Добър ендокринолог в София

  • 32 592
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 860
Момичета наистина това което пишете звучи ужасно Sad
Моя проблем е следния:
Пробелеми с цикъла, но няма проблеми с хормоните, освен завишен андростендион (и съответно леко повишено окосмяване Sad ).
Щитовидна железа има изменения като за Хашимота но отново хормоните са в норма Sad
Инсулина и той след обременяване наред ...
 newsm78
д-р Тодорова каза че нещата са много дискретни при мен ама не каза кои неща както и всички останали лекари ...
Ако пък съм здрава да спрат да ми изписват лекарства, ако пък съм болна от какво.
 Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 422
Кате довери се на Тодорова това е мое мнение.
Сега се връщам от проф.Нончев ами да ви кажа вече съм тотално объркана според него мога да забременея с високи анти тела но ТСХ трябва да е в норма. Тодорова казва че трябва да се свалят още и вече незнам кво да правя... ooooh! ooooh! ooooh!

# 17
  • Мнения: 7 716
Майче, от това, което съм чела години наред вече, също смятам, че трябва да нормализираш хормоните.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 860
Лошо лошо  Sad
Аз нали съм инджинер и все си мисля от това следва еди кое си, или еди какво си е доказателство за еди кое си, и задачата се решава така  Embarassed
Ама явно пустите лекари не мислят така Sad
Аз май ще зарежа изследванията и ходенето по лекари за няколко месеца и октомври ноември ако пак цикъла се загуби ще пускам хормони пък дано се види каде е проблема Sad
И наново ще търся доктори Simple Smile
То сега от толкова ходене при различни лекари не знам кой да слушам  Confused

# 19
  • Мнения: 2 422
Лалинце те хормоните са ми добре учудващо при МАТ със стойност 2385.
Тъпия МАТ ми е проблема не ще да пада и това е #Cussing out

# 20
  • Мнения: 94
Здравейте!

Найстина е доста интересно, че освен за Д-р Катя Тодорова не се сещаме за друг добър ендокринолог в София.
Може би има още някой в Майчин Дом, но не толкова популярен ?!

Моя братовчедка ходи при Д-р Наташа Стайкова в ДКЦ 11. (тел 0889255363) през цялата бременност.
Проблема е бил много високо TSH открито по време на бременноста.
Благодарение на лекарката и правилното лечение (хормоните много плавно са свалени до нужните стойности) братовчедката ми има живо и здраво 6 месечно бебе.
Аз лично не съм я посещавала, но може би ако и аз не бях избрала Д-р Катя Тодорова щях да отида при Д-р Стайкова.
Лекарката доколкото знам е млада и доста отзивчива. Братовчедка ми е очарована от нея.
Доколкото знам работи с направления.

Ако не излезе друг добър вариант защо не отидеш при Д-р Стайкова ?
Нека някой ако е чувал нещо да пише, така поне ще чуем още мнения. Моето (на всичко отгоре и не лично) е само едно...?!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 860
И аз се нядявам повече хора да пишат Simple Smile
Може и за други лекари Simple Smile
Мен едно от нещата които ме притесняват при д-р Тодорова е че е прекалено хвалена, че чак да се чуди човек Sad Леко нагласено излиза Sad
Иначе не мога да кажа че не съм доволна, даже напротив. Определено отношението й към пациентите е супер Grinning ама не съм и лекар че да мога да преценя колко си разбира от работата Sad

# 22
  • Мнения: 157
аз бях пред дилемата-Начев или Тодорова  ?Как умувах -от мислене тогава щях да с е поболея

Първоначално  посещавах д-р Тодорова-много мила и отзивчива Hug- изписа ми селен ,тироксин, аспирин протект
Имам си Хашимото ...
 Докато един ден - д-р Владимиров ми каза -" я , по добре да те види Начев" -ок- прегледа ме  в клиниката-отдели ми време .Е - Начев ,не  е най-приятния лекар за контакт  и разговор ,но не мога да се оплача от него .
Постави същата  диагноза -като каза че от селена няма полза -ако искам да го пия ,но  няма да ми помогне.
Аспирин протекта още преди това д-р Владимиров каза да го спра  и така.

Все пак водещия в случая при мен е гинеколога -и след като той се доверява на Начев ,така остава -не че ме е задължил да с е консултирам с него ,но  ми препоръча да е той.Едва ли защото посещава клиниката Laughing.
Аз си следя ТСХ периодично -сега мисля ми е време за един преглед , че започваме процедура-и мисля да посетя и двамата  Wink  -макар че при д-р Тодорова мие  малко неудобно -посещавала съм я и после не ,ама  какво от това ..

# 23
  • Мнения: 172
Здравейте момичета! Имам един въпрос: ако ТАТ и МАТ са ми в норма възможно ли е все пак да имам проблем със щитоводната жлеза? До скоро си живеех "спокойно", че  поне това нямам (имам си, АФА, НК клетки, разни генетични тромбофилии), но една моя позната с нормални ТАТ и МАТ отиде на преглед при тази ендокриноложка в София - Др Тодорова и тя все пак и откри проблеми с щитоводната жлеза... (на ехографа) Shocked Сега тя пие някакво лекарство, което не съм чувала, но не е елтироксин. Какво мислите?

