Добър ендокринолог в София

  • 32 596
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравей nefertari Simple Smile
това са ми изследванията Simple Smile

на 5-ти ден
LH     7,04          mIU/ml       реф. ст-сти: жени: фол.фаза 1.0-18.0,овул.фаза 24-105,лут.фаза 0.4-20,менопауза 15-62,мъже 2-12


FSH    9,52        mIU/ml    реф. ст-сти:   жени: фол.фаза 4-13,овул.фаза 5-22,лут.фаза 2-13,менопауза 20-138,мъже 1-8


Prolactin    12,99        ng/ml     реф. ст-сти:  М 1.6-18.8 Ж 1.4-24.2

Estradiol    168        pg/ml     реф. ст-сти:  жени: фол.фаза 39-189,овул.фаза 94-508,лут.фаза 46-309,менопауза 20-40,мъже 20-77

на 25-ти ден изследвания (7 дни след предполагаема ову - теста за ову беше +)
Progesteron     0,41          nmol/l     реф. ст-сти:   жени: фол.ф. 0.27-2.61,лут.ф. 3.28-38.63,овул.ф. 5.25-38.63, менопауза 0.2-0.82; мъже: 0.2-3.37

Testosteron    2,3        nmol/l    реф. ст-сти:   мъже: 6.76-39.49, жени 0.17-2.53

DHEA-S    1,95        umol/l      реф. ст-сти: жени:15-19г.-1.77-9.99;20-24г.-4.02-11.0; 25-74г.-0.26-9.23;мъже:15-44г.-1.91-13.4;45-74г.-1.20-8.98

Androstendion    19,92        nmol/l    реф. ст-сти:  0.9-7.0

Правени са май месец Simple Smile
Изследвах и инсулин след обременяване с глюкоза
захарта и инсулина на 0 мин са добре по средата на реф. г-ци
инсулина на 60 и 120 мин също е в реф. г-ци към средата даже, захарта не са ми я пуснали в лабораторията Sad
ТСХ в норма ...
Е пълничка съм ама съм 5кг на номата 62кг на 167 Simple Smile
Абе всичко без андростендиона е в норма ... ама всеки търси нещо друго и никои нищо не ми казва за този андростендион Sad
А за д-р Тодорова не знам каква е точно знам че на мен доверия не успя да ми вдъхне но ако не чуя добро за друг лекар пак може при нея да се върна Sad

# 31
  • Мнения: 694
Здравейте Кате, аз също като теб съм с перфектни хормони и антитела на щитовидната ,но на ехографа Тодорова видя увеличена жлеза и ми предписа лимфомиосот и преднизолон защото на мен също този хормон надбъбречния е увеличен,за сега го пия ,имам уговорка с нея да се видим след месец за натоварване с глюкоза за инсулина аз също имах трудности с преглъщането сега пак ги имам но не са толкова трудни но пък ми пресъхва устата на моменти.Аз пия по 5 капки от това лекарство.Пиши ако отидеш при някой ендокринолог за мнение.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз ходя при Нато Василевски във ВМА Simple Smile
Един доста възрастен професор Sad
Ама неговите думи въобще не се покриват с тези на Тодорова Sad
Да не говорим че за този пусти андростендион никой нищо не ми казва.
Тодорова ме прати за обременяване с глюкоза, но понеже във лаборатоярията бяха забравили да ми пуснат кръвната захар само инсулина ми бяха направили тя каза че тези резултати нищо не и говорели. А тя се съмняваше за ИР аз доколкото четох при ИР се увеличават нивата на инсулина а мойте са си в норма  newsm78 Абе не знам нищо не разбирам  Rolling Eyes
Ще чакам пак да се появят проблемите с цикъла и ще му мисля  ooooh!
Ако имам някакво развитие на нещата ще пиша  Laughing
То аз и гинеколог си търся ... ама май ще се ходи в клиниките няма да стане другаде  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 297
kate-pate виж тази статия ако може да ти помогне:
http://www.doctorbg.com/page.php?id=2099
 Hug

