относно смелостта да кърмиш по-дълго

  • 1 176
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
Колко сте бързи и отзивчиви, мили мами , покорно благодаря, за това че въобще ми обръщате внимание.
Чувствам се много специална и това ми дава страшно увереност, повярвайте ми.В началото с известен скептицизъм реших да се опитам в този форум, но ето че никак не е напразно.Около мен уж все има хора в реалния живот, но никой не взима проблемите ми присърце и воубщр така да ме изслуша, сякаш им е все едно дали аз ще кърмя по дълго или не. Само се радват на синчето ми и казват пу колко е порасъл.А  всъщност се разкъсвам вътрешно от колебания и притеснения, дали правя най-доброто за него Rolling Eyes
Всъщност силите ми дадохте тъкмо вие, които ме обградихте с внимание , заинтересованост и топлина и усещам че не съм сама и каквото и да се случи аз винаги мога да разчитам на ВАС. Благодаря!!! smile3501

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Мисля си, че в дните, когато имаш кърма, просто се успокояваш от сутринта и затова всичко е ОК.
А лошите дни се тревожиш, каналите се стягат и млякото не слиза.
Гледай да се успокояваш повече. Музика ли, що ли, каквото те отпуска.
Бъди сигурна в себе си.
Кърми по-често. Колкото по-често се кърми, толкова повече мляко се образува. Млечната жлеза е жлеза като всички останали, напр. ако си забелязала при зъболекаря, колкото повече иска той да ти подсуши слюнката, за да не му пречи да пломбира някой зъб, толкова повече слюнка се образува. Изсукването на млякото е сигнал да се образува ново. Помага мисълта за бебето - мисли си колко ти е хубаво, как му се радваш, колко е миличко и тн.
Както казва Карлсон от покрива - Спокойствие, само спокойствие! Simple Smile

# 17
  • Varna
  • Мнения: 603
Jul33 И аз съм на мнение, че в дните когато сутринта решиш,че няма да имаш кърма просто организма ти разбира за притеснението и кърмата намаля.Аз съм жив пример за това.малката ми винаги е наддавала по- малко от нормалното. Сутрин преди консултация си усещах пълни гърдите като за световно, след консултацията обаче, щом се установеше,че е наддала под нормите и кърмата все едно изчезваше някъде.2-3 дни се " закачахме" двечките  и кърмата пак си идваше в достатъчни количества.След 6-ти месец се успокоих, че е здрава и колкото си иска , толкова да си наддава - вече може да яде и друго. И от там нататък проблем с кърменето не сме имали ( та и до ден днешен предпочита кърмата пред всичко останало).
Така, че според мен просто се успокой и всичко ще е наред!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт