Рамен - супа от китайско фиде

  • 19 977
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бо, чудя се дали да я правя, защото аз не ям месо.
а да варя толкова време за 1- 2 порции не си заслужава  newsm78

най-много да му купя някой полуфабрикат  Joy

ще погледан дали я няма тук по ресторантите, да япробва поне  Twisted Evil

# 16
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
абе , сварете и размажете тия кокали за 1 ч в тенджера под налягане , кво му се чудите ...
и разделете работата - вечерта сварете бульона и приберете на студено , после досготвяте със зарзавата ...и да дадете снимки , че много ги обичам и аз тия китайски супички ммммм

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 17:10 от Другарче

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

виждам, че си изнамерила технология, чакаме от теб снимки  Mr. Green

п.п. зеленчуците не се варят  Wink и супата е японска  Sunglasses

# 18
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ох, майкооооо , аз сега имах време да гледам видеото , то страшна работа , страшни порции за гладни , страшно ми потекоха лигите , страшно вкусно изклежда .....

Аз побългарих на мадам Манджула индийските манджи , че тия японско-китайските ли ще ми се опрат .....

Аз с тия продукти няма от къде да се снабдя , но ги виждам така нещата -
сварен един св. джолан до разпад , зарзаватите не са проблем , соев сос на деронито , че няма друг тъдява , няколко пакетчета от тънките спагети , полуготовия фабрикат с разните аромати ....и една голяма паница ...и стой та гледай  !!!

Ще я направя тия дни , само да се снабдя с джоланче и ще ви се поФаля със снимка ...срръъъб лигите Simple Smile

# 19
  • Мнения: 46
Бих искала да се включа в темичката за рамьона. Произходът му е китайски (те го наричат ламиан), като първоначално спагетите са се приготвяли от оризово брашно, а по-късно и от други видове брашна. След това ястието се разпространява и в Япония (рамен) и в Корея (рамьон). В Корея това е възможно най-евтината храна, която се предлага както в обикновени найлонови опаковковки за приготвяне в къщи (подобни на спагети Чойс и другите виетнамски, които има в България), така и в пластмасови купички. В магазините има автомати за гореща вода, хората си купуват рамьон в купичка, пускат му гореща вода и го изяждат още в магазина. Яденето става възможно най-бързо и най-звучно, като купичката се държи съвсем близо до устата, а спагетите буквално се натъпкват в нея, поглъщат се и накрая се изпива бульона. В домашна обстановка приготвянето му не е никак сложно, пакетът се изсипва в тенджера в вряща вода и всеки му прибавя каквито желае зеленчуци, накрая се чукват и няколко яйца и супата е готова. За разлика от рамьона, който се произвежда за България, корейският обикновено е доста лют и пикантен Shocked.
В югоизточна Азия рамьона е просто евтина храна за по-бедните хора, но тука явно е доста модерен  Wink

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

В югоизточна Азия рамьона е просто евтина храна за по-бедните хора, но тука явно е доста модерен  Wink

мерси, че се включи  Peace

да ти кажа, то и пицата едно време е била яденето на бедните, ама днес гледай какво става  Wink
и полуфабрикати има, ама най е вкусно като я ядеш при италианците Wink

иначе и аз видях в магазина тези полуфабрикатчета, но не вярвам да ги опитам...
сега съм набелязала един японски ресторант, където сервират и вегетарианска супа и смятам да опитам...

# 21
  • Мнения: 2 018
Е-е-е-е казах ли ви аз, че първо е била китайска супа и после японска.  Wink Но, това няма толкова голямо значение за мен. Важното е, че не съм си изпълнинла още обещанието.  Confused

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
такаааа,

вчера бяхме в японски Рамен ресторант.

историята в снимки...

това е ресторанта отвътре  


аз пих японска бира Сапоро


за предястие ядахме ким чи, жестоко, ще изровя рецептата, много добре ще пасне на българския вкус Sunglasses   


ядах веге Рамен, с вкус на мисо. жестока супичка, за жалост не успях да я изям и половинката ми помагаше. аз се справих с половината.
според нещо моята е била по-вкусна от неговата, която беше с патешко филе Laughing



неговата:  


като цяло супата е супер, в една купа има общо около 400 калории, супата е приготвена без глутамат.
цял ден бях сита, чак не вечерях...

