Царевични пръчки, бонбонки и други ...НЕ давам

  • 21 989
  • 263
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 7 723
...Знаете ли, понякога съм виждала доста дебели деца на възраст за детска градина.И някоя подтичваща с лъскаво пакетче след тях баба или майка.Идело ми е да отида, да взема пакетчето от ръцете и и да го хвърля в първото кошче за боклук
Дебелината не е от джънк фудси, повярвай ми Wink

# 196
  • Мнения: 12 000
Вероятно във всеки случай дебелината на дете на около 3-7г. е поради различна причина.Аз съм се чудела как е възможно  на дете, което има очевиден проблем с кг  да му се дават "хранички", които не само са боклуци ами и доказано и трайно "сланинообразуващи"

# 197
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Честно казано старая се да не давам подобни боклуци,но понякога се случва,особено в компанията на други деца,не мога да я изолирам.Нищо не е вредно,когато е в минимално количество.Напоследък и давам доста плодове и това се отразява и в градината,там си изяжда основно плодовете на обяд.

# 198
  • Мнения: 1 174
Не мога да нарека желанието си за здравословно хранене амбиция, Руска, защото го практикувам малко след пубертета си, пък и преди това не харесвах някои нездравословни, не ги ядях...Сега, когато си имам дете, грижата за неговото здраве и хранителни навици е и отношение, начин на живот и ако не искам дъщеря ми да се ослушва, когато чуе шум от станиол на шоколад, няма да го ям и аз. Не просто да го крия от нея, както правят някои майки, а да не го купувам (не ме разбирайте буквално, когато пиша ''шоколад'', имам предвид всички ''фаст фууд'', ''джънк фууд'' и т.н.).
Казваш, че си се старала някога, когато дъщеря ти  е била малка, но защо старанието се е изгубило в годините, когато е порастнала?Не те упреквам, само питам.
Да, изключителното кърмене на поискване, късното захранване, педагогическото, за което научих много и от този форум, вярвам са помогнали и помагат за добрия апетит, нормалното тегло, доброто настроение и ако щете, разбирателството между мен и дъщеря ми, макар на толкова малка възраст.

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 20:41 от ive

# 199
  • София
  • Мнения: 9 892
Е,Руска,ако това е амбиция-да,амбициозна съм. Peace
Далече съм от мисълта семейството ми да яде само и едниственно здравословна храна,защото ми е ясно,че това е невъзможно.Извън дома ми не винаги могада контролирам нещата,но вкъщи на 90процента влизат само неща,които одобряваме.И амбицията е не само към децата ми,но и към цялото ми семейство.Те ядат това,което и ние.Примерно -не искам децата да ядат колбаси-не купувам въобще,ние с баща им също не ядем.Имаме си разни глезотийки-вкуснотийки,от които не се лишаваме,но в умерени количества мисля,че всичко е ок.

# 200
  • Мнения: 3 034
т.нар "джънк фуудс" определено са причина за наднормено тегло и затлъстяване и братята американци посветиха н-на брой години за изследване на въпросното явление. деца, които ежедневно ядат чипсове, снаксове или бургери, например, поглъщат такива количества сол и мазнина, каквито иначе биха погълнали за 3 до 5 хранения с домашно приготвена храна. аритметиката е проста. да не говорим, че освен затлъстяване, въпросното съдържание на тези храни води до проблеми, които може да не са толкова очевидни като килограмите, но пък са не по-малко вредни.
аз пък не виждам какво му е амбициозното на здравословното хранене, след като то е най-лесното? на мен ми е по-лесно да задуша за 10 мин няколко зеленчука или да ги нарежа сурови, отколкото да ги пържа половин час най-малко. същото важи и за ястията с месо. колкото по-малко са обработени продуктите, толкова по-здравословно, но за мен е и по-лесно и пестящо време. и да, определено оказва влияние на здравето ни в положителна насока.

# 201
  • Мнения: 7 723
Е,Руска,ако това е амбиция-да,амбициозна съм. Peace
Далече съм от мисълта семейството ми да яде само и едниственно здравословна храна,защото ми е ясно,че това е невъзможно.Извън дома ми не винаги могада контролирам нещата,но вкъщи на 90процента влизат само неща,които одобряваме.И амбицията е не само към децата ми,но и към цялото ми семейство.Те ядат това,което и ние.Примерно -не искам децата да ядат колбаси-не купувам въобще,ние с баща им също не ядем.Имаме си разни глезотийки-вкуснотийки,от които не се лишаваме,но в умерени количества мисля,че всичко е ок.
Именно, де. Peace
...но чък пък да лишиш децата от шоколад, от данончета,
от сладолед, или пък от вафлички....
...прекалено ми се струва. Rolling Eyes

# 202
Като цяло, всички деца ядат. Аз голямата ми дъщеря съм я научила че преди ядене не се яде сладко и тя го спазва строго, каквото иска да яде, но след ядене. Като е заситена не може да изяде много. А за бебета до 2г не трябва да се дават таквиз неща щото са много вредни и имат сол. За шоколада също до 2г е вреден. Като цяло всичко в разумни граници е нормално не трябва да се прекалява и да се дават повече плодове. Аз също съм научила дъщеря ми да яде плод поне веднъж дневно и сега като е голяма е свикнала и не протестира, ако се изпусне момента после е много късно. Сега също на бебето давам два пъти плод.