# 34
  • Мнения: 83
Кате, има т.нар. HOMA индекс за определяне на инсулинова резистентност, тъй като референтните стойности на глюкозата и инсулина са ориентировъчни. Смята се по следния начин: умножаваш стойността на кр.захар и инсулина на нулева минута и резултатът разделяш на 22,5. Ако получената стойност е над 2,5-3 може да се мисли за инс. резистентност. Не си пълничка Grinning БМИ( индекс на телесна маса) ти е в абсолютна норма-22,2. От резултатите, които видях всичко е наред с изкл. на Андростендиона, но защо не ти е пуснат на 3-5 ден от цикъла( същото важи и за тестостерона). Може да се помисли в насока Синдром на поликистозни яйчници, особено ако имаш ехографска находка (т.е. яйчникови кистички). Но моят съвет е направи повторно изследване на Андростендион 3-5 ден от цикъла.Иначе за добър ендокринолог-прочети по-горе съм написала няколко имена. Wink
Веси, имаш ли тиреоидит като диагноза за да пиеш преднизолон? Това е кортикостероид и не се дава току-така. Предписва се само за лечение на остри и подостри тиреоидити ( между другото не и за Хашимото). Кой надбъбречен хормон ти е увеличен? Да не би заради него да пиеш преднизолон?

# 35
  • Мнения: 694
Нефертари ,да този хормон на надбъбречната жлеза DHEA-S МИ Е 11.7 увелечен за това е този преднизолон.А Тодорова каза че имам тироид на Хашимото въпреки че ТСХ, ТАТА,МАТ са ми в норма.ТСХ ми е 1.22.А за щитовидната пия лимфомиосит.Тодорова ми каза че е хомеопатично ooooh!незнам .Пишете ми ако някой има инфо по този проблем Hug
 

# 36
  • София
  • Мнения: 3 860
Мда Тодорова точно това ми каза че имам леко изразена СПКЯ и късна форма на ВНХ. Но и гинеколожката ми и ендокринолога при които ходя твърдят че няма такова нещо Sad Тодорова ми изписа и метфодиаб явно за СПКЯ ама аз реших да не го пия. ВНХ накрая май и тя го отхвърли. А относно кистичките по яйчниците мнението на гинеколозите е 50-50 едни казват че имам другите че нямам ама не били СПКЯ и аз не знам вече едни кисти да не можеш да видиш кат хората ... Simple Smile А и казват че не били СПКЯ щот не съм била изглеждала ТАКА Sad не знам как трябва да изглежда човек ама ми звучи грубо  Rolling Eyes Не знам то нали за СПКЯ се говори когато и отношението ЛХ/ФСХ е променено а мойто е кат по учебник Sad

# 37
  • София
  • Мнения: 3 860
А аз бех по прочела за андростендион-а той е хормон който се отделя и от надбъбречната и от яйчниците. И дефакто се отделя за да се пробразува едва ли не във всички останали хормони. Което означава че може и нещо и в това преобразуване да ми куца и за това да е увеличен и аз не знам newsm78 ама след като никой не ми обяни нищо така си го обяснявам аз Simple Smile ще си пускам пак хормони аз и мисля даже да е този месец  Praynig дано лекаря да се съгласи  Praynig

# 38
  • Мнения: 694
моят хормон кой е тестостерон или андро.... не мога да го изпиша Joy Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 3 860
Твоя е DHEA-S ето малко инфо за него на англ
http://en.wikipedia.org/wiki/DHEA-S
Всъщност преди малко съм се объркала DHEA-S е преди андростендиона Simple Smile и от него се образуват останалите хормони  Embarassed
Той се произвежда от надбъбречната и мисля че заради него Тодорова ти е изписала пренизолона Sad
nefertari резултати не са пред мен но ще си го сметна като се прибера довечера мерси много  Hug
А всъщност като се смята така защо Тодорова каза че не може да ги интерпретира тези резултати. А ако ти излезна ИР от тези сметки а инсулина ти е в реф. г-ци какво означава?
А за лекарите със сигурност ще посетя някой от тях въпроса е че искам да си имам новите изследвания и след това  Wink

