Мами, татковци, деца и бебета в Австрия - 21

  • 16 174
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 81
Честит имен ден на София и от нас!Да е живо и здраво името и ,да и носи много късмет!  bouquet

# 226
  • Мнения: 0
Привет и от мен  newsm51

И аz да побутна темата ако мога.   wavey Да не се 4уства Jeni1 самотна и да види, 4е и други тъгуват от zати6ието.    Weary

По повод болести и грипове искам да питам, някои дали е 4увал zа англииска хранителна добавка с коластра от крава, zа подсилване на имунната система.Ставала zа деzа и въzрастни и била много полеzна zа грипни времена.
Ренка, ти като капаzитет в хомеопатията какво 6те каже6? (само не ме по4ваи zа правописа моляте  smile3503 )

Времето е ужасно гадно и zа сре6та по4ти не се престра6авам да питам, но все пак ако някои слу4аино zнае някъде приятно и zакрито място, подходя6то и zа деzа може да предложи.
  ooooh! Като каzах приятно, zакрито и подходя6то zа деzа се сетих едно кафе на Мариата много подходя6то zа zелта има даже Kinderbetroiung (сре6ту zапла6тане раzбира се). Ако има желае6ти да дадат zнак.

Побутнах темата доколкото можах, сега сте вие на ред.   smile3503

Приятна ве4ер!

# 227
  • Мнения: 343
Анна, Жени, много благодаря 3а пожеланията.  newsm51А3 4ак ве4ерта от майка ми ра3брах 3а имения ден, въобЩе не бях потготвена 3а пра3ника.
4ерпя с виртуална торта  party023 и кафенце   food010, или Шампанско или ликьор4е или  beer Wine Glass......, koй каквото иска.
Деиана, Ще правим и3следването 3а имунна недостатъ4ност ето тук www.itk.at. Там приемат само с Zuweisung от лекар. Педиатърът ни ка3а, 4е и3следването е много скъпо, поради което не се предписва на всяко дете.
[

благодаря!
посетих сайта  #Crazy като погледнах признаците на имунна слабост тук http://www.itk.at/zusatz.html, моя син направо пращи от здраве с неговите 5 отита за половин година Laughing

# 228
  • Мнения: 112
4ЕСТИТО и от мен на вси4ки ,които носят имената на християнските добродетели Надежда,Вяра и Любов!  bouquet

4естито и на малката София!С пожелание за много здраве и радостни моменти! Hug

Обещавам и аз да пи6а при първа възможност...

Поздрави! baby_neutral

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 11:09 от Sarrah Fresh

# 229
  • Мнения: 236
Лейдис, мерси за пожеланията! И от мен честито на малката София   bouquet
Днес се усетих за празника след като видях на дисплея си баща ми да звъни на пожар. Цели 3 пъти се беше обадил човека. Аз веднага си помислих, че нещо лошо е станало. Ама, че съм   Rolling Eyes

В Бг беше чудно. Ако човек се настрои консуматорски и гледа да натрупа за краткото време в родината възможно най-много положителни преживявания, много си е добре държавата. За първа година не се вживявам и никак не забелязвам гадните неща. Варна според мен е категорично новата столица (да ме извинят бургазлийките  Wink), то не са чисти улици и цветни градини, не са тузарски заведения и молове. Направили са хората променада асфалтирана по морето, която минава от морската градина до и стига чак до курортите. Морето е на метри от пътя, а наоколо вече няма място за прословутите капанчета. Новия хит беше едно заведение на плажа с 10 метрови изкуствени палми и балдахини за излежаване в лаундж-стил. Ех, мутренска работа... Но определено вече е с повече вкус, отколкото кич.
За София нищо не мога да напиша. Стояхме там една седмица. Този град обичам да го гледам вечер. Даже един път минахме през ноща пеша цялата Витошка, за да видим какво има по магазините. Денем цари простота и хектика.

Видяхме се със семейството на Мики - момиченцето на което помогнахме преди няколко месеца. Момичета, не е истина колко са ни благодарни тия хора. Нося прегръдки на всички ви. Бабата на Мики само повтаряше "да сте живи вие от Форума", знаеше по име Свити, Жени, Нина, Мариана... Даже с мъжа ми се бяхме притеснили - тия хора разбират ли всъщност за какво иде реч и да не ни мислят за... някаква секта примерно.
Поканили бяха цялата рода. И да не ви казвам какво бяха сготвили. Жените (снахи, братовчедки и т.н.) целия ден бяха точили и пекли баници и питки. С Татко потънахме в земята от срам, но нямаше как да откажем поканата. Дъщеря ми се държа като виенчанче и викаше на гъските "лебеди"  Simple Smile, а на селския двор "тоя паРк" (с подчертано немско "Р").
Има и снимки ама вече знаете, че сме по-бавнички с Татко, та тия дени по някое време ще ги свалим, т.е. качим.

