"Великата" Педиатърска Мисъл

  • 1 812
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 784
Едно е майки с промити мозъци да ни "съветват" по градинките...

Мамите от форума не седят ли по градинките?  newsm78  Wink
Абе ние стоим, но сме в толкова ниска концентрация, че все едно ни няма Mr. Green
Аз лично си вися вкъщи пред компа,а раходките навън са ми 2 часа спортно ходене за отслабване. :mrgreen:az sam,не знам на кого му е от възпитанието,ама по арогантно същество от тебе от месеци май не съм засичала тъдява.Ако нямаш какво да кажеш,освен глупавото ти заяждане с останалите,защо не си траеш,а???

# 16
  • Мнения: 1 427
Що ли ми се струва,че az sum  е педиатър,или поне лекар някакъв!И то от тези с великите мисли  baduu

# 17
  • Мнения: 8 462
Много нахално изказване-на Аз съм/или каквото е там/Това колективна защита на всички лекари-педиатри ли е? Mr. GreenЗащо ли не можем
 да достигнем висотата на тяхното мислене?Е,прости сме си и прости ще си останем.. Rolling Eyes
Казвала съм и пак ще го кажа-УВАЖАВАМ кадърните лекари/има невероятни специалисти и аз им благодаря! smile3501
НЕ УВАЖАВАМ плиткоумните философи,които мислят всички нас за балъци и смятат ,че трябва да ги гледаме зяпнали от възхищение,когато изричат световни глупости. smile3513
Титлата ЛЕКАР не е с еднаква тежест за съжаление,има лекари и лекари. bowuu

# 18
  • Мнения: 280
Така е, Бубачко, но ти говориш за идеалния вариант. В действителност нещата малко се разминават.
Има доста педиатри, които просто си говорят наисуст, без да се изнтересуват от новостите, нито от това което ти си дръзнал да им предложиш.
Вече ми се е налагало да смяням педиатър и трябва да отбележа, че една млада и неопитна майка разчита много на този вид мед. лице, а докато се усети, че съветите които и дават и нещата, които я крата да прави са повече във вреда на детето понякога може и да е късно.

И ти си права, Jade, и за съжаление май по-често попадаме на некомпетентни "специалисти" в медицината. Идеята ми беше, първо поне да опитаме да разговаряме с педиатрите на нашите деца, разумно, внимателно, не и ние "със самочувствие до небето" и може пък и да се получи. Ако ли не - жалко за педиатъра, ще трябва да се спасяваме при друг. Но си струва да опитаме, защото ако успеем поне малко да ги накараме да се вслушат и възприемат новостите в храненето и отглеждането на децата ни, ще помогнем на много майки след нас. Подходът е важен, всеки се е убедил в това, а и предизвиканото мнение на az sam е още едно доказателство в тази връзка. На какъвто тон е заложила Medusa, с такъв й е отговорено.

И това, че ти си имала късмет да те насочат правилно, е точно това - късмет, а не твоя собствена заслуга, така че не приемам коментара ти - защо Медуза се оплаква, а не  си смени педито. Ами ако намери по-добър, сигурно ще го направи, ама не става, не е лесно. А какво да кажат хилядите, които няма как да разберат, че педиатърът им говори глупости и ги подвежда? Ето за това говори момичето и е напълно права.

Друг е въпросът, че тук може да се оплакваме до несвяст, ама ако не направим нещо сами да променим нещата поне малко (и то не само за себе си, а и за тези след нас), полза няма.

Еmem, не твърдя, че това, че педиатърът ни е добър е моя заслуга. Имала съм късмет, защото съм се поинтересувала. И досега винаги съм била открита с нея - дори и днес, когато ходихме да ни поставят ваксината, споделих с нея за тази тема и тя беше много учудена, че има колеги, които не подкрепят кърменето, а бързат да дават съвети за адаптираните млека и едва ли не насила дават на децата ни сокове, вода и т.н. 
Затова просто съветвам всички "начинаещи" майчета да споделят, да говорят със своите педиатри. Никакво геройство не е да кажеш - "Ето, аз надхитрих моето педи, 'щото тя/той вика сокчета, пък аз - тц!". Трябва да има разговор, спор, обмяна на информация - в противен случай трябва да се цупим само на себе си.

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Виждам, че всички си пеете старата песен, но не виждам едно такова мнение като на анонимния с какво ви засегна?

И не знам кой е малоумен, не знам колко от вас не дават вит.Д на децата си, но знам, че това е доста смело. Да не кажа, че дърпате опашката на дявола.

# 20
  • Мнения: 2 489
Защо да не се дава пък сега?


  love001

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Защо да не се дава пък сега?


  love001

ТРЯБВА да се дава.

# 22
  • Мнения: 280
Това за вит.Д в мнението на Медуза и мен ме изненада...или не сме я разбрали добре....?

# 23
  • Мнения: 3 161
Ох, погледнах всички мнения на Az sam, да видя каква философия изповядва... Ето цитат (явно съм изпуснала темата "Помогнете! Кърмата ми намалява"):
Цитат
слушай си лекарката,ако не -защо изобщо ходиш при нея?
соковете имат витамини!едва ли осигуряваш на детето всичко нужно,затова по-добре ги давай! все пак добре че са измислени адап.млека за такива случаи.
По-добре адап.мляко,отколкото да гладува детето ти,особено когато се развива толкова интензивно целият му организъм и най-вече мозъка!!!помисли какво ще направиш ако не осигуряваш храна за мозъка!
кърми колкото можеш,но си го дохранвай - 400г е малко!и пак ти казвам слушай си лич.лекар - майките на всички ни са слушали и хора сме станали.
през нощта не храни ,нека стомахчето да му почини!
ти едва ли ядеш п р е з   н о щ т а  на всеки 2 часа?!.
а ако плаче дай малко водичка.и през деня си го храни според възрастта му и ще видиш че няма да ти плаче нощно време   

Нямам коментар.

# 24
  • Мнения: 1 427
Аз преди да изкажа съмнение  ,че може би е лекар,също прочетох мнениятя на az sum! И  останах Shocked

# 25
  • Мнения: 948
На мен препоръките на Световната Здравна Организация, ООН / УНИЦЕФ, Американската Академия по Педиатрия и всички книжки дето ги изчетох са ми достатъчно убедителни.

Мнението на 'аз съм' наистина не ме интересува и дразни.  Всеки си знае на какво вярва.

# 26
  • Мнения: 414
Това за вит.Д в мнението на Медуза и мен ме изненада...или не сме я разбрали добре....?

Съвсем добре сте ме разбрали. Не давам витамин Д. За тези които се интересуват защо (без да имам претенции да убеждавам някой в нещо), пускам линк:
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/vitamin-d.html
Ако ви се рови по мрежата, ще намерите още.

# 27
  • Мнения: 1 343
Има ли някоя от вас на която личния й лекар и е дал списък с имената на педиатрите в града , квартала или ви казва само за един определен лекар и толкова. Как да си избера свестен педиатър в град който ми е слабо познат и нямам чак толкова познати мами ?
И какво означава при нормална кърма да даваш адаптирано мляко ? Нали адаптираното мляко е направено с цел да замести кърмата когато майката Я НЯМА !
Какво означава почвай със сокчета от 40-я ден?
Защо да поставиш едно дете нормално без оплаквания което е наддало 1700 гр на диета и е пораснало с 5 см ?
Как трябва да се чуствам аз разкъсана между мнението на педиатъра и мнението на вече сблъсквали се с проблема майки ? И аз като една добре образована смея да твърдя жена съм чела че детето до 6 месец има нужда само от май4ината си кърма.
Два нагледни примера племеници хранени по различен начин и този на кърма е по спокоен по добре се развива по малко плаче и има по малко колики.
Ама всички деца са различни и аз ако реша да разчитам на тоя педиатър и той недай си боже ме убеди 4е е по - добре да си спра кърмата и да мина на създадените с химия млека ?

# 28
  • Мнения: 249
Ако не харесваш педиатърката, защо не я смениш...
Дано следващия педиатър, който ТИ ИЗБИРАШ е по-свестен.

...Извинявам се много, но  не може да се сменя до безкрай... Докога ще сменяш всеки лекар, когото си мислел за добър , а в последствие се оказва, че не е???... На всеки 6 месеца ???? ... Е аз лично си смених Джи-пито вечи два пъти и нямам намерение да го правя вече? Мисля, че е излишно!!! ... Тези, които са добри специалисти - те просто не са Дж-пита... Sick

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз лично оставам с впечатление, че дамата, пуснала темата не приема лекарско мнение- тя се доверява на информацията от интернет и само на нея разчита. Не признава джи пи-то на детето си, не приема мненията на откачените майки по градинките... и т.н.

Относно вит. Д- това ме накара да отговоря, знам че болшинството като ме видят и се насройват за конфликт. Едно искам да кажа и повече няма да дразня- вит. Д е задължителен за бебетата....иначе....не ми се мисли...

Общи условия

Активация на акаунт