# 24
  • Мнения: 297
Asaly аз съм такъв случай като приятелката ти-TSH,TAT,MAT са ми в много добро съотношение.но д-р Тодорова видя на ехото леко увеличение на щитовидната и ми изписа "лимфомиозот"по 15 капки на ден/това е хомеопатичен продукт/ и мисля,че се оказа права-преди имах леко затруднено преглъщане-откакто си пия капките този проблем изчезна,а преди всички ми казваха,че всичко е ОК.
но дали ти имаш проблем не мога да кажа.как ти е TSH?и ако искаш за твое спокойствие отиди на преглед,но не се натоварвай предварително с негативни мисли.
 Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 3 860
Здраейте виждам че сте подхванали стара моя темичка Simple Smile
Та по въпроса дали може хормоните да са ти в норма и да имаш пробелм и аз съм такъв случай. На мен д-р Тодорова ми каза че имам изменения като за Хашимото. И също така ми исписа Лимфомиазот. Само че аз ги пих 1 месец наистина задушаването и сърцебиенето по спряха но ми се появи това с преглъщането Sad
След което посетих и друг ендокринолог които ми изписа Еутирокс Simple Smile
В крайна сметка реших Еутирокса да пия. Втория ендокринолог ми каза че ехографските находки не са убедително доказателство за Хашимото Sad . Лошото е че пробелма с преглъщането си седи и мисля скоро да ходя пак да ме видят Simple Smile
Това което ме притесни мен беше че на тия капки пише че не се препоръчват при щитовидни проблеми и че д-р Тодорова май доста често ги изписва Sad Също така прочетох че в момента когато лаб. р-ти станат убедителни за щитовиден проблем вече всъщност е късно за лекуването му Sad и на ранен етап рядко се хващат проблемите... Та така де и аз не знам вече какво да правя ина кого да вярвам Sad

# 26
  • Мнения: 83
Здравейте! Първо искам да ви питам др. Тодорова ендокринолог ли е?
За др. Начев-вярно е че на моменти се държи леко смахнато, но това е един от водещите ендокринолози в Бг. За др.Тодорова-може да е  мила, но за какво изписва ненужни лекарства от типа на Лимфомиазот или селен. При тиреоидит на Хашимото се следи единствено и само ТСХ. Антителата( антиТро, ТАТ и МАТ) се изследват единствено и само при поставяне на диагнозата и са без голямо значение после. Може да са 1000, ако ТСХ е в норма те нямат никакво отношение, просто в този случай има еутиреоидно състояние на тиреоидит на Хашимото. И немога да разбера що за добър лекар би посъветвал да се свалят антителата. Такова нещо не се прави. Лечението на Хашимото в хипотиреоиден стадий (т.е. когато ТСХ е висок) се прави с Л-Тироксин ( Еутирокс).

# 27
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравей nefertari Simple Smile
И аз си задавам същите въпроси като теб. И заради това послушах и другия лекар при който ходих, а и ми вдъхна повече доверие нищо че не е много мил Simple Smile Аз специално трябва наново да си пускам хормоните другия месец пък ще видим. Иначе ТСХ-то ми беше перфектно 1,2 ама... задушаване, сърцебиене, суха кожа, напълняване Sad и аз не знам вече дали причината за тези симптоми е щитовидната  newsm78

# 28
  • Мнения: 83
Здравей kate-pate Grinning
При положение, че ТСХ е в норма, не би трябвало напълняването и сърцебиенето да са от тиреоидита. За неприятното чувство в областта на шията е съвсем в реда на нещата при това заболяване. Правен ли ти е ултразвук на жлезата?Ако е увеличена също може да предизвиква такива усещания. Може да се консултираш и с УНГ специалист. Между другото, понякога при започване на лечение с Л-Тироксин/Еутирокс-те са едно и също лекарство на различни, фирми може да има сърцебиене. Иначе мога да ви препоръчам други добри ендокринолози-др.Шигарминова (има прием в Болница Вита),др.Еленкова, др.Милчева- всички те работят в Клиничния център по ендокринология до Министерството на земеделието.

# 29
  • Мнения: 83
Kate-pate,
извинявай, ти май не пиеш Л-Тироксин и ТСХ ти е в норма без лечение? Препрочетох пак постовете ти и ако нямаш нищо против ще ти задам няколко въпроса! Как  прецениха че нямаш инсулинова резистентност ( т.е. какви изследвания се проведоха в тази насока)? Видях че андростендиона ти е завишен и имаш повишено окосмяване. Правени ли са други хормонални изследвания?Ако имаш резултати може да ги напишеш. Правена ли е ехография на яйчници?
Явно антителата и ТСХ са ти в норма.Това,че на ехограф са ти казали че имаш изменения като за Хашимото потвърдиха ли го поне двама лекари. но дори и да е така, не се притеснявай, само по себе си това нищо не означава.
Искам пак да ви питам др.Тодорова има ли специалност Вътрешни болести и ендокринология или е гинеколог? Защото тя може да е много мила и да се държи добре с пациентите, но поне от това което изчетох не ми се струва да е специалист-ендокринолог.

Общи условия

Активация на акаунт