МЮНХЕН

  • 12 205
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Софето
  • Мнения: 622
Прекрасен град, повече пъти съм посещавала Мюнхен и мисля и за напред да е така  Wink. Прекрасно място за шопинг Grinning, наблизо е и Ingolstadt village (http://www.ingolstadtvillage.com/ingolstadt/home.asp) място с  outlet магазини. До тук са ти казали кои се най-интересните места в Мюнхен, музея на техниката (еее няма такова нещо другаде, страхотен музей), английската градина, новия стадион Allianz Arena, zoo парка е прекрасен, замъка Neuschwannstein е страхотен (но е на час път от Мюнхен), а музея на BMW не ми хареса Naughty.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 306
Благодаря много на всички за информацията  bouquet. Надявам се и други да споделят впечатленията си или ако някой се сети за нещо друго- нека пише. Вярвам, че информацията е много полезна. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 304
Вчера се върнах оттам. В Мюнхен разгледахме зоологическата градина, Дойчес музеум и Резиденцията. Разходихме се от Мариенплац до Карлплатц, влязохме в голямата катедрала Фраукирхе, символ на града. Бяхме с 5 нощувки там, но за повече места не остана време. Само в музея изкарахме 4-5 часа, огромен е, не е възможно да се види всичко. Но за мен и сина ми беше много интересно. Ходихме за шопинг до един мол - олимпия център. Една вечер седнахме в хофбройхаус - огромна бирария, мисля с 5000 места. Транспортът е много добре уреден и всичко е лесно за намиране. Купих си един пътеводител на руски с карта на града и се оправяхме без проблем. Дневна карта за целия транспорт - метро, трамвай и автобус струва 9евро - за тримата. Мисля че за повече дни е по-евтино. След това ходихме до Хохеншвангау, замъкът Нойшванщаин. Там е като вълшебна приказка, трябва да се види. От Мюнхен с кола, и то по 'романтичния път', който не е най прекият, стигнахме за около час и половина. Оттам отидохме до Гармиш-Партенкирхан, където спахме - там също е много приятно. Гармиш и Партенкирхен са две селца, които са се слели, с чудни къщи с цветя, а наоколо са високите планини. Не ми се прибираше. Желая ти приятно пътуване.

Общи условия

Активация на акаунт