Майка ми...

  • 2 846
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Е, това предпоследното е голяма простотия.Авторката е дошла на бял свят,защото майка  така е решила за себе си,какви са и били мотивите само тя си знае.Drebossak, манипулацията е кофти нещо,но ти вина нямаш.Що се отнася до Маги,постапи,така както ти подсказва сърцето.

# 16
Съжалявам за грешките.

# 17
  • Мнения: 7 947
Моята майка с нищо не ни помага. Най-много да вземе детето с нея до магазина на разходка  Wink Ако му купи нещо - ние си го плащаме. С изключение на празниците де.
Ние взимаме от нея заем, но с уговорката на коя дата точно ще го върнем. Тя от нас - също. Но никога нито ние, нито тя не сме "забравяли" или закъснявали. Не е въпроса дали ние сме й задължени или тя на нас - но на всеки се случва да закъса преди заплата и си услужваме взаимно. По-добре отколкото да търсим от познати например.

# 18
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Просто си представи, че след години си на мястото на майка си и детето, за което, сигурна съм, си готова и в ада да слезеш, ти каже "Не съм ти длъжен/на". Е? Проблемът явно е, че има ревност между теб и сестра ти, но не си го изкарвай на майка си. Добра, лоша, тя ти е майка. Изборът '200 лева или майка' ми се вижда малко страшничък. Дори и да не оправдаваш някои нейни постъпки, представи си само какво е да отгледаш 2 деца и накрая да няма на кой да разчиташ. Би ли искала ти да преживееш това?

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 21:18 от fayza

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Помогнете на жената да си намери някаква работа, трудно е, българските работодатели просто не назначават хора над 40г. възраст.

# 20
  • Мнения: 1 159
Какво да те посъветвам,не знам.Аз понякога изпадам в същото положение с моите родители,и то заради баща ми.Нещата му не вървят в последно време и иска назаем от мъжа ми пари,които не връща.Майка ми не работи и ми помага с детето,но по този начин си връзвам ръцете да отказвам на татко...Да не ви разказвам в подробности,но изведнъж се оказа,че татко не е казвал на майка ми,че е взимал пари от нас!Сега уж са се позакрепили нещата,имам и по-малък брат,който още живее при тях,и той си намери работа и им дава пари.Но като цяло гледам да им дам колкото мога и да не се ядосвам,ако не ми ги върнат...

# 21
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
НА мен ми е интересно те защо си стоят двете. Сестра ти какво и пречи да прави всичко което върши майка ти все пак сестра ти е женена не майка ти #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 22
  • Мнения: 1 969
Маги, човек се разполага докъдето му се позволи. Според мен още при първия невърнат "заем" е трябвало да спреш субсидиите  Peace така и майка ти като остане без финанси ще се принуди да помисли за работа. А за различното отношение към теб и сестра ти /помощ за децата/ аз на твое място бих я канила понякога да помага и на мен, за да намекна все пак че нещо не е както трябва. Виж ако ти откаже един, два пъти....или пък категорично още в началото, тогава имаш проблем  #Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
А защо живее при сестра ти - няма жилище, или някой друг живее там?.. Иначе вариант би бил да го даде - жилището си, де- под наем...

# 24
  • Мнения: 1 554
Гледай си живота,от рода файда няма Peace

Общи условия

Активация на акаунт