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 11:07 от kate-pate

# 40
  • Мнения: 83
Мина ми през ума за ВНКХ( Вродена надбъбречна корова хиперплазия), ама за да не те стресна не го написах Simple Smile, но те са най-различни видове в зависимост от засегнатия ензим. Има и някои по-специфични изследвания. За този тип неща горещо ти препоръчвам специалистите от Клиниката по ендокринология на Даме Груев 6. Ако там отхвърлят тази диагноза, може да си спокойна Simple Smile
Иначе момичетата със СПЯ обикновено са по-пълнички, въпреки че има и случаи на този синдром при слаби фини жени. Правило няма. За съотношението ЛХ/ФСХ ( 2:1) - единствено подпомага диагнозата СПЯ, но не е критерий.А и твоето е съвсем наред Simple Smile
Кате, за ИР-ами ако инсулина ти е в рефернтни граници, но кр. захар е към горна граница, означава че инсулина не може да подейства( т.е. не вкарва глюкозата в клетките), т.е. един вид ИР. Обяснявам го кратичко и простичко, защото ако се разпиша..... Laughing Надявам се да съм ти полезна.
 Веси, при положение че ТСХ, ТАТ и МАТ са в норма не мисля че се поставя диагноза тиреоидит на Хашимото. Може да имаш ехографска находка за него( нехомогенна, хипоехогенна структура на жлезата) , но само по себе си това нищо не означава.За това хомеопатичното-и с него и без него. Живей си спокойно по отношение на щит. жлеза. Може през зимните месеци профилактично да си пускаш ТСХ един път в годината. Това е достатъчно. Иначе мъжките полови хормони(андрогените) са Тестостерон, Дехидротестостерон, Андростендион, Дехидроепиандростерон (DHEA),Дехидроепиандростерон-сулфат(DHEAS).При нас жените те се произвеждат от надбъбреците и от яйчниците. Веси, и на теб ти препоръчвам по-горе споменатите специалисти. Не се дава така леко кортикостероид. Трябва да има ясна диагноза.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 860
nefertari това за ВНХ-то за мен ли беше  Embarassed
...Кате, за ИР-ами ако инсулина ти е в рефернтни граници, но кр. захар е към горна граница, означава че инсулина не може да подейства( т.е. не вкарва глюкозата в клетките), т.е. един вид ИР. Обяснявам го кратичко и простичко, защото ако се разпиша..... Laughing Надявам се да съм ти полезна. ...
 
Това означава че трябва да пофторя пустото обременяване пфуу Sad
Ама аз си знаех че така ще стане то беше една лудя лаборантка ... хммм  ooooh!
А добре а в тази клинка по ендокринология как се постъпва?
Мен честно казано ме е страх да не ми се измеят Sad Щот почти всичко ми е наред скоро и М-то не ме е забравяло и затова се чудя  newsm78

# 42
  • Мнения: 694
Нефертари благодаря ти, медицинско лице ли си ?Аз имам 4 спонтанни аборта зад гърба си  и проблеми с бъбреците .Мисля че в крайна сметка при положение че всички вдигат рамене и казават че абортите не са от генетичните мутации, тогава какво да правя?Незнам доверила съм се на Тодорова ,не мисля че хомеопатичното лекарство ще ми навреди,  а кортикостероида е по 5 мг и е за 20 дена за сег, пък и ТОДОРОВА Е ПОМОГНАЛА НА МНОГО МОМИЧЕТА ДА СИ РЕШАТ ПРОБЛЕМИ ТЕ.Благодаря за коментарите ,но аз ще я послушам за лечението  защото ми писна да се лутам по лекари и всички да се чудят.  bouquet HugПросто ако някой е с такъв проблем и е успял моля да пише, защото съм притеснена. Sad

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 14:23 от vesi2

# 43
  • Мнения: 172
Момичета, изчетох ви подробно, няма да крия, че минах през разбиране, после "не много ясно" и накрая "пълна мъгла", но основния извод, който си направих е, че щом ТАТ, МАТ и ТСХ са ми в нормата повече няма да дълбая. Може само да си пусна едно контролно ТСХ за тази година.   bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 3 860
Asaly ми май така излиза и аз от много четене до този извод стигнах Simple Smile
Имам чувството че те лакарите се чувстват длъжни да ти изпишат нещо било то и малка доза или безполезно че да не си капо  Laughing
Аз за това ги обикалям по много лошото е кат почнат много различни неща да говорят  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт