Мами, татковци, деца и бебета в Австрия - 21

  • 16 105
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!
Хайде на  Coffee Coffee Coffee

Ех, ама много се радвам на всички бременелки!
Изведнъж толкова  нови попълнения от прекрасни мами, а по-късно живот и здраве  и от страхотни бебешори!   bouquet Наистина е невероятно!

Нина, как ме подсети за първата ни среща...Стана ми едно такова..., как да кажа хем носталгично, хем много мило!

Ро, какво става? "Измиха" ли ти краката?  Joy

Уомбатче, кажи за осигуровките какво става?

Ани, няма проблем за среща, само трябва да е от обяд натам!
Ако има други желаещи, да кажат кога им е удобно!

Дулсинея, съжалявам, че при поздравленията съм забравила и твоето детенце!
Да ти е жив и здрав и много послушен!

susu и Габи, страхотно съвпадение на термините! И да не се уцелите в един ден, най-важното е бебоците да са добре!

Лек и приятен ден от мен и успешно начало на новата седмица!

# 16
  • Мнения: 957
 Който не е внасял БГ здравноосигурителни вноски като си дойде в бг трябва да си извади една бележка от мвр за времето от 2000 до сега, че е пребивавал в чужбина повече от 183 мисля беше дни и да подаде тази справка с една молба за да бъде освободен от дължимото до сега и да не му се начисляват вноски в бъдеще. При мен обаче проблемът е друг. Майка ми много държеше да ме осигурява и се набута един куп пари, въпреки , че изрично и казах да не плаща. Сега видях , че има възможност тези пари да се върнат, та затова исках да питам ако някой е пробвал да си ги върне, как точно става и какви документи искат. В понеделник ще ходя да се боря с бюрокрацията тук  #Cussing out

# 17
  • Мнения: 580
Добро утро и от мен -   Coffee

Записвам се в новата тема, данке Фрау Рени!

Отивам да правя палачинки newsm64 на децата, че днес ни е последен ден ваканция и трябва да го отбележим като по книжките  Grinning, след това сме езерото, после барбекю и просеко (за възрастните, държа да поясня  Mr. Green)

Добре дошли на новите майки в темата   bouquet Аз загубих малко юберсихт, но ще се оправя с течение на времето.

Замислям(е) се, дали докато имаме все пак още възможност да не родя още едно детенце...  Thinking

Честито на именниците, да са ви живи и здрави!

Чакам с нетърпение да се включват по-често Ритамей, Вяра, Патенцето, Сюзън, Рени и другите, които нещо напоследък не ги виждам много  Wink Липсвате ми  Cry

Я да ви попитам нещо друго, какво четете в момента? Аз съм захванала една книга и чета и се заливам от смях, всички в къщи ме гледат на криво - Polly Adler "Auch Luder brauchen Liebe" - това си е чиста проба SATC по австрийски  rotfImao

# 18
  • Мнения: 323
А моя термин е на 22.04,ама като гледам засега все рогати ще се раждат.(зодии има предвид)

# 19
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Торбестото, дано се пребориш! Ще ти трябват здрави нерви и голяма доза късмет при среща с българската бюрокрация. (То къде ли са тамън с акъла бюрократите  Thinking )
Фрау ЛаДолче, данке за въпроса!
Преди няколко дни приключих "Нека ти разкажа" на Хорхе Бокай. Много препоръчвам.  Peace Винаги след хубава книга си почивам няколко дни. Но откакто съм тук, карам по-дълги паузи, понеже достъпът ми до физически носител на художествена литература е ограничен. До "Витгещайн" не ми се бие път, а немският ми все още не е такъв, че да мога да чета без да гледам из речниците.  Tired Нямам време да се чувствам като човек, опитващ се да прочете и разбере "Махалото на Фуко".

# 20
  • Vienna
  • Мнения: 266
Гостите ми си трьгнаха, и сьм свободна, такова 4удо, от 7 дни 6 да си по 6опинг zентрове не бях виждала, а са с дете на 1.6м , горкото подлудиха го. мислех,4е никой неможе да надмине сестра ми по паzаруване, но  #Crazy
Аz сьм май нал ло6ата майка, какви са тея гевионунгсфаzета седмиzи на ред zа които говорите  newsm78, и Макси трьгва от утре на градина, но аz 6те го оставя в 8 и 6те го вzема в 13, по принzип е до 15, но пьрвия ден ....... вьоб6те не мисля и да стоя там, нали zа това го водя на градина, да не го вzимат войник,я  Crossing Arms
За сре6та аz ли4но мога само сутрин, моето дете спи на обяд, няма на4ин да го вzема от детска и да го помькна на игра, като е тьр4ал там 7 4аса. така 4е ако има сре6та между 9 и 14 се вклУ4вам, ако не zдраве да е, 6те 4акаме ваканzиите  Mr. Green Ани, аz само сряда немога, 6те имам гости, вторник и 4етвьртьк мога след 9, нали някой неможе6е в сряда вьоб6те, нека иzберем вторник,4етвьртьк или петьк. да напи6ат и др. кой кога може. Дулсинея , Сусу добре до6ли Hug  А кьде иz4еzна Сара newsm78

