колко време след приготвяне може да издържи АМ

  • 10 373
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 726
И сега нещо в страни леко от темата. Когато кърмата не ти стига,
не е нужно (даже не е препоръчително) да дохранваш с АМ, защото
така нямаш достатъчна стимулация на лактацията и даже има
огромен шанс да ти намалее съвсем кърмата и да минеш изцяло на
адаптирано мляко.

Съгласна съм САМО в случаите, когато бебето е добре и наддава. Ако бебето отслабва значително е НАЛОЖИТЕЛНО да се даде добавка, иначе последиците може да са много сериозни. Така че трябва внимателно да се следят нещата.
Моето бебе отслабна 600гр заради недохранване от недостиг на кърма, както педиатъра, така и момичетата от кърмаческия ми препоръчаха незабавно да взема мерки за дохранване на детето.

ПО темата- на моето мляко пише също до 1 час. Нищо не е указано за съхранение в хладилник.

# 16
  • Мнения: 22 441
Приготвено АМ може да се консумира до 1ч след приготвянето му.


simplyaven, кое е това мляко, което изкарва 24часа в хладилник приготвено? Сменила съм доста марки и видове и такова нещо никъде не съм прочела на кутията.
А и е напълно безсмислено подобно нещо - да държиш мляко в хладилник при положение, че се приготвя за 2мин няма и толкова.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 726
А и е напълно безсмислено подобно нещо - да държиш мляко в хладилник при положение, че се приготвя за 2мин няма и толкова.

Ставаше въпрос- ако млякото е вече приготвено и по някаква причина детето не го консумира. Ние се дохранваме с АМ и ми се е случвало да направя мляко, но на детето да му стигне кърмата и да заспи след кърменето без да стигне до добавка. В такива случаи съм изхвърляла млякото, въпреки, че не е ял от него, заради указанията да се съхранява само час. И аз не съм виждала мляко, което може да се съхранява 24 часа Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 3 034
Приготвено АМ може да се консумира до 1ч след приготвянето му.


simplyaven, кое е това мляко, което изкарва 24часа в хладилник приготвено? Сменила съм доста марки и видове и такова нещо никъде не съм прочела на кутията.
А и е напълно безсмислено подобно нещо - да държиш мляко в хладилник при положение, че се приготвя за 2мин няма и толкова.

приготвено АМ може да се държи 1 час на стайна температура. вариантът с хладилника важи ако не е пито от него и се прибере преди да е изтекъл 1 час

на въпроса ти: Similac, Nestle, Enfamil - последното може да се съхранява в хладилник 48 часа след приготвянето, първите две - 24 часа. на кутиите си пише. приготвят се повече шишета и се държат в хладилника. за началните месеци ми беше огромно улеснение. слагам в загряващия уред и вадя след 30 секунди приятно топло готово мляко.

а дали е смислено или не, не виждам смисъл да коментирам.

п.п. Enfamil може да се държи на стайна температура до два часа. всичката тази информация е широко достъпна през Гугъл с търсене "съхранение на бебешка формула" на английски.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 07:45 от simplyaven

# 19
  • Мнения: 234
Не бързай да дохранваш, ако не е НАЛОЖИТЕЛНО!Ако бебчето си наддава добре не е нужно да даваш АМ!
Аз също мислех, че не и стига и направих ОГРОМНАТА ГРЕШКА да и дам биберон с АМ!Кърмата ми драстично намаля, а малката скоро отказа да суче от гърдата!Направи всичко възможно да кърмиш!
На конкретния ти въпрос- подкрепям останалите мами- до 1 ч!

# 20
  • Мнения: 4 784
Както си пише на кутията - 1 час.
В началото и мен ме беше яд като изхвърлях, но налага се, свикнах.

# 21
  • Мнения: 2 149
Както си пише на кутията - 1 час.
В началото и мен ме беше яд като изхвърлях, но налага се, свикнах.
smile3521

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 9 726
Приготвено АМ може да се консумира до 1ч след приготвянето му.


simplyaven, кое е това мляко, което изкарва 24часа в хладилник приготвено? Сменила съм доста марки и видове и такова нещо никъде не съм прочела на кутията.
А и е напълно безсмислено подобно нещо - да държиш мляко в хладилник при положение, че се приготвя за 2мин няма и толкова.

приготвено АМ може да се държи 1 час на стайна температура. вариантът с хладилника важи ако не е пито от него и се прибере преди да е изтекъл 1 час

на въпроса ти: Similac, Nestle, Enfamil - последното може да се съхранява в хладилник 48 часа след приготвянето, първите две - 24 часа. на кутиите си пише. приготвят се повече шишета и се държат в хладилника. за началните месеци ми беше огромно улеснение. слагам в загряващия уред и вадя след 30 секунди приятно топло готово мляко.

а дали е смислено или не, не виждам смисъл да коментирам.

п.п. Enfamil може да се държи на стайна температура до два часа. всичката тази информация е широко достъпна през Гугъл с търсене "съхранение на бебешка формула" на английски.

Започвам да се замислям дали типовете АМ, които ползваме са еднакви newsm78 Сменила съм 3 млека, на нито едно на кутията не пише нищо за съхранение от 24 часа, даже напротив- изрично пише приготвено мляко да се ползва до 1 час (без да се уточнява дали е позлвано или не).
Да не би в Канада да са някакви по-устойчиви млеката?

# 23
  • Мнения: 3 034
приготвеното мляко и тук пише да се ползва до един час ако е стояло на стайна температура. ако се приготвят повече бутилки, те трябва да се приберат в хладилник преди да е изтекъл 1 час и да се използват до 24 часа. млеката, които съм ползвала в Щатите (те са същите) бяха със същите надписи и указания. няма логика да са по-издръжливи, тъй като не съдържат консерванти. може в Европа да не са длъжни да пишат всичко, не знам.

последно инфо от днес: Енфамил вече е със същите показатели като другите млека - 1 час и 24 часа съответно.

# 24
  • Мнения: 493
МАксимум 1 час,не повече. Peace

# 25
# 26
  • Мнения: 239
Аз също знам за 1 час след приготвянето му.

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
максимум 1 час Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
1 час.
Бебето ми е по- скъпо от принципите за икономия.

# 29
  • Мнения: 82
1 час.
Бебето ми е по- скъпо от принципите за икономия.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт