колко време след приготвяне може да издържи АМ

  • 10 376
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 781
За другите Ам не зная, но моята приятелка си храни детето с Фризо 3 и на кутията пише "останалото количество в хладилник до 24 часа"
Сина ми пие Лактана и тя е до 1 час както повечето АМ.

# 31
  • Мнения: 3 034
какво общо има съхранението на направени в повече бутилки с мляко с икономията, че нещо не разбрах?  Shocked естествено, че ако не се изядат и те заминават на боклука. едното няма нищо общо с другото.

а, ето, че и в Европа имало такива надписи! благодаря, Сенди   bouquet съжалявам, че нямам никакъв достъп до европейски млека в момента, за да видя и да потърся повече информация, тъй като съставът на хубавите качествени млека е изключително близък, независимо къде са произведени.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
Ама ние не твърдим, че никъде няма такива млека, simplyaven. Но явно не всички са такива. Аз бих се придържала стриктно към указанията на опаковката и честно казано, ако на моето мляко не пише, че е позволено по-дълго съхранение не бих рискувала.

Ето аз съм с Фризолак 1 и отново изчетох абсолютно всичко на опаковката (включително и английските надписи, говоря перфектен английски). За съхранението пише само следното " Използвайте разтвореното мляко не по-късно от 1 час след приготвянето му. Изхвърляйте остатъците от предишни хранения". Това е.


# 33
  • Мнения: 3 034
не съм казвала, че твърдите подобно нещо. просто отговорих на въпрос кои са тези млека с такива указания, зададен по-напред в темата. а за поста на Сенди, просто ми е любопитно и ако имах достъп до млеката там, бих се разтърсила за повече информация да видя дали има изобщо такава  Peace

# 34
  • Мнения: 27 524
Започвам да се замислям дали типовете АМ, които ползваме са еднакви newsm78 Сменила съм 3 млека, на нито едно на кутията не пише нищо за съхранение от 24 часа, даже напротив- изрично пише приготвено мляко да се ползва до 1 час (без да се уточнява дали е позлвано или не).

 Peace
Взимала съм и чела над 5 вида млека. На никое не е писало дори и час даже, камо ли 24 часа. На всички пише - непосредствено преди консумация да се приготвя и остатъкът да се хвърля  Peace

# 35
  • Мнения: 781
не съм казвала, че твърдите подобно нещо. просто отговорих на въпрос кои са тези млека с такива указания, зададен по-напред в темата. а за поста на Сенди, просто ми е любопитно и ако имах достъп до млеката там, бих се разтърсила за повече информация да видя дали има изобщо такава  Peace
Действително е така, но искам да се поправя, че Фризо 2 след направата му се съхранява в хладилник до 24 часа, за тройката не зная. Пише го на кутията Peace

# 36
  • Мнения: 31 212
Само един час.

# 37
  • BG
  • Мнения: 1 900
Максимум 1 час не повече.

# 38
  • Мнения: 3 034
стана ми интересно и пуснах една бърза търсачка за европейските млека. ето това е документ на европейски орган по здравеопазването, не знам как му е името на български: http://www.dh.gov.uk/en/Healthcare/Maternity/Maternalandinfantnu … rition/DH_4123674

отваря се без да е нужно да се сваля. от него става ясно, че препоръките са за даване на млякото до 2 часа след приготвянето, ако е стояло на стайна температура (значи не изключват по-дългото от 1 час стоене) и там пише за 24-те часа съхранение в хладилник на 5 градуса температура - абсолютно едно към едно с това, което пише тук на кутиите. естествено, отчетен е фактът, че това не е идеалният вариант, което е ясно, но си съществува вариантът и явно просто не са длъжни да пишат всичко на кутиите. или по-скоро са длъжни да пишат само идеалния вариант, но показанията на млеката очевидно са идентични и тук, и там.

# 39
  • Мнения: 1 372
Аз също съм чела данните за 24 часа в хладилник и не повече от два часа ако е на стайна температура. Не съм давала АМ приготвено преди повече от три часа и то след като е било съхранявано в хладилник или хладилна чантичка.

# 40
  • София
  • Мнения: 66
един час, даже в топло помещение и по-малко!

Общи условия

Активация на акаунт