къса подезична връзка или "вързано езиче"

  • 6 246
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
За какво е тази ваксина в гръбчето?? Как така ще я бият там???

# 16
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Имаме познат лекар УНГ,та веднъж той забеляза,че му е леко скъсена юздичката(бяхме в кабинета заради мой проблем),докато го погледна взе,че я цепна,като ми обясни,че нищо няма да усети и наистина така беше.Синът ми е много страхлив,но наистина нито се дръпна,нито проплака по време на манипулацията(1 минута продължи),след това помрънка малко,предполагам му е смъдяло леко,но в никакъв случай не е било болка.Пак пояснявам,че юздичката беше леко скъсена,при по-сериозни случаи незнам как се действа.
И за ваксините,нашите бяха по ЗК,няма такова нещо като боцкане в гръбчето.Поинтересувай се повече за това,мисля че няма такава ваксина,която се поставя в гръбчето.

# 17
  • Мнения: 798
На моето момче му беше много къса юздичката под езичето, дори не можеше да го плези. Някаква зъболекарка каза да почакаме да проговори и да видим дали ще има говорен дефект. Но при идеята зорлеч до логопед да се стига.... И понеже и брат ми е бил така като бебе и от мама знаех, че става дума за манипулация от 1 минута - се обърнах към друг стоматолог. Юначето тогава беше на 2 месеца. Направиха едно "кръц" с ножичка, капна една капка кръв, накърмих го и след 5 минути нищо не помнеше.
Искам да ти обърна внимание, че това място не е кръвоснабдено и идеята, че може да има температура много ме очуди. По-скоро си е стрес за майката.
Стискам палци!

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
На моето момче му беше много къса юздичката под езичето, дори не можеше да го плези. Някаква зъболекарка каза да почакаме да проговори и да видим дали ще има говорен дефект. Но при идеята зорлеч до логопед да се стига.... И понеже и брат ми е бил така като бебе и от мама знаех, че става дума за манипулация от 1 минута - се обърнах към друг стоматолог. Юначето тогава беше на 2 месеца. Направиха едно "кръц" с ножичка, капна една капка кръв, накърмих го и след 5 минути нищо не помнеше.
Искам да ти обърна внимание, че това място не е кръвоснабдено и идеята, че може да има температура много ме очуди. По-скоро си е стрес за майката.
Стискам палци!

Абсолютно си права.Нашият познат така ми каза-Вместо да ти уговарям час за следващата седмица,например,и да го мислиш и да се стресираш,по-добре веднага да го направя.

# 19
  • Мнения: 17 546
Манипулацията е кратка, безболезнена и безкръвна, и не виждам причини да се отлага. Става за секунди и все пак се предпазваш от вероятността да не може да суче бебето или да има говорен дефект. А и колкото е по-малко детенцето, толкова по-добре.

# 20
  • България
  • Мнения: 457
Днес бяхме на преглед заради езичето.Казаха ни да изчакаме до годинка Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 448
Брат ми е така и не са му го цепели, не може да казва българско "Р", но за сметка на това научи перфектен френски и се ожени във Франция.  Grinning
Не знам при твоето бебе до колко е голям проблема.

А за ваксината в гърба на моето дете са му слагали и няма никакъв проблем.  Peace

# 22
  • Мнения: 5 001
Аз самата съм имала къса подезична връзка и не съм можела да казвам "Р",както и съм завалвала някои от звуковете....Значи смятай кога чак са ме цепнали....Но после не съм имала проблеми вече с говора.

# 23
zdraveite mai4eta malkata be6e s vurzano ezi4e no se scepi sami4ko kato be6e na 3 mes.kogato zapo4na da se opitva6e da govori na neiniq ezik.izdava6e razni bebe6ki zvuci prez no6ta plaka dosta i me pritesni.mislex 4e e bolna  za6toto po4ti ne pla4e6e i be6e stanno-zabelqzax 4e ima6e malko kruv v ugul4eto na ustata i kato otvorix vidqx 4e yuzdi4kata se e skusala sama,samo 4e na drugiq den po4ti ne moje6e da bozae gorkata,no glada q nakara  da turpi zna4i sigurno ne boli mnogo.no tatko i su6to e bil s vurzan ezik i sa go cepili kato e bil na 5 meseca i togava se e otbil sam.vseki si re6ava sam no moq suvet e da ne go pipate dokato deteto su4e za da ne se otbie poradi bolkata.uspex mami

Общи условия

Активация на акаунт