малко е скъпо и обслужването бавно, но какво да се прави Sunglasses

ресторантът не сервираше суши, а основно Рамен супа и още няколко ястия.
всичко се приготвяше веднага и прясно, от едната страна на залата може да наблюдаваш готвачите, които готвят пред теб.

чакам отзиви , от тези който се престрашат сами да я готвят Laughing
аз със сигурност ще си купя мисо паста Peace

P.S. забравих да напиша - в ресторанта навсякъде висяха лигавници, много яки.
на снимката не съм излезла добре, но си взех един и на който му е интересно да пише - ще го снимам...

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 11:00 от asyalein

# 23
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Браво Ася !   bouquet
Благодаря ти за прекрасното , кулинарно инфо !
Не мога да ти опиша какво удоволствие ми доставяш със снимките ! 
Пращам ти целувка !!!  Heart Eyes  Hug

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
намерих рецептата за кимчи.

разбира се има много вариации и няма ултимативна рецепта.
като цяло това си е кисело зеле, но с по-различни подправки.

в някой случай се добавят и сезонни зеленчуци, в други - морски дарове.

рецептата, която на мен ми хареса може да се нарече основна.

Кимчи се яде като добавка към ориз в Корея, но в Китай и Япония се добавя в супи.
аз го ям като мезе  Twisted Evil

# 25
 Joy здравейте добри хорица, случайно попаднах на тази тема за Рамен ама твоя син със сигурност е запален ей от тука --->http://vbox7.com/play:71cf6dc1 една японска анимация в която Рамен е споменат в почти всеки епизод  Grinning но така като го гледам и на мен ми са дояжда
П.С - съжалявам за клипчето има сигурно доста ненужни работи ама се добива обща представа за какво става въпрос Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 018
Joy здравейте добри хорица, случайно попаднах на тази тема за Рамен ама твоя син със сигурност е запален ей от тука --->http://vbox7.com/play:71cf6dc1 една японска анимация в която Рамен е споменат в почти всеки епизод  Grinning но така като го гледам и на мен ми са дояжда
П.С - съжалявам за клипчето има сигурно доста ненужни работи ама се добива обща представа за какво става въпрос Simple Smile

Ахам, запален е точно от Наруто, дори започна да учи японски, призванието в живота му било свързано с ... мангата. Да изброявам ли още  Tired?

Ей сега му показах клипчета за Наруто и ми каза, че този рамен, бил направен с магии, той не искал толкова много от мен. Laughing Щял да яде Рамен и без магия.  Joy Да му се невиди и рецепта.

 asyalein , това корейското кисело зеле, лесно ми се вижда и без много непознати  продукти. Казваш, че става за салата? 

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein , това корейското кисело зеле, лесно ми се вижда и без много непознати  продукти. Казваш, че става за салата? 

забравила съм да пиша  ooooh!
направих го, обаче моето имаше странен аромат на цветя  Shocked
сложих някаква китайска подправка с 5 подправки вътре и нещо се обърка. newsm78

скоро ще го направя само зеле, намазано с лютив червен пипер.
без праз, лук или други неща....

има и една бърза рецепта, ако искаш да ти я преведа?
или ще изчакаш да я изпробвам hahaha

за жалост след накисване на китайското зеле само със сол - първата фаза, то почти се смалява....
при мен остана на 1/2  ooooh!
всичко друго беше вода  Shocked

# 28
  • Мнения: 2 018
Дай и другата рецепта и ще се реши после.
Казваш, да не рискувам с китайски подправки.
Точно това ме е притеснявало в тези рецепти и им се каня толкова.

# 29
  • Мнения: 25 637
Ох, Наруто! Олеле, рамен!  ooooh!
Какво им става на тези момчета? И моят търси под дърво и камък рамен-спагети, мирин и забравих какво още...
Веднага да се забранят всички клипове с манджи в нета, ама-ха!  #Cussing out

ПП Ще му покажа тази тема и си измивам ръцете. Ако намери нещо от съставките и реши да готви, да си измие и съдовете след това, моля!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт