... дете на разведени родители

  • 12 950
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,

не знаех как да озаглавя темата, сигурно ще бъда разпъната.

Аз съм дете на разведени родители, никога не съм имала нормално семейство,
не ми е показвано какво означава любов и родителска закрила.
Сега аз се мъча да имам семейство, да го задържа ... и ми е много трудно.
Иска ми се много да имам хармонично семейство, но се чувствам сама и самотна.
Искам да се доверя на човека до себе си, но заради не особено приятният натрупан опит в детството ми, не мога да се доверя на никого.
Сега съм бременна, искам детето ми да има всичко това, което аз нямах, любов, дом, стабилно семейство, а ме е страх, че ще повторя историята на родителите ми, които никога не са се интересували кой знае колко, че имат дете и всеки си е живял собственият живот с новият партньор.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо пък да бъдеш разпъната?
Отърси се от сянката на миналото. Твоето семейство не е това, което е било на родителите ти.
Аз също съм дете на разведени родители. От съвсем малка помня скандалите им в редките случаи, когато се срещаха. Впоследствие и двамата създадоха нови семейства и си имат други деца.
Аз съм антипод на тях двамата. Въпреки много проблеми и пречки, направих всичко възможно да запазя семейството си. Вече 20 год. съм с мъжът ми на пук на всичко, през което преминахме. И смятам да остарея с този човек.
Дай на детето си това, което ти е липсвало на теб и забрави за тия страхове. В лицето на детето си ще видиш какво означава безрезервна любов Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 69
Защо пък да бъдеш разпъната?
Отърси се от сянката на миналото.
Как да се отърся?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 992
Не виждам какво общо има семейството на родителите ти с твоето собствено. Видяла кое не ти харесва, за да се постараеш да го избегнеш при теб. В контекста и на останалите ти теми - замисли се върху собствения ти избор на партньор, а не върху избора на родителите ти.

# 4
  • Мнения: 722
Ами създай семейство. Но бащата на детето не е подходящ партньор, така като те чета. То не е задължително да създаваш семейство с него. Той няма да се промени. И форумът няма да ти реши проблемите.

# 5
  • Мнения: 4 569
Направи си изводи от грешките на твоите родители. И не ги повтаряй.

# 6
  • Мнения: 293
Много е трудно дете,което се е чувствало необичано,незакриляно и неподкрепяно като малко,дете,което не е имало детство,а вместо това е плачело тайно,че родителите му не са щастливи - да се отърси от този спомен и следите в съзнанието си и да започне на чисто. Но все пак е нужно и трябва да има начин.
Причините за невъзможност да вземеш живота си в собствените си ръце много често е травма от детство с разведени родители. Бих те посъветвала ако можеш да поговориш със психиатър или психолог ...,ако не ти помогне няма да ти навреди. Защото доста често ние не можем да видим много неща,които всъщност се обясняват с детството ни.

Желая ти успех ! и дано намериш формулата за себе си ! Щастлива бременност  Hug

# 7
  • Мнения: 741
До тук мненията, макар и кратки, ти казват всъщност много.
На тази тема мога много да пиша и споделям, но основното е, че е абсолютна заблуда, че децата на разведени родители повтарят избора или грешките им. Нищо подобно. Но ако продължаваш да живееш с този страх, грешки ще правиш и то доста. И то, само защото си внушаваш, че неизбежно ще повториш пътя на своите родители. Човек, живеещ с такива мисли и съсредоточаващ се само и единствено в това, че заради грешките на родителите си неговия живот е предрешен, се затваря сам в черния кръг на заблуди, грешки, самосъжаление и комплексираност.
Първо: Няма такава закономерност, че децата наследяват и характера, и поведението на родителите си. Не си го внушавай и не позволявай на близки или познати да ти го внушават.
Второ: Не се доверявай на всеки - има хора, макар и да смяташ за близки, които могат страшно много да ти навредят, като обърнат всичко споделено от теб - срещу самата теб. Довери се едва тогава, когато намериш подходящия човек, а това ще усетиш със сърцето си.
Трето: Ако не успееш да изградиш семейство със сегашния си партньор, не изпадай в черни мисли, че грешката е в теб и твоето минало. Никога не сме застраховани от грешно направен избор. Но пък хубавото е, че винаги имаме възможност да направим втори - при това успешен.

# 8
  • Мнения: 2 216
Сега съм бременна, искам детето ми да има всичко, а ме е страх, че ще повторя историята на родителите ми, които никога не са се интересували кой знае колко, че имат дете и всеки си е живял собственият живот с новият партньор.

Приеми, че ти решаваш какъв да е животът ти и този на детето ти.
Разводът не се предава по наследство.
От теб зависи дали ще се интерсуваш от детето си или ще си живееш живота.
П.С.
Мислиш ли, че като пускаш всяка седмица нова тема ще решиш проблемите си?!

# 9
  • Мнения: 863
pears fairy, ти самата си наясно, че появата на детето ви няма да оправи отношенията между вас.Знаеш и че с този мъж не се е получавало, и че вероятността сега да се оправят нещата като с магическа пръчка е просто минимална.Написала си, че си повярвала в чудеса.Ами радвай им се!Ако е вярно това, че си искала детето независимо дали ще си с бащата, или не, защо сега си обхваната от такива настроения?Не трябва ли да си щастлива от самата мисъл, че ще станеш майка.Щом си го решила, давай напред, а ако към тази история има и бонус съпруг и баща, какво по-хубаво от това?Ако ли пък не, няма да си нито първата, нито последната майка, отглеждаща детето си сама.Поне на първо време.А кой знае, може и без този си мъж да изградиш хубаво семейство!

# 10
  • Мнения: 12 666
И затова забременя, когато си почти в развод.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 020
П.С.
Мислиш ли, че като пускаш всяка седмица нова тема ще решиш проблемите си?!

Честотата е малко по-голяма - по две
теми на седмица.
Отдавана не бях влизала тук, сега какво
да видя - на първа страница всяка втора
тема е на peers_fairy. Като гледам хората
умни работи й пишат, ама тя чете ли ги?
Следващата тема ще покаже...

# 12
  • Мнения: 69
И затова забременя, когато си почти в развод.
това дете е много желано и чакано от повече от 5 години, хич не ме интересува дали е по време на развод или по време на брак. Дали ще бъда с мъж или не, пак си го искам това дете.

Проблема не е в детето, моят проблем е в това, че искам да осигуря по-добър живот на това дете от моят, сигурност и семейство, за това и търся изход, как да се справя.

# 13
  • Мнения: 863
И какво можеш да направиш в момента по този въпрос?Почти нищо!Ако си искала да осигуриш на детето си стабилно семейство от момента на раждането му, трябваше първо да го изградиш това семейство.Детето може да заздрави само много силни отношения.Няма ли ги, проблемите около отглеждането му ще ви раздалечат с таткото още повече.
Изчакай ДА РОДИШ, до година-две макс след това ще стане ясно ще ви бъде ли заедно.И тогава ще мислиш какво и как да осигуриш на детето си.Не виждам смисъл да ги мислиш тия неща отсега.

# 14
  • Мнения: 5 710
И какво можеш да направиш в момента по този въпрос?Почти нищо!Ако си искала да осигуриш на детето си стабилно семейство от момента на раждането му, трябваше първо да го изградиш това семейство.Детето може да заздрави само много силни отношения.Няма ли ги, проблемите около отглеждането му ще ви раздалечат с таткото още повече.

И аз така мисля.
И другото, което си мисля е, че рядко крушата пада по-далеч от дървото. Много хора волю неволю повтарят моделите от които произлизат. Не че е задължително, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт