... дете на разведени родители

  • 12 954
  • 101
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 129
Дете на разведени родители не е обезателно равно на нещастно дете. Според мен приемаш нещата от погрешния ъгъл. Аз също съм от семейство на разведени родители, но това по никакъв начин не ме е обременило. Да, хората се развеждат. Други пък остават винаги заедно. Няма как да знаеш и да си сигурна от кои ще си ти. Дори и родителите ти да бяха сплотено и хармонично семейство, нямаш гаранция, че и с твоето ще е така. Обратното също важи. Каквото има да става, то ще стане. Избираме партньорите си с мисълта, че ще сме с тях завинаги, но понякога просто не става така. Това обаче не значи, че в случай на раздяла детето ще е нещастно или пък няма да е осигурено с всичко необходимо, включително любов и спокойствие.

# 31
  • Мнения: 270
Трещерица - няма как да четеш постовите и от 5 години, тъй като регистрацията и е от  Съб., 20 Авг. 2011, 13:15. Хайде, стига сте преувеличавали и правили от мухата слон. Сякаш никоя от вас не е изпадала в такова объркано положения. Ама на чужд гръб и сто тояги са много.
Детето на разведени родители винаги носи със себе си негативите последствия за това (научно доказано). Рефлекторните фактори за това са много. Но особено ако  за раздялата им е била заради любовник/ любовница, а това се явява в най- често срещаните разводи, и на второ място е родителското тяло на съпруга или съпругата). Т.е действие след повтарящо се действие-модел, възприятие, повторение. Примерите за това не са един или два. А особено тук ги има в изобилие. Но когато проблема не е върху плещите на някого, то тогава мненията и постовете са едни, но не дай Боже същият проблем да се стовари върху този който е бил много , много умен и велик, то тогава самият той/тя започва да пее друга песен.
 Това което искам да кажа , е че човек трябва да има самостоятелно мислене, без да се доверява на мнението на хора които не познава, защото хората едно към едно не са еднакви. В такива форуми, особено в този, социяланта маска дава много заблуди. Но това е друга тема.

Последна редакция: нд, 27 май 2012, 13:17 от simon9

# 32
  • Мнения: 863
simon9, това, че авторката на темите е дете на разведени родители не е основание да има изкривена представа за това що е истински проблем.Жива и здрава ли е авторката?Има ли какво да яде, и има ли покрив над главата си?Има ли работа?Финансово обезпечена ли е?Сбъднала ли се е нейна голяма мечта/забременяването/?Толкова много хора могат само да мечтаят за това, което има!Някак ми е трудно да разбера огромните драми.Ами че сигурно 50% от жените са минали през това, но не пишат нон-стоп за живота си във форумите.

# 33
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
simon9, това, че авторката на темите е дете на разведени родители не е основание да има изкривена представа за това що е истински проблем.
Maлко бъркате нещата. Едно е да си дете на разведени родители, а съвсем друго - изоставена буквално, и то от майка си. Когато имаш до себе си майка, която те подкрепя, която при всички случаи е до теб и чувстваш закрилата й, разводът не е болка за умиране. Но когато жената забрави за децата си във всякакъв смисъл, тогава нещата са много много сложни и не всяко дете устоява психически. При всички случаи среща много трудности в живота си.

# 34
  • Мнения: 741
Maлко бъркате нещата. Едно е да си дете на разведени родители, а съвсем друго - изоставена буквално, и то от майка си. Когато имаш до себе си майка, която те подкрепя, която при всички случаи е до теб и чувстваш закрилата й, разводът не е болка за умиране. Но когато жената забрави за децата си във всякакъв смисъл, тогава нещата са много много сложни и не всяко дете устоява психически. При всички случаи среща много трудности в живота си.
Абсолютно си права!  Peace
Но и цял ден да го обясняваш на хора, които грам не са го преживели, няма как да те разберат или повярват.
В тази връзка ще използвам едни много мъдри думи:
"Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват." -  Виктор Грейсън
Съветвам авторката да не обръща внимание на някои постове, в които има упреци, а други - в които има добри съвети - да помни за дълго време. И вече да не споделя с всеки личните си преживявания, защото не всеки е доброжелателен.

# 35
  • Мнения: 270
happy_woman - дали казаното от теб е така или не е, не знам. Но знам, че липсата на привързаност, емоционални чувства спрямо родител и дете, любов, толерантност и прочее други може да ескалира в най-различни посоки, колкото и да се стараеш да избегнеш това.По някога е доста неизбежно, особено ако имаш родители които по един или друг начин искат да ръководят живота ти. Т.е да бъдеш такъв каквито са те, защото за тях те самите са "велики" и неоправдани, праведни, винаги мислейки "доброто" за детето си. И защото "те" в личен план по един или друг, хуманен или нехуманен начин са постигнали собственото си спокойствие, без да се съобразяват с това как се чувства ближният, искат да моделират по този начин и това върху което считат, че имат "власт, и ръка над него". Да, ама не. Никой по никакъв начин, не е собственост на някого, дори и на родителите си. Човек създава деца, за да ги обича, уважава и предава добродетелност, а не да печели от тях както в днешно време това е станало като мода, сменяйки една рокля с друга).Не че преди го е нямало, но сега е 99% повече.

Последна редакция: нд, 27 май 2012, 15:02 от simon9

# 36
  • Мнения: 270
'Кафе с мед' - мисля ,че въобще не бъркам нещата. Дали то би било дете, изоставено от родителите си(в дом), или дете изоставено ( с оглед не заинтересованост от него въпреки, че е под покрива на единият от тях,е все едно)> Не оправдавам нито едните нито другите, особено ако човек с нормален живот изостави детето си заради меркантилна фуста Laughing

Последна редакция: нд, 27 май 2012, 15:14 от simon9

# 37
  • Мнения: 741
simon9, всъщност мисля, че Кафе с мед не се обърна към теб.  Peace

# 38
  • Мнения: 270
Цитат на: Анджали link=topic=660131.msg22078332, ама да бяхте преиначили, че плодородните земи на Добруджата са мои, така като е [b
приказката за [/b]Котарака в чизми, пак щеше да бъде по добре  Hug, от колкото да си вадите изводи, че от написнаото, някой по някакъв начин има нещо лично срещу някого.  Laughing Laughing Laughing

# 39
  • Мнения: 270
Бих желала да вметна и една отметка. Роденото дете плод от двама не е задължение и право само на единият, то е 50 ма 50 от единият и другият.При едни, това се съзнава и се обединяват въпреки (личните си животи), казвам обединяват спрямо детето , в което то да не чувства липсата на единият или другият родител, въпреки (омразата по между им).Втори модел - майката настройва детето срещу другият родител, и тръгва през просото да търси личното си удоволствие, без да съобразява с това, че посред нощ да не обиди майка си(е оставила едно дете в апартамента си, което въпреки страховете от нощта и тъмнотата на нощта търпи и не изказва страховете си). Другият модел е обратният на майката (бащата). И какво става - ама и"аз искам да живея".. Ми живей, имаш право на това, но никога, никога не забравяй и своите отговорности, защото създаденото от нея или него не е грижа и отговорност на никому, и никой не властен над другия. Любовта е основата на всичко, както във взаимоотношенията на мъжа и жената, така и във взаимоотношенията на дете и родител.Липсата на любов, уважение и всеотдайност води до инфекции в една и в другата категория. Погледне днешните абитуриенти. Жив пример за едно такова поведение. без значение дали са деца на разведени или не разведени родители.Просто липсата на такива родители е крещящо ясна.

# 40
  • Мнения: 4 916
Трещерица - няма как да четеш постовите и от 5 години, тъй като регистрацията и е от  Съб., 20 Авг. 2011, 13:15. ..

 

Като вземе предвид предишните регисрации, има как.

Моля потребителките на СО да не бъдат толкова лековерни.

# 41
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Моля потребителките на СО да не бъдат толкова лековерни.
В смисъл?

# 42
  • Мнения: 4 916

Моля потребителките на СО да не бъдат толкова лековерни.
В смисъл?

Да пият хапчета против деменция, ако се налага.

# 43
  • БГ
  • Мнения: 735
Това "дете на разведени родители" беше някакво тъпо клеймо от миналото.Какви са децата на разведените родители и какви са на неразведените ? За мен дете на разведени родители може да е с по-щастливо детство от друго такова. Ако това дете има прекрасна майка, която му дава обич ,закрила и добро възпитание, едно такова дете е много по-щастливо от друго,отраснало в семейство със двама родители, но виждало  и изпитвало бой, агресия, скандали,пиянства, любовници.........
за мен картината е ясна, по-добре дете на щастливо разведен родител, отколкото на нещастно омъжен. За мен децата не повтарят грешките на родителя, всеки човек е самостоятелен и си гради сам съдбата .
За авторката- като мислиш черно,ти се случва черно, така че мисли розово да имаш розови моменти.Лека бременност ти желая и най-сладкото бебче на финала!Успех! Peace

# 44
  • Мнения: 270
Това "дете на разведени родители" беше някакво тъпо клеймо от миналото.Какви са децата на разведените родители и какви са на неразведените ? За мен дете на разведени родители може да е с по-щастливо детство от друго такова. Ако това дете има прекрасна майка, която му дава обич ,закрила и добро възпитание, едно такова дете е много по-щастливо от друго,отраснало в семейство със двама родители, но виждало  и изпитвало бой, агресия, скандали,пиянства, любовници.........
за мен картината е ясна, по-добре дете на щастливо разведен родител, отколкото на нещастно омъжен. За мен децата не повтарят грешките на родителя, всеки човек е самостоятелен и си гради сам съдбата .
За авторката- като мислиш черно,ти се случва черно, така че мисли розово да имаш розови моменти.Лека бременност ти желая и най-сладкото бебче на финала!Успех! Peace
Разбирам те на пълно какво искаш да кажеш. Но колкото и да не иска обществото да си го признава, то клеймото под една или друга форма ще съществува. Дали било под формата на (шушу мушу от съседите, което достига до слуха и знанието, говори съвсем ясно за така все още НЕ зрелият манталитет в БъЛгАрСкОтО ни съзнание.)Разлика в дете на разведени и не разведени родители има и то огромна (макар, че в някой случаи това да е ПО добре за самото дете). Тук не става въпрос за това, а глобално като процент, възприятие от околните, личността на детето и прочее.Независимо дали е майка или баща който полага самостоятелно грижи за детето БЕЗ , по никакъв начин не може да замести другото тяло, тъй като в живота на едно дете и двамата родители играят АБСОЛЮТНА роля в живота му. Майката колкото и да се старае НЕ може да замести бащата , и ОБРАТНОТО. За това природата е създала мъжа, жената и тяхното ОБЩО дете.

Общи условия

Активация на акаунт