Бургас: Курсове и кръжоци за дребчовци

  • 15 668
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Къде в Бургас водите децата на пеене, танци, пиано, рисуване, чужд език, спорт...?

Какви са вариантите за най-малките?

От кои места сте доволни? От кои не сте? Как са таксите, педагозите, подготовката?

# 1
  • Мнения: 54


Здравей,

Много ми е актуална тази тема.Пеене, танци, рисуване,чужд език имаме като школи в ДГ.На част от тях ходим.
Така ама, нашето дете е много пъргаво скокливо и...Абе с две думи има афинитет към спорта.По този повод решихме да я запишем да спортува.Насочихме се към лека атлетика.Тръгнах миналата седмица да търся подходящ клуб.Да ама не.Такова чудо нема.Оказа се , че най -ранната възраст да запиша детето е 12 , 13 годишна възраст. Когато влезеш в страницата на общината обаче ,ще намериш над 20 СК , които общината финансира.
Обадих се в дирекция Здравеопазване превенции и спорт.От там госпожа Деверджиева ,която между другото беше много любезна , ми каза , че единствените алтернативи за тази възраст са художествена гимнастика и плуване.Насочи ме и към някакъв клуб за бойни изкуства.
Е това е по отношение на спорта,най - рано в училище. Добре , че не е много далеч това време - да нас следващия септември.

Поздрави за хубавата тема! Ще я следя с интерес!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 660
За спорта веднага мога да ти дам идея - тенис. Там ги търсят от много малки. На кортовете при ЦУРКа има треньори за деца. Подробности не знам.

# 3
  • Мнения: 4 615
Ето къде и на какво могат да бъдат записани най-малките. Опасявам се обаче, че става дума за деца, навършили три години.

Скъпи родители,

Фирма “Парти Арти” ЕООД, съгласно Наредбата за отдаване на общински помещения под наем и във връзка със сключен договор с Община Бургас, предлага за периода 01.10.2010 г.- 31.05.2011г. следните педагогически дейности:
1.английски език
2.народни танци
3.мажоретни танци
4.състезателни танци
5.арт ателие с вкл.консумативи
6.рисуване
7.театрална школа

 В случай на желание от Ваша страна, децата Ви да посещават едно или повече от гореизброените дейности, моля оградете поредния номер пред посочените дейности и попълнете молбата. При записване трябва да внесете първата такса при касиерката на градината.

Пояснения:

Таксата се заплаща от 1-10 число на съответния месец при касиерката на детската градина. При отсъствие на детето по болест или друга причина, водещите на гореизброените дейности се задължават, в удобно за тях време,  да вземат пропуснатите часове. Такса не подлежи на връщане! При отказ от посещение на дадена дейност, прехвърляне или записване на нова, се подава молба, формата, на която можете да намерите в сайта на фирмата или при касиерката. Молбата влиза в сила за следващия календарен месец. Повече информация относно програмите, преподавателите, присъствените форми на децата, както и др.подробности можете да прочете в сайта на фирмата: www.partyarty.eu.

От тук.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Полезна тема, благодаря  Hug
Имам малък въпрос относно спорта - в Бс има ли таекуондо, разбрах за айкидо и карате само ?

# 5
  • Мнения: 4 615
Не знам доколко информацията е актуална, но намерих това:

Таекуондо клуб  "ФОРС - 1992"
Град : Бургас

Рег № в НСР 1-068-008
Старши Треньор: Бисер Христов ІV Дан
Тренировъчна зала: - Военен клуб  (ДНА)
                                   - Дворец на културата (НХK)
Телефон: +359 88 8222202
E-mail : tkforce1992@abv.bg 

# 6
  • Мнения: 54
За спорта веднага мога да ти дам идея - тенис. Там ги търсят от много малки. На кортовете при ЦУРКа има треньори за деца. Подробности не знам.

Благодаря много! За тенис не се бях сетила! Hug
Ще проверя другата седмица и ще дом информация ако и друг се интересува.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Raffaella Sanzio, благодаря ! Hug
Ще проверя, тъкмо ми е и много близо като местоположение.

Другото, което исках да питам е - синът ми много обича да работи с глина, знаете ли място, където да се занимават с такива неща ?

# 8
  • Мнения: 2 660
На мен ми е интересно най-вече за чужд език и за танци. Някой води ли детето на такива неща?

# 9
  • Мнения: 4 615
Ами аз въщност зададох въпрос по  имейл и ми беше отговорено, че възрастта на детето ми (2г.) не е подходяща за танци. За езици, предполагам не е рано.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 337
обадих се аз в младежкия дом,разпитах и близки приятелки за впечатления относно различните танци...бях толкова въодушевена за спортни танци,е отказаха ме...ще я запиша на народни танци ,госпожата била с подход и децата се забавлявали много,а и моята мн обича народна музика...та живот и здраве лятото ще я запиша,защото мин е 3 годинки Peace

# 11
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Аз обмислям да запиша сина ми на плуване, но ми се струва още малък. Дайте координати на някакви школи или клубове за толкова мънички деца- 3.5год., мен лично ме вълнуват най-вече активни спортове.

# 12
  • Мнения: 4 615
Защо са те отказали от спортните танци?

# 13
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Говорих с детето, каза че искал да тренира футбол. Сега остава да намеря клуб, в който има и такива малки дечица на около 4г. Някой има ли инфо за нещо такова?

# 14
  • Мнения: X
Аз съм " за" Младежкия дом.

Общи условия

Активация на акаунт