с Рамадан карим и приказки от Шехарезада заповядайте при нас -83

  • 26 039
  • 288
  •   1
Отговори
# 135
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Честит Рамадан момичета , нека е лек и благословен поста ви и чути и изпълнени молитвите ви !


Рафаелка - честит рожден ден ! Да си много здрава , щастлива и преизпълнена с любов !
  newsm51


Миленче , ако четеш , нека е живо и здраво красивото ти момче - весел и честит рожден ден !   ura newsm38 Two Hearts

Ясмин - нека още много години в здраве , разбирателство и семейно щастие изкарат скъпите ти родители !   bouquet

# 136
  • Мнения: 74
чЕСТИТ РАМАДАН НА ВСИчКИ ,КОИТО ПОСТЯТ И чЕСТИТ ПРАЗНИК НА ПРАЗНУВАщИТЕ  bouquet Praynig

# 137
  • Мнения: 110
Наде,  Joy  Joy Joy каква снимка само! Като гледам, жените в черни дрехи -всяка една би могла да каже, че е на снимката или да отрече, е естествено, познават се по дрехи, стил, ръст, аксесоари, по много неща, но виж как фотографа се е ориентирал човека - погледнал настрани просто. А и колко приготовления се искат, за да снима човечеца чужда жена!

Довечера е при мен времето за гранола: това е сладко, подобно е на овесени ядки, но с мед, кафява захар, пловоде - може боровинки сушени, сусам, ленено семе, може сурови бадеми, фъстъци, лешници, прави се на кашичка и се запича във фурната, после се начупва на парченца и се съхранява в кутия в хладилник и колкото повече стои, толкова по-хрупкава става.

Решила съм, иншалла, този Рамадан да карам скромно и без излишества - с каквото има, гладни няма да умрем.    
    

# 138
  • Мнения: 48
Рамадан мубарак.От днес започва празникът Рамадан.Това е най-важният празник в Исляма,на-святият месец за мюсюлманите по цял свят.Ето защо искам да пожелая сега на всички ,независимо от религията им да бъдат добри хора,да простят грешките на другите и да бъдат смирени в делата си!
Нека хората се замислят и станат по-добри към останалите около тях!
 

# 139
РАМАДАН МУБАРАК НА ВСИЧКИ!!
ПОЖЕЛАВАМ ЛЕК ПОСТ И КАКТО Е НАПИСАЛА РЕНИ31  -   bouquet Нека хората се замислят и станат по-добри към останалите около тях!   bouquet

# 140
  • Мнения: 48
Честит рожден денРафаела!!!Грижи и неволи забрави,
празника с усмивка посрещни!
Дните да минават и да не тежат,
годините да се трупат, но да не личат
 Пожелавам ти да намериш в живота това,което искаш;да го разпознаеш,когато го видиш;да имаш щастието да го получиш..и най-вече да го запазиш!!!!
   

# 141
  • Мнения: 914
Ей   хора  много гладно  при вас     Mr. Green


Магде   добре  дошли     bouquet

Другарче   ей   появи  се    как  вървят  нещата   Peace


Далка  това  да  теб   ако имаш въпроси  питай http://img169.exs.cx/img169/3135/msimen23co.jpg   а  да сложиш    пълна  чиния с  фурми  да не си помисли  момчето  че си скрънца  но  в по малка чинийка  му  приготви  7  броя  Mr. Green



ето  малко  вкусотии     че  ми стана  жалко  за  вас

# 142
  • Мнения: 689


Ramadan Kareem момичета на вас и семействата ви!
Леки пости на постещите!И да знаете,че пост без молитва е невалиден.
Благодаря за инфото на Манел  bouquet

Катя Марок-стига плаши читателките бря!Гласувам за кувьорче GrinningПреди време пак някой повдигна въпроса и потребителките започнаха да се изреждат..интересно им било,научавали разни неща..
Виж на мен и безплатна екскурзия ми предожиха Crazy

Марси-ти постиш ли?Хайде казвай шахадата,стига го мисли Wink

Найра-как беше първия ден?Приятелката ти от снимките мюсюлманка и е?

Свеър-ти ще постиш ли?В кой месец стана?Стига ги жали де Crossing Arms  Laughing

Шилан-тука съм,но вилизам да чета в готварския  chef

Дуа-айде бе моме,затьовете постят ли?

Говеенето не е просто един от обредите в Исляма. То е мерило за искреността - тaйнство между Аллах и Неговия раб. Няма друга система или религия, която дава на човека такъв метод за духовно извисяване и стремеж към Него – Единствения. Пратеникът на Аллах /с.а.с./ е казал :

“Говеенето е предпазване от Огъня.”

И още : “Който говее през месец Рамадан с вяра и очакване на награда от Аллах, на него се опрощават предходните грехове.” /Муслим и Бухари/

И е казал : “От Рaмадан до Рамадан се опрощава онова, което е във времетраенето между тях, ако не са извършени големи грехове” /Муслим/

И още: “В Рая има врата “Ар-Раййан”, през нея в Съдния Ден ще влязат само говеещите. Никой друг, освен тях не ще влезе от там…” / Бухари /


Момичета които говеете или просто ви е любопитно,дори и да не пишете тук,ако имате въпроси или съмнения за постенето,пишете ми на ЛС,не се колебайте!С питане се достига до истината,а не с мълчание Simple Smile

И при нас днес духаше,сутринта беше приятно времето,облачи се,субхан Алла!
За мен няма Рамадан де,много ми е тъпо ConfusedПусто женско Mr. Green

# 143
  • Мнения: 1
ЗдравейЛили Добре мина,тъкмоо хапнахх  Simple Smile,да приятелките ми от снимката и тя е мюсюлманкаа
каквоо стана с тортата??  Grinning

  bouquet

# 144
  • Мнения: 800
аааа, Лили, ето те. какво хареса от готварския, сподели с нас .


Ама ти винаги знаеш как да ме накараш да настръхна, ръцете ми се наежиха като таралежи  от това, което си цитирала.

Аз разговях с водичка ( о , сладка вода, незаменима) и една фурмичка само  Laughing  малко са ми фурмите, гости ми ги нападнаха ( звучи като молци ми ги нападнаха). Едвам успях да скътам и ги пазя сутрин да ги ям, че дават сила.  
Някъде бях чела, колко че човек може да живее , хранейки се само с фурми !


Найра,
много си бърза Simple Smile  ммойте гюведжета  вече миришат от фурната и дразнят обонянието.


А пък днес колегите ме викат уж за нещо, отивам , мисля, че задачка някаква, а те опнали една софра, любимата ми кока-кола, л=бимите ми зелени маслини с бадемова ядка, сирена. Таман протегнах ръка към една маслина и се сетих, Катеринооо, накъде си тръгнала, бегай оттука  Laughing
Та ще ходя по някое време и аз да купя маслини  Embarassed


# 145
Момичета мерси много за пожеланията и букетите  bowuu
Аз имам проблем с влизането във форума тези дни и присъствам като гост  Mr. Green по случай рождения ми ден се разходихме до Калиакра, много е красиво, ама мноооого духа  Flutter
Ето нещо да се почерпите - има за спазващите Рамадана и за всички останали  Hug

# 146
  • Мнения: 48
И от мен малко почерпка за всички.

# 147
  • Мнения: 689
Мале Шило-глезиш се като бременелка Party
Настръхвай,настръхвай!Който вярва-не се поддава,мисли за наградата е колкото Алла Те'алла реши!
Ориенталски компот си харесах,ма нямам портокал пусто Whistling

Найра-поздрави на приятелката ти за Рамадана!
Тортилията е планувана,имам схема,продукти...но ще я правя за посрещането на свеки,на 12-ти,иншаАлла! Blush

Накой обажда ли се на Рали,какава е тая липса на нет,Мароко ще умре от мъка,пък и над Египет не грее слъне Sad

# 148
  • Мнения: 110
Нещо ми се е отворила глътката - сокове, вода. Ама каква е вкусна водата!!

Лили, добре е Рали. Грее като слънце милата. Голяма душа е тя.

Да и аз по Рамадан викам да положа усилия и да спретна едно кувьорче, че поне така се разкрием всички.     

Аз днес наруших спокойдствието в читалнята в търсене на Абра!! Амал и тя не е налична. Поне магдето се появи, сега и близнаците2004 ако дойдат с новите бисери, ще е прекрасно.   

# 149
Хей хоп ето ме и мен най-после, така ми беше домъчняло за вас момичета, добре че Катето Акхиал ме ъпдейтваше как сте и какво правите  Hug

Рамадан карим и леки пости на постещите.

Честит рожден ден, Рафаела, да си здрава и много щастлива   bouquet   bouquet   bouquet

Jasmin, пожелавам още дълги години щастлив семеен живот на родителите ти, да са живи и здрави   bouquet

Отивам да чета че имам цели 3  (три !!!) теми да наваксвам #Crazy 

Общи условия

Активация на акаунт