Полипи в маточната кухина - въпрос???

  • 7 102
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 313
как се установява полип???
аз уж съм правила всички изследвания и имам 1млн посещения при лекари, но възможно ли е да се пропуснат..те май се образуват от аборти , а аз имам такива

# 16
  • Мнения: 7 716
Понякота полипите са хормонално позитивни. Понякога са с неизяснен произход. Често полипите се установяват на ехограф, но може да има полипи и да не се видят. Понякога някои не дотам добри лекари могат да объркат миоми с полипи. Единственият сигурен диагностичен метод е хистероскопията.

# 17
  • Мнения: 356
yani4ka_83,НК клетките преди или след аборта ти ги откриха?Питам те,защото съм чела,че високите им нива също могат да са причина за аборт.
iliana01,Лали ти е отговорила много изчерпателно.Аз нямам аборти и пак имах полипи.Причините за образуването им са най-различни.На мен първо ми ги видяха на ехограф.Хистероскопията ги потвърди и бяха отстранени.

# 18
  • Мнения: 421
yani4ka_83,НК клетките преди или след аборта ти ги откриха?Питам те,защото съм чела,че високите им нива също могат да са причина за аборт.
След аборта гинекологът ме прати на генетични и имунологични и тогава открихме НК клетките - 16%.

# 19
  • Мнения: 356
ОК,значи следващия път ще вливате.Аз забременях с високи нива на НК клетките,защото очаквах инсето и тогава да правим вливания.След като потвърдиха браманността ми гинеколога ми каза да влея Интралипид.А и от по-рано пия Аспирин Протект.След това се свързах с доц.Конова и тя каза да не вливам нищо допълнително и да направим контрола след месец.От 28 % бяха спаднали на 11,8 % при горна граница 18 %.Пак вляхме и разредихме аспирина през ден.Днес също ще пращам кръв за контрола.Дано са в норма PraynigА със спермограмата как процедирате?Много е трудно подобряването и с витамини и добавки.Ние също се мъчихме известно време,но уви....

# 20
  • Мнения: 421
Аз също пия Аспирин протект, Цефасел, Метфогама 500 и Герикапс.

А със спермограмата как процедирате?Много е трудно подобряването и с витамини и добавки.Ние също се мъчихме известно време,но уви....
Първата спермограма беше само с понижена подвижност, но точно тогава забременях и не й обърнахме внимание. След аборта гинекологът ми видя спермограмата и ни прати при уролог. Направихме микробиология, която беше добре. Втората спермограма беше още по-зле, при втората микробиология също имаше някакъв проблем.

# 21
  • Мнения: 356
yani4ka_83,за съжаление много трудно се подобряват показателите на спермограмата.Желая ви успех!В Зачатие има страхотен специалист - д-р Мариела Даскалова.Ако искаш влез в сайта и разгледай-има доста темички за мъжкия стерилитет. Може и да се окаже,че има просто някаква инфекция щом казваш,че микробиологията е лоша.

# 22
  • Мнения: 153
Момичета на мен ми откриха полип по време на бременността. Бях в 3 месец, имах цапане и при прегледа се оказа, че е полип, лекарите бяха категорични, че този полип ще доведе до аборт и искаха предварително да направя аборт.  #Cussing out Не можах да повярвам от толкова много време го чакахме това малко прекрасно бебче и те да кажат, че трябва да го махна, ужас не бях на себе си, но реших да потърся второ лекарско мнение и се оказа, че полипа е залепен на плацентата и няма да има проблем за бременността и всичко ще бъде наред, в този момент изпитах най-голямото облекчение в живота. Цялата бременност протече нормално и сега си имам малка сладка дъщеричка. Пожелавам на всички Вас този божи дар!
P.S Полипа може ли да окаже влияние на цикъла? Благодаря и приятен ден на всички! 

# 23
  • Мнения: 25
Здравейте,
Фея моля да ме извиниш, че използвам твоята тема.
Миналия ноември направих спонтанен аборт в 5-6 г.с. и ми направиха кюртаж. В хистологията пише, че е открит само ендометриален полип. Имате ли представа какво значи това? Възможно ли е този полип да е бил причината за аборта?
Здравей от личен опит знам че полипа предизвиква контракции ако не ти обърнат достатъчно внимание по време на бременността аз направих спонтанен в 10г.с като кървях от самото начало и никой от лекарите в майчин дом не ме прати да ме приемат така че най вероятно причината е в полипа лекар ми го каза дано съм помогнала и все пак знай че след като го махнат гадния полип поне 6 месеца след това не може да се появи успех

Общи условия

Активация на акаунт