка Simple Smile и благодарности на Слънцето .
И аз да се запиша в нея и да пожелая леко бременуване  на всички и да четем само хубави работи Heart Eyes
Аз съм много развълнувана днес, преди няколко часа бях на преглед и го видях бебока как тупка и шава Simple Smile беше си променил позата ( предният път беше полегнало, а сега с главата надолу - милото Simple Smile ) и като се развълнувах там, че му виждам сърчицето и то като замаха с ръчички ... няма такова усещане. Пожелавам го на всички! Бях много нервна преди прегледа и само се молех да няма проблеми. Иначе всичко било наред, утре ще давам кръв и урина и нямам търпение пак да го зърна това малкото на 15ти  Simple Smile.
Обърках се - иаз имам леки болки в кръста, но мисля че е от седенето и лежането, нормално, сега много бързо се измарям и в тези жеги не излизам. Общо взето предполагам, че като мине този период с гаденето, пак ще имам ищак да се движа повече и въобще странните работи ще понамалеят- надявам се!!(като липса на апетит и разни други странни за мен неща)
Иначе елг и тай и аз съм с термин на 30ти Simple Smile странно днес ми казаха, че съм в 11та седмица, изобщо не ги разбирам тия сметки.. Embarassed
Стискам палци за всички ви

# 20
  • Мнения: 3 621
Иначе елг и тай и аз съм с термин на 30ти Simple Smile странно днес ми казаха, че съм в 11та седмица, изобщо не ги разбирам тия сметки.. Embarassed
Стискам палци за всички ви
Много се радвам, че новините около теб и бебчето ти са добри, все така да е , иначе след всеки преглед, може да ти менят термина, понякога бебетата избързват, после има моменти когато изостават, а има и вариант да си заченала по-рано. Това изобщо да не те притеснява, те лекарите затова си вземат за база първия определен термин според ПМЦ

# 21
  • Мнения: 107
Ето ме и мен,сега се прибрахме! Нищо не купихме,утре пак отиваме на пазар!!!
Слънце на мен ми харесват розите!

# 22
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Добър вечер. Не ме питайте какво правя по това време в нет-а. Е, търся статии за токсоплазмозата. Нали чак в понеделник съм на изследвания, дотогава ще изпращя окончателно. Имаме си двегодишен котарак, изцяло домашен / е, навремето преди 2 г. го взех от улицата/, но сега никъде не излиза и се храни само с гранули, котешки консерви и варени дробчета. Откак казахме на фамилията, изядоха ни заради него. То идеята е като се роди бебето да го дадем на нашите, а той е свикнал там-глезят го и винаги като излизаме от града за повече от 1 ден им го водим, т.е. и там си има любими места и пр., а след 5-6 месеца да си го вземем. И малкия гад преди малко пак ме одра, лекичко, ама нещо не му хареса храната и веднага  Twisted Evil Иначе милото му чисти тоалетната всеки ден, аз го храня. От 1 година не сме го ваксинирали, нито сме му давали хапове против чревни паразити защото четох, че вредят на черния дроб, пък и той е по-стерилен от мен. Навсякъде пише за тези болести, колко са опасни за бебето в начална бременност и пр., вече се ошашках #Crazy. И колко малка е вероятността да се заразиш от коте. Не искам да ставам параноик. Има ли мами, които са имали домашен любимец тип коте наоколо през бременността?

# 23
  • Мнения: 4 428
Запис в новата темичка  Grinning

Днес нямам много време за писане, но ви чета. Утре ще се разпиша  Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 222
Есме, една позната купи коте на мъжа си малко след като разбра, че е бременна. Просто не знаеше за токсиплазмозата и пр. Гледаше си котето, въпреки съветите на лекарите и родата, и не е имала проблеми с детенцето.

Обърках се, относно болките, предния път акушерката ме предупреди, че се засилват около датата на менструацията. Тогава и подготвителните контракции са по-силни и по-чести. Тя ми го каза някъде като бях в 6ти месец и до края на бременността се убедих, че е права. И сега забелязвам, че кръста започва да ме боли особено силно пак към края на месеца, когато принципно би трябвало да ми дойде. Иначе разширяването на таза е едно на ръка, мен така ме срязва понякога от дясната страна, че място не мога да си намеря. Но и предния път бях така, така че това не ме притеснява особено.

Относно ранното познаване на пола на бебето, предния път познаха още в началото на 14та седмица на обикновен двуизмерен ехограф. Даже не очаквах, че може толкова рано. После по стечение на обстоятелствата още трима лекари ми казаха същото и не сгрешиха. Вярвам, че и сега е прав доктора, който ме гледа, нищо, че малко повече исках момиченце. Но нищо, така стимула да опитаме пак е още по-силен.

# 25
добро утро от мен (без кафе)

Есме не познавам някого с котка или въобще с животно и не мога да ти помогна  Embarassed не искам да те притеснявам изишно но някои болести дето ги приписват че могат да се хванат от животни могат да се получат дори от едно погалване на чуждо коте...

благодаря на всички за споделеното относно болките - олекна ми. аз съм малко такава... все за нещо намирам да се притеснявам...  Embarassed

като анонимка все още нямам как да си сложа лентичка затова ще я копи-пейстна тук  Embarassed


лентичката е с 1 ден напред според последния преглед

приятен ден на всички   bouquet

# 26
  • Мнения: 361
добро утро мамита  bouquet
лек и усмихнат ден ви желая

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро и от мен. Наспахте ли се? Аз днес ще пропусна плажа, много ме мързи и ще се разходим по центъра. А м/у другото ще заведа и малкия из тези лаборатории да видим ще успеят ли да му вземат кръв.
Момичета (от Бургас) предлагам ви срещата да е в събота към 18.00 - 19.00 часа. Гласувайте!!! 
Joy Laughing

# 28
  • Мнения: 3 621
Добро утро и от мен. Наспахте ли се? Аз днес ще пропусна плажа, много ме мързи и ще се разходим по центъра. А м/у другото ще заведа и малкия из тези лаборатории да видим ще успеят ли да му вземат кръв.
Момичета (от Бургас) предлагам ви срещата да е в събота към 18.00 - 19.00 часа. Гласувайте!!! 
Joy Laughing
Добро утро и от нас, за срещата в събота аз съм ЗА, и часа е много добре , като място предлагам някъде в морската, може би около големия фонтан, там има и къде да се седне.
Слънце, заведи маликия във втора поликлиника /бившето психо/ или питай по телефона къде точно се намира лабораторията на Републиканска, защото я преместиха от старото и място и немога да ти го обесня
На всички пожелавам хубав ден, аз отивам да пия кафе

# 29
  • Мнения: 481
Добро утро и от мен!
Есме - за котето нищо за или против не мога да ти кажа, но аз на твое място бих го махнала поне докато съм бременна и бебето е малко. От съображения за по-голяма сигурност само  Peace

Общи условия

Активация на акаунт