Отивам да спя бързо. Лека нощ и на вас и до скоро!

# 230
  • Мнения: 957
Вива, кидс кафе ли имаш предвид? Аз вчера се чудих дали да не вляза, ама не обичам да ходя сама. Ако си навита за подобни мероприятия свиркай  Whistling

Надин, това заведение с балдахините е проект на  една архитектка от форума малена и беше май ника. Аз ходя по теми за обзавеждане и от там я знам. Има страхотно стилен дом.

# 231
  • Vienna
  • Мнения: 266
Добро утро
4еастит имен ден на патерици на вси4ки именици, мн сьм смотана, zабравих в4ера да напи6а 4еститка, простете ми.  bouquet да са живи и zдрави и много доволни от живота си.
Надин мн хувабо си го написала, аz как об4ам такива zаведения тип Бали  Heart Eyes, мн ме вле4е истока мене.... нямам толкова пари инь4е 6те си направя градината zа 4удо и прикаz.......
В4ера се похвалих и като го вzех Макси от детската ве4е бе6е с те4а6т ност, не сме спали цяла но6т, като 4е6ма му те4е6е....zа капак сутринта му дадох супа на zакуска, да е по витаминоzно и понеже си ре6их ,4е трябва да я иzяде цялата и на последната льжица повьрна цялата супа Tired мн се драzня на себе си, като сама му докарвам такива работи.

# 232
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Гутен морген!   food010

Надин, радвам се, че сте си прекарали добре в БГ! Ти за софрите разказа, ама за Мики нищо!
Как е малката кукла? Ходи ли? Добре ли се чувства?
За Варна и аз съм на същото мнение! Бях последно 2002 година и останах с много добри впечатления!

Пак да ви се оплача, от вчера на Тали целите крачета, стъпалата и дланите са с обрив!  Cry
Не и стига на милата ми муцунка, че я тъпча вече 10-ти ден с антибиотик, ами сега и противоалергичен сироп! Миналата година в БГ имаше подобен обрив, не точно същия, но и тогава и сега лекарите предположиха, че е алергична реакция. По този повод, да ви питам, някой правил ли си е тест за алергии! Уомбатче, знам че вие правихте нещо такова, какво представляваше точно?

Сара, ще ти дърпам ушите! Включвай се по-често, но не само когато трябва да решиш нечий "обувен" проблем, например!  Wink      bouquet

Вива, мерси за подкрепата! Съвсем се скапах от това побутване  Laughing, сили нямам вече! Mr. Green 
Друго си е някой да ти тегли едно рамо!  Grinning

Свити, ми ти как може да забравиш, че Софиа има празник!   Naughty  Добре, че са бабите да ни подсещат!   Wink   Мерси за почерпката!

deiana, тя и Тали досега ми беше до полата, ама слава богу не сме  имали  проблеми с адаптацията в детската! Всичко си зависи от детето и е много индивидуално!
Радвам се, че и при вас всичко е минало успешно! Браво на Алекс!
Честита годишнина! Пожелавам ти много любов и семейно щастие!

Ако става въпрос за Кидс кафе, аз не съм много доволна, защото пространството е малко, както за игра, така и за майките и когато е пълно е страшна шумотевица! Освен това, за да играят децата в детския кът  се заплаща.  Това са впечатленията ми от миналата година, сега не знам как е, може да са го променили, защото доколкото си спомням му правиха ремонт.

Рени, какво стана със сагата с обувката? Как сте? Обеща да пишеш повечко, пък никаква те няма!  Crossing Arms


Разделям се засега с вас със пожелание за лек ден и малко повече активност в писането!







# 233
  • Мнения: 957
Бясна съм!!! #Cussing out Тагесмутърката в момента има само 3 деца. Даниел е най-малък и най-нестабилен. Цялата седмица ходим с него при нея, вчера го оставих за малко, днес пак. Какво да видя днес #Cussing out #Cussing out #Cussing out Цялата му буза, под окото, веждата и носът охлузени. Сякаш се е влачил по асфалта по очи. Питам какво е станало, а тя се държи така сякаш детето ми е паднало по дупе и нищо му няма. На една количка имало закачена кофичка за пясък, той отишъл да я дърпа, количката се обърнала и някак си той паднал по очи. Много хубаво!!! ама тя къде е била по това време??? #2gunfire #2gunfire #2gunfire Едното дете е на 2,5 другото на 1,5 и двете ходят стабилно. Моят е още неукрепнал. Вчера ги гледам от далеч на площадката, тя залюляла силно Даниел, той се люлее и пищи, иска да слезе, съответно се извива и де да знае човек може да се измъкне някак си от люлката, а тя си люлее спокойно двете деца. Знам, че тя няма да е мой заместител и детето ми няма да се чувства така при нея както при мен и че ще има стотици падания и охлузвания, но някак си това падане ми изглежда по-скоро като липса на внимание.
Друго, днес, а и всичките дни до сега бях отвратена от закуската - една бишкота поръсена със захар, една бисквита ( бутеркекс) и един фрухтцверг. Няма плод, няма черен хляб или нещо по-нормално. До сега винаги само сладки боклуци, Вчера имаше някакъв кухен с мазен шоколадов крем. Ще я гледам до петък и ще си носим май закуската от къщи. Даниел яде по половин ябълка и цял банан, вчера освен това всичко яде и диня. Тая ще ми го тъпче с кристална захар и аз ще и плащам 56 евро на месец за храна! Сори ама няма да стане!!!

Жени, обривът може да е от лекарствата или от дрехи ( чорапогащник). Аз бях водила Даниел да го тестват за хранителна непоносимост, ама беше доста соленичко 150 евро приват.
Нали по едно време ме болеше ръката, заради възпалено сухожилие. Много интензивно го мазах с фастум гел и накрая такъв обрив си докарах... добре поне, че сега вече не ме боли ръката ( но пък ме заболя каракът, долу при стъпалото и едва ходя, пак на сухожилие ми намирисва,  но това е друга тема). Може при Тали да е от лекарствата.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 13:14 от fat.wombat

# 234
  • Мнения: 343
Бясна съм!!! #Cussing out Тагесмутърката в момента има само 3 деца. Даниел е най-малък и най-нестабилен. Цялата седмица ходим с него при нея, вчера го оставих за малко, днес пак. Какво да видя днес #Cussing out #Cussing out #Cussing out Цялата му буза, под окото, веждата и носът охлузени. Сякаш се е влачил по асфалта по очи. Питам какво е станало, а тя се държи така сякаш детето ми е паднало по дупе и нищо му няма. На една количка имало закачена кофичка за пясък, той отишъл да я дърпа, количката се обърнала и някак си той паднал по очи. Много хубаво!!! ама тя къде е била по това време??? #2gunfire #2gunfire #2gunfire Едното дете е на 2,5 другото на 1,5 и двете ходят стабилно. Моят е още неукрепнал. Вчера ги гледам от далеч на площадката, тя залюляла силно Даниел, той се люлее и пищи, иска да слезе, съответно се извива и де да знае човек може да се измъкне някак си от люлката, а тя си люлее спокойно двете деца. Знам, че тя няма да е мой заместител и детето ми няма да се чувства така при нея както при мен и че ще има стотици падания и охлузвания, но някак си това падане ми изглежда по-скоро като липса на внимание.
Друго, днес, а и всичките дни до сега бях отвратена от закуската - една бишкота поръсена със захар, една бисквита ( бутеркекс) и един фрухтцверг. Няма плод, няма черен хляб или нещо по-нормално. До сега винаги само сладки боклуци, Вчера имаше някакъв кухен с мазен шоколадов крем. Ще я гледам до петък и ще си носим май закуската от къщи. Даниел яде по половин ябълка и цял банан, вчера освен това всичко яде и диня. Тая ще ми го тъпче с кристална захар и аз ще и плащам 56 евро на месец за храна! Сори ама няма да стане!!!


 Shocked това не звучи добре, виктор доскоро беше бебето при тагесмутерката, и тя много си го глезеше. сега има едно по малко, и виктор е ужасно ревнив, държи се точно както батко му у дома с мене. като види че тагесутерката взима малкиа на ръце, тича и се бута между тях.
за ядене всеки ден ябълка, хляб с ауфщрих на закуска, на обяд готвено. максимум оризови вафли.
говори с нея по тоя въпрос.



Жени1
благодаря!

# 235
  • Мнения: 112
Елфл, е много се ядосах на тази тагесНемутерка.Вземай си детето и не го оставай в такива ръце.То ти е най-ценното.Потърси друго разре6ение.Сега няма  тепърва да превъзпитава6 възрастни хора-ще ти отнеме нерви и време  да ги у4и6 на това ,което те би трябвало да ни у4ат.За такива проблеми аз съм много радикална.

На болните де4ица пожелавам да оздравеят скоро и да се радват спокойно на детството си.