# 21
  • Мнения: 957
Рени, аз си бях свалила доста книги онлайн, но на компютъра ми е неудобно да чета, а и нямам време. Иначе заглавията бяха все малко езотерични. Кастанеда итн.
Прочети на Робърт Пърсиг "Лайла". Направо е душевен оргазъм, но иска много концентрация.
Бай дъ уей, моите орхидеи нали не са издъхнали още? Rolling Eyes

Похвалих ли се, че направихме най-после прощъпулника? Моето момче първо налетя на питката, ама осъзна, че без работа няма ядене и хвана черпака после го пусна и посегна към дебелата книга ( тя трябваше да символизира научна кариера), пусна я и хвана за моя радост най-после лекарските слушалки  Grinning Дано в професионалното си ориентиране един ден не се лута толкова много, а направо да "хване" това, което му е присърце.

# 22
  • Vienna
  • Мнения: 261
Ето и аз се разписвам!
Prosecco Dolce, направо съм полъскана от факта, че ти липсвам! Обаче аз бях на море.
Съвсем на истинското, Българското и в същото време  за първи път през живота си all inclusive. Може би защота бяхме голяма хубава компания, може би защото от тука бях чела най големите ужасии не се ядосвах на дреболиите, селяниите и мърсотиите и си изкарах добре. На Мира много и хареса на плажа и да си играе с другите деца и въобще не мога да се оплача. Единственото е че може би в друга страна щях да изкарам за по малко пари същата почивка, но близките и приятелите с коита се виждам по веднъж в годината са там така че няма как иначе.
Най същественото обаче е, че пробвах облак!
Много сладко и много удря... Но си купих за в къщи Мастика (Карнобаска) и Мента (Пещерска) и ще експериментирам по съотношенията и добавките (лед и/или вода). Които има идеи и акъли да ги дава. Твърдо се надявам да не са останали само кърмещите и бременните (Долче, помогни!).

В този дух добре дошли на бременелките. Яжте и се излежавайте сега колкото можете, че после...

За среща да, но нали ме знаете, аз съм от понеделник на работа. Ама казвайте, мераклийка съм.

Освен това честито на всички чиито празници съм изпуснала и си признавам честно, че не изчетох всичко. Много сте писали, а и мене прането ме чака.

fat.wombat, стига с тея лекарски слушалки: Много работа, малко пари и само недоволни хора. Слушай ме, черпака май по го бива, като гледам по телевизията само готвачи се мотаят. (Майтапя се естествено, каквото хване с мерак да го прави)

# 23
  • Мнения: 957
Я, кажете от кога горе-долу децата започват да спят по веднъж през деня? Моя ме вдига между 6 и 7 сутринта и после към 10.30 пак му се доспива. Напоследък "удря" по една 2,5 часова дрямка. То няма лошо да спи детето , ама ако можеше да е без прекъсване.

Леден облак, подкукуроса ме и аз да повлека бутилки към Виена. Какъвто съм домашен алкохолик  Mr. Green Обаче едва ли ще ми остане място в куфарите.

Като казах куфари, наканила съм се да си купя един мега куфар, напук на скай юръп. Ще ми касират 20 евро за 1 чанта и още 8 за резервация!

# 24
  • Виена
  • Мнения: 91
Ей, какво стълпотворение в темата Hug
Елица, писах ти на лични за хебамето, но ти е пълна пощата, направи малко място Wink

Готово Simple Smile И благодаря   bouquet

# 25
  • Мнения: 533
Девойки, привет от БГ!

Няколко дена не съм влизала в нета и вече нова тема  Wink, та към старата не се връщах.

Гледам, честитите именни дни. Честито на всички именници и от мен. Да са живи и здрави!

И моя любима тема за книги сте подхванали   bouquet. Уомбат, твойта я копнах и ще си я купя  Peace. Аз винаги си нося много книги от БГ и сега пак съм се заканила, още повече, че ще сме с колата. Ако някой има поръчки за книги да казва, ще му ги купя. Аз за съжаление откакто прочетох преди два месеца "Брида" на Коелю съм все на специализирана литература, но още малко и минавам пак на художествена  Peace

Успешен първи детскоградински ден утре на Макси и Тали. Дано попаднат на свестни учителки, това май е най-важно. Мойта девойка тръгва цял ден като се приберем от БГ и малко ме притеснява неспането следобяд ама ще трябва да променяме режима.

На бъдещите мами - лека бременност! И както е казала Леден облак, почивайте сега и трупайте сили за после.

Малеее, много бъдещи медицински лица станаха тук  Laughing. И Габриела избра лекарските слушалки ама сега като я гледам нещо се ориентира към песните и танците  Wink

Хубава седмица от нас   bouquet

# 26
  • Мнения: 413
И аз най-сетне да се добера до компютърът..
Благодаря на Рени за новата тема
Вчера по случай именния ден посетихме Ескалибур и му накупихме много играчки. А той реши да ни изненада с любовта си към месото, като загриза на баща си котлета, а ние  Shocked 
 
Черпя ви на патерици за именния ни ден   Wine Glass  и благодаря на всички за пожеланията.

Илиянка - относно здравните застраховки - аз минах през този "ад".
Ходих в НОИ подавах молба, заедно с извлечението от 1-во РПУ колко време ме е нямало през годините, и въз основа на това трябваше да заплатя около 240 лева, защото когато съм тръгвала от България не съм се отписала от личен лекар и зъболекар. Отписването става в сградата до Цурка.После срещу х-л България имаше някаква служба, където ме отписаха до 2010 година, че не живея в БГ и до тогава трябва да съм отидела отново с извлечение от полицията, че повече от 183 дни съм била в чужбина. /това беше преди 3 години/. Сега има нов закон, където се освобождават такива като нас /по някакъв чл.19/ и се възстановяват платените суми .  Ще ти изпратя на лични всички писма, които съм получила, че са много. (izpratix, no po greska 2 pati )
   А за съня - ние спиме вече два пъти на ден за по 1 1/2 часа.

   Ние ще правим прощъпулник или тази или другата неделя, надявам се, да не хване нещо "медицинско", че батко му това избра като малък и това  иска да учи сега. Нека поне втория да е нещо по-различно  Grinning
   

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 16:34 от Jacobs

# 27
  • Мнения: 343
Който не е внасял БГ здравноосигурителни вноски като си дойде в бг трябва да си извади една бележка от мвр за времето от 2000 до сега, че е пребивавал в чужбина повече от 183 мисля беше дни и да подаде тази справка с една молба за да бъде освободен от дължимото до сега и да не му се начисляват вноски в бъдеще. При мен обаче проблемът е друг. Майка ми много държеше да ме осигурява и се набута един куп пари, въпреки , че изрично и казах да не плаща. Сега видях , че има възможност тези пари да се върнат, та затова исках да питам ако някой е пробвал да си ги върне, как точно става и какви документи искат. В понеделник ще ходя да се боря с бюрокрацията тук  #Cussing out


това за връщането и аз го чух от приятелка, аз не съм плащала защото още тогава не избирах личен лекар.
вадело се бележка от кога човек е застрахован тук, което според мен не е голям проблем и оттам нататък какво се прави в бг не знам.
но ще е добро инфо за блога.

# 28
  • Мнения: 957
една  интересна книга за родители и бъдещи такива "ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ"
Д-р Фицхю Додсън

има я за даунлоуд от http://www.izvorite.com/

# 29
  • Мнения: 343
просеко
моята първа книга на немски беше wie werde ich meinen mann los. мноооого весело, супер идеи за зли отмъщения.

патенце
и аз заведох алекс януари в 7.30 на градина и го взех в 15ч. още по лоша съм от тебе. но децата които идват от тагесмутер са доста по лесни с градината  от тия, които 3 год. са висели на полата на майка си.
ние като се върнеме от бг почваме с нова градина, на чешки, да видим алекс какво ще каже. да не вземе да се шокира детето ми от непознатия език. но пак така мисля да го заведа и да си тръгна, ако има нещо да се обадят, ще дойда бързо. иначе ако взема да седя там, ще реши че всеки ден ще е така.

бременелки
не искам да плаша, ама не завиждам на бъдещите мами на рогати Laughing моето рогато е ужасно и непоносимо Twisted Evil точно както и брат ми.

Общи условия

Активация на акаунт