Чай против колики при изключително кърмене?

  • 31 317
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
 Grinning И ние сме така с момченцето ни - може да си виси във въздуха и да спи, стига да има кой да го държи в тази поза. Аз му давам Инфакол преди всяко кърмене и от време на време чай от копър между храненията. Ясно е, че трябва да си преминат от самосебе си, но все пак малко облекчаване на милото не му е излишно, кой може да издържи да го гледа как се превива и дере и да не се опита да му помогне.

# 16
  • Мнения: 1 174
Здравейте,
минали сме през кърменето и моето скромно мнение на база на моя опит и още две майки, които ми подсказаха тази диета е -
коликите могат да се намалят - има две прости правила:
1/ Внимавайте какво ядете вие, докато кърмите
2/Аз лично пиех чай от билки за лактация. Той през кърмата преминава към бебето и помага за колики / тъй като билките, действащи за лактация, действат благотворно на коликите, газогонни са и т.н./ Ако имате силна лактация, пийте много мъничко от чая.
За тези, които имат желание да опитат цитирам списъка от разрешените и забранени храни при кърмене:
Никакви сурови плодове и зеленчуци, само задушени и печени. Нищо сладко. Без риба и всякакви пикантни, пушени солени храни - особено първите 4 месеца. Без ядки.
Може да се яде извара, кисело мляко, овесени ядки, гречка, макарони, печени ябълки, сушени плодове малко, бисквити малко. Шоколад не, мед не, ядки не.
След четвъртия петия месец почвате да включвате и нови неща, във вашата диета, но бавничко.
Аз лично се придържах към диетата стриктно и момчето ни за 9 месеца е имало колики три пъти - и трите, когато аз се бях съблазнила да наруша диетата. Така, че моето мнение е, че зависи от храненето на майката.
ПП Аз лично смятам, че прясното мляко е много ценно за кърмачката и бебето, но реших да наблегна на киселото за да не рискувам. Ако вие обичате прясното, може да направите само тази промяна в диетата си и да видите дали бебето ще понесе добре тази храна.

jiva не мога да се съглася с теб. Няма доказано действаща диета против колики, нито пък доказано коликопредизвикваща храна. Аз не съм спазвала никаква диета, ядях си всичко - и сладко, и газирано съм пила, зеле и боб /уж газообразуващи/ и квото още се сетиш и бебето ми колики не е имало. Вкъщи се вземат по 3 литра прясно мляко всяка седмица и го изяждам почти цялото сама. Има и други подобни на моя случаи, аз далеч не съм изключение. Важно е да се храниш здравословно, тъй като си току що родила, с отслабнал организъм и кърмиш - съответно имаш нужда от повече калории и не е добра идея да спазваш диета точно в този момент, въпреки че тази, която си написала всъщност си е много пълноценно хранене, но просто не вярвам това да е причината за липсата на колики у бебето. Колкото до това, че когато си хапвала нещо забранено, бебето е получавало колики - нормално е защото ти не си го яла това с месеци и изведнъж ядеш от него, затова и реакцията, ако с дадената храна детето си е свикнало, не би имало последствия.

# 17
  • Мнения: 5
Здравейте,
минали сме през кърменето и моето скромно мнение на база на моя опит и още две майки, които ми подсказаха тази диета е -
коликите могат да се намалят - има две прости правила:
1/ Внимавайте какво ядете вие, докато кърмите
2/Аз лично пиех чай от билки за лактация. Той през кърмата преминава към бебето и помага за колики / тъй като билките, действащи за лактация, действат благотворно на коликите, газогонни са и т.н./ Ако имате силна лактация, пийте много мъничко от чая.
За тези, които имат желание да опитат цитирам списъка от разрешените и забранени храни при кърмене:
Никакви сурови плодове и зеленчуци, само задушени и печени. Нищо сладко. Без риба и всякакви пикантни, пушени солени храни - особено първите 4 месеца. Без ядки.
Може да се яде извара, кисело мляко, овесени ядки, гречка, макарони, печени ябълки, сушени плодове малко, бисквити малко. Шоколад не, мед не, ядки не.
След четвъртия петия месец почвате да включвате и нови неща, във вашата диета, но бавничко.
Аз лично се придържах към диетата стриктно и момчето ни за 9 месеца е имало колики три пъти - и трите, когато аз се бях съблазнила да наруша диетата. Така, че моето мнение е, че зависи от храненето на майката.
ПП Аз лично смятам, че прясното мляко е много ценно за кърмачката и бебето, но реших да наблегна на киселото за да не рискувам. Ако вие обичате прясното, може да направите само тази промяна в диетата си и да видите дали бебето ще понесе добре тази храна.

Абсолютно съм съгласна с теб. През кърмата преминават не само хранителните вещества, но и емоциите. Така че трябва да се внимава.

Ходих на училище за бременни и там ни предупредиха за тази диета. Всъщност не чак толкова стриктно, защото човек не може да не се поотпусне от време на време, но все пак има забранени храни.

Общи условия

Активация на акаунт