Женко,нямам бреме бе ду6а за комп.За4итам бързи4ко като на вентилатор и ставам.След 3 седмици се обабвам,т.е освекървам та дано малко да разпусна,макар 4е психи4ески със сигурност ще се натоваря.А от иммобилиен ми се вие свят ве4е.Облазявам вси4ки,които са със разре6ен жилищен проблем.Ина4е съм  си с патети4но настроение и се  възхищавам всеки миг от живота,.Хубаво нещо е животът!
Хубава  и спокойна ве4ер ви желая!

# 236
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!   food010

Само едно кратко записче от мен с пожелание за лек ден и приятни почивни дни, че изчезваме с Тали по доктори!

 lovekiss

# 237
  • Мнения: 236
Жени, дано ви предпишат нещо. И ние сме болни за втори път.... И на Макси на Патенце желая да се оправя бързо както и на другите болни дечица.
Ще пиша за Мики повече. Душата пак беше пострадала - от неадекватна физиотерапия в Бг, но сега е по-добре.

Надявам се довечера след работа да мога да се логна.
Тсун и доскоро!

# 238
  • Мнения: 214
Благодаря ви 3а пожеланията 3а Софиа. СледваЩата година няма да 3абравя, 3аписвам си отсега пра3ника.
Много болни де4ица има, да ви о3дравяват бър3о. Ние,тоест Софиа,  3АСЕГА оЩе не е прихванала ниЩо, но пък си седи те3и дни все в къЩи. Бяхме при хомеопат, дадаха ни глобули, след 6 седмици пак отиваме, плаЩаме сумати пари, но ако помага и детенцето ми е 3драво, Ще се радвам.
Надин, кой гледа Никол като е болна? Нали и двамата работите?
Ние днес полу4ихме инфрарот-кабината, с нетърпение 4акам да я и3пробвам и после Ще докладвам.
Ортопедът на майка ми,ка3а 4е действа мн положително и е 3а препоръ4ване.
Жени, успех при и3следванията.
deiana, ние бяхме в4ера в клиниката. В3еха на Софиа кръв от вената и тя като 3арева..., едва я успокоих. $ак ве4ерта успях да махнем марлята от ръката, все ка3ваШе "ауа" и пока3ваШе ръката.

# 239
  • Мнения: 28
Здравейте,мами.
Радвам се да ви чета,но все не ми остава време да се мелдна.Имам само 2,30ч свободни,понеже се оказа,че дьщерята дори постепенно да свиква предиобяд в градината,пьк не иска да яде там...!!!! Учителката ни е 21/годишна,нова е и много мила,обаче имаме една 2/ра леля там,дето само  ходи тайно да пуши и имам чувството,че настройва учителката срещу Йоана.Вчера ме извикаха на пожар по тел.,че детето още сьс сядането за обяд и ревнало и да си го прибирам.Знам ,че Йоана е мн специална,предпочита сурови плодове и зеленчуци,даже понякога при нарязана круша иска да яде суровия картоф,който гераде беля ...или пьк сурови гьби,..абе какво да ви разправям,но тя от бебе е така/каквото не иска да яде,може да умре от глад ,но няма да го яде).И сьответно се сьбират няколко проблема за учителките/не говорим немски,ходим с памперс и не ще да яде австр.манджи./...и ми заявиха,ако е така ,няма да може да остава следобед в градината.А аз имам мн спешна работа и това ми е единств. шанс да я свьрша.Оф,ами нека да ви кажа/получих награда от кмета на Виена/Фйоредунгспраис 2008 и трябва до декември да изкомпозирам едно камерно/оркестрово прозведение,което ще се изсвири май догодина.Е как с 2ч свободни на ден!даже не сьм го почнала!!! ..
реших да и нося поне хяб и плод ,но тя няма сама да се сети да си ги вземе от торбата,пак иска грижи.Иначе градината ни е  дьржавна и е супер,голяма е с двор,много сьм доволна,обаче тази 2рата леля там май ни подлива вода за да и е по/лесно...Моля Ви за сьвет,свикват ли вашите деца с храната,какво се прави в такива случаи.Храната тук е винаги готвена.
ПС.до август си мислех,че злоядството на Йоана е ,понеже много дьлго я кьрмих и то на 3 ч...както знаете 2год и 8 мес.Но проблемьт си остана и след отбиването.От друга страна и аз не ям всичко,което ми се предлага в Австрия и ми трябваха доста години да свикна с някои храни тук.
Лек ден на всички.давате ли чайчета на мьничетата,то голям студ...Гуте бессерунг на болничките.

Общи условия

Активация на акаунт