Има ли 4-та власт в България?

  • 7 612
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Колко от писалите дотук работят в медиа?

# 16
  • Мнения: 3 423
Лиске, Берлускони, какъв беше преди да направи политическа кариера?
Берлускони откога работи в България?
Ама официално. И в коя точно медиа?

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 21:50 от Liska

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Колко от писалите дотук работят в медиа?

Не е нужно да работим там, за да знаем как точно се нарежда на журналистите какво и за кого да пишат и говорят.
Помним случката с Иво Инджев все още.

# 18
  • Мнения: 2 755
Колко от писалите дотук работят в медиа?

Не е нужно да работим там, за да знаем как точно се нарежда на журналистите какво и за кого да пишат и говорят.Помним случката с Иво Инджев все още.
Peace

Лиске, Берлускони, какъв беше преди да направи политическа кариера?
Берлускони откога работи в България?
Ама официално. И в коя точно медиа?
Laughing Мисля, че ме разбра. Не е необходимо да извърташ въпроса.
Е, добре. Явно не ти хареса определението за медиите. Да се опитам по друг начин - медиите вървят ръка за ръка с властимащите. Така харесва ли ти?

# 19
  • Мнения: 2 013
Колко от писалите дотук работят в медиа?

Не е нужно да работим там, за да знаем как точно се нарежда на журналистите какво и за кого да пишат и говорят.
Помним случката с Иво Инджев все още.

Добре, кажи ми, според теб възможно ли е едни и същи хора да нареждат на 10 телевизии, 20 радиа и 30 вестника? Искам да знам кой е този всемогъщ наредител?
Че различните медии защитават някакви политически и икономически интереси - факт, но че тези интереси са различни и че  в рамките на политическите и икономическите борби между различните групи, които се опитват да управляват държавата, излизат и доста истини - също е факт. Казано накратко - Костов има интерес да извади кирливите ризи на Станишев, Станишев - на Костов и така до безкрай. Да не забравяме и медийния любимец ББ.  

# 20
  • Мнения: 940
Аз съм работила в медия. Обаче нормална, такава която променяше нещата (Университетска, не в БГ).

В БГ не бих си и помислила да работя в медия.
Дори напоследък новините адски много ме дразнят.
Днес за пореден път ме изуми сутрешния блок на БТВ...нямам думи.

# 21
  • Мнения: 2 013
И да си продължа малко мисълта.
Мен в момента ме интересува конфликта в Грузия. Гледам руска, американска и британска телевизия. Първите две абсолютно могат да ти промият мозъка. С изключение на една руска, която е еврейска, и се излъчва от Ню Йорк. Най-добри са британците.

Ако ме интересува какво става в България, гледам и БНТ, и БТВ, но и РеТВ, включвам и ТВ Европа. Защото знам, че зад последните две стоят опозиционни групи. Труд и 24 часа чета от време на време за забавление (да се посмея докъде са се докарали), но ми е интересно какво пишат в Дневник и Капитал. И в Класа понякога.

Лошото е, че огромното мнозинство от хората нямат представа коя медия каква е и им е трудно да се ориентират.

# 22
  • Мнения: 152
Колко от писалите дотук работят в медиа?
Имам стаж от 9 поредни години в медии, но...
'айде ше се включа малко по-късно с коментар относно темата!

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че случките с главите нямат нищо общо с четвъртата власт. Ще се измирише, бе, брат`чед!

# 24
  • Мнения: 5 940
Мисля, че има един основен проблем. Прекалено млади хора с прекалено много  разнопосочна работа за един ден, без физическо време за задълбочаване. Групово писане, хорово говорене. Репортерките в парламента си пишат заедно материалите, разглеждат отгоре отгоре закона, вадят някакъв акцент, дето уж най-умната, с повече стаж, го е избрала и така. Прослушват диктофони, работят на конвейер. Няма всемогъщ наредител, това е някакво негласно споразумение да си свършиш по-бързо работата.
Има икономически зависими, има и политически, има и зависими от некадърни редактори. Основният проблем обаче си остава според мен липсата на време. Защото журналистиката се прави на мястото на събитието, а там се пращат хора, които не могат да смогнат. А деветдесет процента от тях нямат и акъл да го направят.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добре, кажи ми, според теб възможно ли е едни и същи хора да нареждат на 10 телевизии, 20 радиа и 30 вестника? Искам да знам кой е този всемогъщ наредител?