# 203
  • Мнения: 3 326
...но чък пък да лишиш децата от шоколад, от данончета,
от сладолед, или пък от вафлички....
...прекалено ми се струва. Rolling Eyes

Може и да не ми повярваш, но шоколад ядат средно 1 месечно (и то не защото съм го забранила, просто не са свикнали и когато някоя баба се прояви "самоотвержено" отлежава с дни в хладилника), данончета не купувам (никога не са поискали), сладолед - рядко и то някой мноооого рекламиран (пак не по мой оказ - навик), вафли - изхвърлям непрекъснато ( доставени от гореспоменатите баби) с изтекъл срок на годност. Както казах и преди - не ги ограничавам, но и не създавам навици да ядат този тип храни. Виж със снаксовете е по трудно - искат ги и това си е, но сме се спрели на компромис - събота вечер по време на семейните филми...

Искам да ви попитам дали има ефект от това, в смисъл - боледуват ли децата ви по-рядко? здрави ли са? Забелязвате ли разлика между вашите деца и тези, които употребяват "вредни храни"? Благодаря предварително за отговора.

Моите деца са пили антибиотик общо 3 пъти ( големия син 16г. - 2 пъти, малкия 9г. -1 път, малката 2 г. - никога), не знам дали ефекта е от храната (много трудно давам и капки за нос, даже) - никога не съм си поставяла за цел моето дете да пие по малко от друго, просто (слава Богу) при нас така се е случило... Целта ми е да приемат минимално количество химия, очевидно -работи. Дали друго дете ядящо ежедневно тези храни, боледува по малко или повече - не мога да кажа, децата са различни, виреят и до кофите за смет и в суперстерилна среда, а се разболяват ...когато му дойде времето... май.

# 204
  • Мнения: 3 932
Давам всичко в разумни граници и от определена възраст...

# 205
  • София
  • Мнения: 9 892
Именно, де. Peace
...но чък пък да лишиш децата от шоколад, от данончета,
от сладолед, или пък от вафлички....
...прекалено ми се струва. Rolling Eyes
GrinningНе ги лишавам,но и не прекаляваме с подобни неща.Шоколад ядат честичко бих казала,поне веднъж седмично,виж-вафли мнооого рядко и то защото те самие рядко се сещат.Сладолед си отядохме тази година,включително и аз Blush...и така нататък.

# 206
  • Мнения: 24 467
Да ви призная, аз не познавам родители/не съм срещала досега, които НЕ дават от "забранените храни" на децата си. Като чета тук колко много такива майки има, оставам с усещането, че  живеем в различни държави.
Искам да ви попитам дали има ефект от това, в смисъл - боледуват ли децата ви по-рядко? здрави ли са? Забелязвате ли разлика между вашите деца и тези, които употребяват "вредни храни"? Благодаря предварително за отговора.

На първото изречение- виж началото на темата, става въпрос не за лишения и тотални ограничения /това са невъзможни или поне много трудно постижими неща/, а за предимно нормално здравословно хранене и боклуци- само като изключение и то рядко допустимо.  Същата препратка правя и за останалите, които очевидно не са прочели, няма нужда да се обръщам към всеки такъв по отделно. Уверявам те, имам лично познати хора, които също се хранят пълноценно и здравословно и живеят на нашата планета, в нашата държава, дори в моя град.  Laughing
На второто ти изречение мога да отговоря, тъй като имам личен опит първо със себе си. Следвам си своя система от 15 години и разликата е огромна. Излекувах две хронични свои заболявания само променяйки начина си на хранене, който следвам и до сега. Изчезнаха и за този немалък период дори не ми напомнят за себе си. Големият син до 4 годишната си възраст боледуваше непрестанно. Проблемите ни бяха доста сериозни. Също коригирах храненето и освен с излишните си килограми, тъй като такива бяха налице, се разделихме и с останалите здравословни проблеми. От тогава четири години и половина не е пил лекарства, освен два пъти парацетамол за висока температура. Дори синтетични витамини не давам- от тях нуждата е никаква, когато човек се храни здравословно. Малкият ми син от началото съм го възпитала по начина, по който считам че е редно, що се отнася до храненето и не боледува, също е опитвал само парацетамол за температура няколко пъти в живота си. Вероятно има налице и други фактори, но този е един от най- съществените според мен.
С другите деца не сравнявам, стига ми това моите да са здрави и да не създават чести и/или сериозни проблеми, за което аз определено нося голяма отговорност.

# 207
  • Мнения: 2 907
Оф, и аз не давам, но в детската градина им дават. Понякога вечер като я взимам в джоба и намирам пакет м&м'с. Сутрин като я оставям поглеждам менюто за деня. Ами за десерт винаги имат нещо сладко, а следобдна закуска понякога ябълка, а друг път еклер например. Затова вкъщи съм ограничила сладкото до нула. Както всякакви фъстъци, солети и т.н.

# 208
  • Мнения: 224
Искам да успокоя майките, които дават "вредни храни". Моите деца нямат "забранени" и "позволени" храни, ядат всичко, което поискат. Малката ми щерка е на 3 години, досега не е близвала пресни плодове и зеленчуци (не мога да я накарам по никакъв начин). да се похваля, че единственото, от което се разболява са хреми, които минават с хомеопатия.  Да чукна на дърво и двете ми деца (7 и 3 години) досега не са взимали никакви антибиотици,  витамини, и др. лекарства. Единственото, с което ги лекувам е хомеопатия, спорт, природа. Според мен всичко е въпрос на ген. Peace

# 209
  • Мнения: 1 171
Много съм против тези "храни", но какво да правя, като всички магазини са засипани с такива изкушения, а и рекламите по ТВ. Въпреки всичко се опитвам да отсея най-отровните. Позволявам си бисквитки, солетки, шоколад. Слава Богу, че детето ми не е много лакомо и все още се радва на плодовете. Вчера бях потресена, когато една жена почерпи внучето си със сокче от 0.20лв. (боя, вода и захар) и едни бонбони цветни със съмнителен произход. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт