Хипертония

  • 32 350
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Днес ходихме до джипито с мъжа ми, защото не се чувстваше добре. Диагнозата беше ОВИ, но когато му премери и кръвното - 140/90. Според нея това е високо и трябва да вземе мерки. Само на 26 години е, но има генетична обремененост, а и за последните 4-5 год напълня доста рязко / от 80-85 кг на 120  Shocked /., което си е достатъчна предпоставка. Обясни му, че задължително трябва да отслабне / вечеря не по-късно от 19 ч., без пържено, тлъсти меса, яйца и т.н. /. Разбира се и малко споруване няма да е излишно, но да видим. Много съм му говорила за тези кг, но кой да ме чуе  Sad Докторката уж успя да го понаплаши, но да видим...Пусна му кръвна картина и урина, а другата седмица ще изследват и холестерола  Tired Дано поне там нещата са добре  Praynig
Пуснах търсачката и намерих тази тема, защото исках да прочета нещо повече за хипертонията. Ако имате и друга информация във вид на линкове или нещо друго ще съм ви благодарна  smile3525

# 16
  • Мнения: 138
И аз ще следя темата със същият проблем съм след второ раждане.Но при мен има подобрение имам кръвно 120/80 с хапчета сега ще намаляме хапчетата през ден и след това ще ги спрем.Пишете ако искате подробности

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
РЕНИ - поседяваш ли малко в кабинета на лекаря ти, преди да ти го премерят? Ядосваш ли се? Имаш ли някакви терзания напоследък?
Понякога самата мисъл, че ще ти мерят кръвното води до високи стойности.
Това, че имаш фам. обремененост не е за пренебрегване. Но на теб какво ти е нормалното кръвно по принцип?
Защото моето е 115/75 и само малко като се вдигне (120/80 или 125/85 -примерно) ме скапва. А това са нормалните стойности по дефолт.

Направи си ПКК, урина, виж как си с бъбреците и т.н.
А чувстваш ли си подути и отекли крайниците?

# 18
  • Мнения: X
а какви се движи пулсът, нали и това е от значение.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 764
В момента съм спокойна, кръвно 149:104, пулс 94.
Пак започвам да меря сутрин и вечер и после ще ходя при лекарката на Дияна.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Шани, не е от ядове. Сега пия хапчета и го поддържам горе-долу нормално. Иначе ми е като на AnMary, но при пулс 100-120. Правих си изследвания, но не откриват причина (освен генетична предразположеност). Нямам отоци.
Това, което със сигурност смъква кръвното е отслабването и спирането на солта, ама много трудно, бе! Макар, че аз не съм дебела (58 кг./173 см.) и не ям много сол...

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Въййййййй  ooooh!, много бърз пулс бре мацки  Shocked. И това не е добре...

Изследване с холтер не ви ли предлагат?

# 22
  • София
  • Мнения: 39 764
Уф, още утре почвам да меря и после ша ида на лекар. Ама ей на днес се чувствах прекрасно... с туй кръвно. Иначе ако дигна ми бучат ушите. Купила съм си Нифедипин за всеки случай.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никой не ми е споменавал за холтер.
AnMary, и аз не усещам нищо. То и за това е толкова коварно- много хора не знаят, че са с високо кръвно, просто защото не са го мерили. А в същото време последиците за различните органи са много неприяни.
За Нифидипина съм чувала, че не е добре да се пие, особено от млади хора. Аз пия Тертензиф. Той действа диуретично и няма странични ефекти (преди това с Престариума си имах проблеми). Днес измерих кръвно 128/76 и пулс 64- направо не повярвах!

Общи условия

Активация на акаунт