Не иска в количка,не иска и да върви...

  • 2 251
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 479
bambi mama , тръгнете ли на ясла, със сигурност няма да ти трябва количка. Peace

# 16
  • Мнения: X
Голямата отказа количката точно на 1г., но си походваше, докато можех - носех, ако трябваше някъде по-далечко да се иде, ходех с колата. И така. Но не съм и съдавала илюзията, че ще излизаме на разходка и аз ще я нося. На вашата възраст отдавна бяхме разкарали всякакви колички, само за едно лято взехем триколка и това беше.

# 17
  • Мнения: 8 229
Количката я разкарахме, когато беше на 1г и 5м и тръгна на яслата. Яслата ни е близо и ходим пеша. Вечер играе с другите деца около блока или в квартала и количка не ни трябва. Ако отиваме някъде далеч сме с колата. След като паркираме някъде, отново върви пеша. Много отдавна не го носим - щом има сили да търчи като безумял по цял час с децата, значи има сили и да върви. При нас голям хит в момента е едно от тези камиончета, на които можеш да седнеш и се бута с крака. Има го повече от месец и все още не му е омръзнало. Всяка вечер обикаля квартала с него. Недостатък е, че вече скъса един чифт сандали  Laughing. А пазаруването го остави на таткото. Винаги ми е било странна гледката на  майка с дете, независимо с количка или без, натоварена с един куп чанти с покупки.

# 18
  • Мнения: 800
Съчуствам ти - синът ми е на ръцете ми от 5 месечен до сега, вече е на година и половина. Имаше момент с триколката в който се возеше, но той бързо мина. Вече ме познават всички в квартала: бутам количка/колело, нося Стоян в ръце, каката е за ръчичка, а багажът понякога е в зъбите ми (шегувам се), но идеално те разбирам колко е гадно. Моят и в колата не се вози като децата седнал в столче и мируващ - няма такова нещо, коланът се откопчава и той започва да вилнее на задната седалка - ужас! Надявам се че ще мине, защото почти нищо не мога да свърша с него, добре че от октомври е на ясла. Стискам палци при вас да мине периода по-бързо отколкото при мен

# 19
  • Мнения: 984
Трябва да го приучиш да върви сам, а не да го носиш. Количка не ти е нужна.
Обаче полека-лека, не наведнъж.
Освен това "носенето" е поведение, чрез което детето упражнява контрол върху майка си. Същото е отварянето на тоалетната, нежеланието на детето да се отдели за две минути от майка си, неоставянето на майката да говори по телефона и неоставянето спокойно да се нахрани.

Други такива поведения са и отказа от самостоятелно хранене, хленченето, повтарянето на две-три думи като "не, мама, не!" или "няма, мамо". Лягането по алеите за разходка, целенасоченото цапане - също.

# 20
  • Мнения: 4 434
Залъгвам го със солети или Зайо Байо,но за малко става от количката и застава прав,след това го връзвам с коланите на количката и така стигнах до центъра,там се налудува и се прибираме спокойно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт