Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 8-ма тема

  • 40 114
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 108
Кюбит, много апетитна палачинка   bouquet

При нас закуска Кифлички с извара и сирене

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Еееее, най-после някой да се престраши! Браво на тебе!   bouquet  Откога агитирам аз, ама никой не ще да опита. А питката ти е фантастична!  chef

 аз съм правила от мариновани, даже рецептата е в любими  Wink
аз я правих с репички и рачешко месо.

репичките дават малко лютевинка и в комбинация с тиквичките става много вкусно.

лошото е, че ако се прекали с тиквичките и боли стомах  Confused

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
pepika, как оформи картофеното пюре, изглежда ми като вулкан, някаква специална форма ли ползва?

# 18
  • Мнения: 6 017
Tannita много добре изглежда пицата ти. Поздравления за което  Hug
Селма питката ти е станала супер...Чак ми се прияде  Hug
Снощи..
Люти кюфтенца с чушлета:

и трушия от зелени доматки и морковчета:

За закуска..
Пържени яйца с червен пипер:

# 19
  • Мнения: 99
Здравейте! Досега само ви четях и гледах магиите, които творите, но ....престраших се ...и ето нещо и от мен - картофени кюфтенца на фурна

# 20
  • Мнения: 7 474
  Включвам се с една много хубава питка със сирене!Правих я за втори път в живота.


Поздравления, страхотно изглежда   bouquet


# 21
  • Мнения: 5 682
мама Катя как се правят на фурна. Аз досега само пържени ги правя. Каква е панировката за във фурна. Сподели  Flutter

# 22
  • Мнения: 22 867
аз съм правила от мариновани, даже рецептата е в любими  Wink
аз я правих с репички и рачешко месо.

репичките дават малко лютевинка и в комбинация с тиквичките става много вкусно.

лошото е, че ако се прекали с тиквичките и боли стомах  Confused

asyalein, по-различна е твоята, в маринатата има горчица, комбинацията с репички / по-скоро те може да дразнят стомаха/, лук и раци или скариди - съвсем друго е.  А тази, която предлагам е съвсем проста - тиквички, оцет,чесън, олио или зехтин, мед или захар за убиване на киселината и магданоз или копър. Близка е до салатата с краставици, оцет и чесън. Но е по-различна и интересна на вкус, а може би са ми се втръснали краставиците и тази ми е по-интересна. Аз такива количества унищожавам от моята, че ме е срам да си призная,  Embarassedбез да има някакви негативни последствия.

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Лабрекс, от тиквичките е  newsm78
незнам защо обаче...

аз не ям краставица и купувам тиквички и понякога ги слагам в салатата от домати вместо краставици и пак ме боли стомах  Whistling
там вече овкусявам като твоята салата Peace

# 24
  • Мнения: 818
вчера-
кошнички с пикантни пилешки хапки и зеленчуци на Рер-4о.Пепи благодаря -тийна много ги хареса,мьжо сьщо,на мен ми дойде малко в повече кетчупа



салата домати с пикантно сирене


крем с праскови по идея на "торта с плодове и сметана" на Тина-Рина /гответе с мен/,малко изменен от мен.
Супер леко и вкусно .В чашите за сина ми има и пласт смлени бисквити


# 25
  • Мнения: 193
Момичетаааааааааааааа, къде е тази рецепта за лимоновите сладки от предната тема???????

# 26
  • Мнения: 99
мама Катя как се правят на фурна. Аз досега само пържени ги правя. Каква е панировката за във фурна. Сподели  Flutter
Не правя панировка, а към сварените на пара картофи добавям подправки - сол, кимион, чесън или др./ по желание/, 2-3 яйца/зависи от количеството на картофите/ и малко царевично брашно или грис /в общи линии тази рецепта е моя измишльотина  Laughingи търпи всякакви промени/.Омесвам хубаво продуктите. Намазнявам ръцете преди оформянето на всяко кюфтенце, подреждам ги в намаслена тавичка и ги пека на загрята до 220 градуса фурна за около 20 минути.
Моят мъж гледаше все да заравни купата с изпечените кюфтенца Mr. Green, а детето си направи сандвичи: кюфте-луканка-кюфте и така се ометоха за отричателно време.
 EmbarassedЗабравих да напиша, че в сместа слагам и малко размекнато масло.

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 21:35 от мама Катя

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ето рецептата за оризовият хляб от предната страница

доста време ще го ядем, доста засища  ooooh!

# 28
  • Мнения: 594
Ето и снощната ни вечеря: пилешки късчета със сметана и царевица

ПС: Pepi_r , M_barba , svetletoS, Благодаря ви за указанията за доматената манджа - ще се пробва в скоро време   bouquet

# 29
  • Мнения: 818
за закуска-палачинки,ама ще ги ядат на обяд,че моите двама мьже тогава стават от сьн


 и супа топчета  и кюфтета от тиквички за обяд


десерт-клафути с праскови

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 10:44 от Bambinkamalinka

Общи условия

Активация на акаунт