Очевидно е възможно.
Наистина ли не знаеш?

Моля те...

Да, тук-таме се появя по някоя истинска новина или журналист, но нещата никога не се изпускат от контрол.

Истински важните въпроси просто не се задават.
Поне не на когото трябва.

# 26
  • Мнения: 2 013
Колко от писалите дотук работят в медиа?
Имам стаж от 9 поредни години в медии, но...
'айде ше се включа малко по-късно с коментар относно темата!
Мисля, че има един основен проблем. Прекалено млади хора с прекалено много  разнопосочна работа за един ден, без физическо време за задълбочаване. Групово писане, хорово говорене. Репортерките в парламента си пишат заедно материалите, разглеждат отгоре отгоре закона, вадят някакъв акцент, дето уж най-умната, с повече стаж, го е избрала и така. Прослушват диктофони, работят на конвейер. Няма всемогъщ наредител, това е някакво негласно споразумение да си свършиш по-бързо работата.
Има икономически зависими, има и политически, има и зависими от некадърни редактори. Основният проблем обаче си остава според мен липсата на време. Защото журналистиката се прави на мястото на събитието, а там се пращат хора, които не могат да смогнат. А деветдесет процента от тях нямат и акъл да го направят.

Положението в медиите общо взето е наистина кофти. И не толкова, защото някой някому нарежда, а защото липсва ресурс - човешки и финансов. Липсата на човешки ресурс е най-силна, съгласна съм с Валерия. Тя води и до липсата на време. Не можеш да имаш 7-8 репортери във вътрешна информация и да очакваш качествени новини. Хеле пък да разберат за какво иде реч, да зададат правилните въпроси и да седнат да анализират фактите. Добрите журналисти от началото на демокрацията, тези, които трупаха капацитет в най-тежките години на прехода, се отдадоха на по-приятни и по-доходни занимания. Масово.

# 27
  • Мнения: 2 013
Добре, кажи ми, според теб възможно ли е едни и същи хора да нареждат на 10 телевизии, 20 радиа и 30 вестника? Искам да знам кой е този всемогъщ наредител?

Очевидно е възможно.
Наистина ли не знаеш?

Моля те...

Да, тук-таме се появя по някоя истинска новина или журналист, но нещата никога не се изпускат от контрол.

Истински важните въпроси просто не се задават.
Поне не на когото трябва.

Няма такъв наредител, убедена съм. На мнозина им се иска да са в тази роля, но няма как да го направят. Даже Тато изпускаше критика за системата от време на време.
В изреждането на медиите пропуснах и интернет сайтовете...

Виж предишното ми мнение. Според мен става дума за липса на човешки и финансов ресурс, а оттам идва и слабата журналистика. И не е само мое мнение, а и на професионалисти в изследването на медиите, че нивото вместо да расте, през новото хилядолетие спада, въпреки уж повсеместното развитие на държавата.

# 28
  • Мнения: 2 013
А всъщност някой може ли да ми изясни възмущението относно медийното отразяване на Пламен Константинов и Мартин Стоев от какво е породено? Днес не съм гледала новини. Даже не знам какво е станало с двамата (освен, че единият има повишени нива на тестостерона, за което само може да се радва, а другият някакво младо гадже?)

# 29
  • Мнения: 2 755
Лошото е, че огромното мнозинство от хората нямат представа коя медия каква е и им е трудно да се ориентират.
Аз пък си мислех, че не остана човек, които да не знае, коя телевизия беше трамплин за Волен Сидеров, или чия е ТВ Европа, или пък ВВТ.... Има ли смисъл да продължаваме?

Истински важните въпроси просто не се задават.
Поне не на когото трябва.
Естествено. Не само, че не се задават, но и умишлено се прави завой в друга посока. Друго си е водещата новина да е битова драма или размазаните в някоя катастрофа трупове.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт