И пак за....пустите му килограми

  • 2 899
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 370
Пешеходке, донякъде се поуспокоих, да. Само дето като почна да го събличам за баня и като видя ребърцата мишешки и ръчичките............. Mr. Green
И Станислав рядко пие лекарства, но още не е тръгнал на градина.

# 31
  • Мнения: 9 903

Тъпченето с храна и дояждането на всичко в чинията е ужасен навик на бедните хора, сега сме по-добре материално и няма смисъл да го продължаваме  Peace


стига пък ти, нали не говориш сериозно  Shocked

# 32
  • Мнения: 2 494
Ама това майките сме голями...параноички  Mr. Green Heart Eyes това с най-добри чувства!!! Ама и тези баби, лели, и кви ли не нямат си работа. Йоанка скоро ще стане на 3г. и е към 13.700кг, а е 94см,  на 1 годинка беше 8.500, 75см, на 2г. - 12.500, 85см, слабичка е, но не прекалено.  Hug

Ами аз да ти кажа все са и широки в талията панталоните, а тези за 3г. направо и падат  Crazy

Не се притеснявай, желая здраве за малчо!!!!!!!!  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 479
Случайно попаднах на това в друга тема:http://www.youtube.com/watch?v=UKlSagF77SU&feature=related #Crazy

# 34
  • София
  • Мнения: 819

Тя вече е отслабнала, била е в клиника и сега е около 50 кила. Предстои операция за оправяне на висналата кожа Peace На 3 години е била някъде 70 килограма и е гонила майка си през 2 часа да й дава да яде ooooh!

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми е 112см 25кг-не е дебел,а напълно нормален-не се спира за секунда...много е енергичен и палав

# 36
  • София
  • Мнения: 819
Синът ми е 112см 25кг-не е дебел,а напълно нормален-не се спира за секунда...много е енергичен и палав

Баси, Стела е 116 см и е 16 кила. Такава разлика, а като ти гледам снимката в подписа, не е дебел, съвсем нормално дете Rolling Eyes Може би зависи и от костите, една моя приятелка винаги е изглеждала поне 8 кила по-слаба от мен, а на кг е била поне с 4 повече от мен, по-висока е от мен с около 4-5 см - аз съм 153, тя е 160 някъде. Пред нея съм изглеждала винаги като топче newsm78

# 37
  • Мнения: 1 479

Тя вече е отслабнала, била е в клиника и сега е около 50 кила. Предстои операция за оправяне на висналата кожа Peace На 3 години е била някъде 70 килограма и е гонила майка си през 2 часа да й дава да яде ooooh!
Това го пуснах за успокоение на авторката Wink

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
според мен, това са нормални килограми , но според мен

# 39
  • София
  • Мнения: 4 867
че щом детето ми на 1 г. е 8 кг. и половина е болно от анорексия.

На година малката ми дъщеря нямаше 8 кг.
Сега е на 6 и половина, висока е 115 см. и тежи 15 кг.
За мен е важно да е здрава. Ако е гладна, ще я де. Не мога да я определя като злояда.
Единственият проблем е, че дрехите за 4-годишни са й все широки на талията. За 6-годишни изобщо не купувам  Mr. Green

Едно здраво дете никога няма да се остави да умре от глад!

# 40
  • Мнения: 4 841
Синът ми е на 5, висок е 104 см и тежи 16 кг. Енергично, жизнено дете с добър тонус, не боледува.
Храни се основно с месо, зеленчуци и млечни произведения. "Идеалния" обяд за него е например мръвка, парче сирене,  1 сурова чушка и половин краставица... Съответно за вечеря пак мръвка, парче кашкавал, 1 печена чушка и един домат... В паузите хрупа моркови или ябълки. Събират му се и по 300-400 гр. мляко на ден (прясно или кисело). Естествено, без хляб.

Намирам го за добре сложен, въпреки, че доста често чувам, че е "дребничък за възрастта си". Обикновено отговарям, че всички велики хора са дребни, а на високото и коса трудно вирее  Wink

Не искам да обидя никого, но тази година по плажовете се нагледах на ужасно много пълни деца, всъщност - плашещо много! И грозно, и жалко е деца по на 9-10 години да не могат да се сгънат на пясъка и да имат шкембета, да се задъхват при тичане...
Предпочитам клеченце пред меченце, особено щом това е съпроводено с едно добро здраве и висок тонус.

Колкото до градината, толкова е индивидуално, че не знам какво да ти кажа... Познавам деца, които така и не проядоха, познавам други, които се хранят с апетит... Моето е от "смесен тип" - според информация от госпожите (а и от него самият) винаги си изяжда всичко (без хляба), но когато в къщи му сервирам същото като в ДГ, не го яде...

Ще разказваш как са се развили нещата при вас  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 11 007
Синът на моя приятелка е на 4 г. и тежи малко над 13 кг. Много жилаво и пъргаво дете е, и боледува сравнително рядко. Не е злояд, доколкото знам, просто е подвижен и изразходва много енергия.
По-добре слабичко дете, отколкото от малко да е пуФкаво.

# 42
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми е на 4,6 месеца тежи 13,500 и е висока 102 см.
Винаги ми казват,че е много слаба,което си е нормално защото нищо почти не яде.Яденето ни е най-големият проблем

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 213
Слабите деца са вече рядкост. Моето е доста слабо (на три години) и почти не яде, наистина. По три лъжички ядене, но аз упорито си му готвя и предлагам... Никога не е ял краставици, домати, чушки (сурови), плодове - само банан и като малък - ябълка; никога - диня, пъпеш, кайсия, малини, праскови и т.н., а бе - нищо! Дори не яде, пак никога - снакс и снаксоподобни. Но хапва хляб и пие сок, значи ще оцелее  Laughing.
Съдя по себе си и баща му - и ние като малки така сме били. Аз почти не ядях, но пък се разболях по-сериозно (три дни в къщи) чак в трети клас.
Но мисълта ми е, че днес все повече деца са с коремчета, дупета и направо клонят към пълните, а това е по-лошо от слабите. Трудно е да караш дете да стои на диета, да го ограничаваш, то да иска да яде, а ти не, та не. Не става въпрос за външен вид, а за здраве.

# 44
  • Мнения: 5 370

Ще разказваш как са се развили нещата при вас  Heart Eyes
Ще, ще, аз писах в другата темичка, че тепърва среща родителска ще имаме в четвъртък, тръгванео-на 8-ми.
Девойки, освен да ви благодаря за успокоението, което ми настъпи в душичката след вашите постинги, друго не ми остава.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт